Sportas

2020.07.03 14:27

Gera žinia sirgaliams – Eurolygos sezonas Kaune gali prasidėti su neribojamais žiūrovų srautais

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.07.03 14:27

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vadovybė ir 10-ies klubų atstovai sulaukė gerų naujienų – Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, atsižvelgdama į epidemiologinę situaciją Lietuvoje, nuo rugsėjo 1-osios neplanuoja riboti žiūrovų skaičiaus sporto renginių metu.

Pagal galiojančią dabartinę tvarką sporto renginius uždarose patalpose gali stebėti iki 350 žiūrovų. Nuo liepos 1-osios, pagal pasikeitusias rekomendacijas, atvirose erdvėse sporto renginių metu gali lankytis iki 1000 žmonių.

Ministerijos atstovai dar žada parengti sporto renginių atvirose ir uždarose erdvėse organizavimo rekomendacijas, kurių pagalba bus nustatomos saugumo reikalavimai ir paslaugų teikimo taisyklės.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sureagavo į portalo LRT.lt pateiką užklausą bei patikslino informaciją dėl galimo žiūrovų skaičiaus nuo rugsėjo 1-osios.

„Nuo š. m. rugsėjo 1 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija neplanuoja reguliuoti dalyvių ar žiūrovų skaičiaus.

Šiuo metu reikėtų sekti saugaus darbo valstybės lygio ekstremaliosios situacijos laikotarpiu reikalavimus ir, atsižvelgiant į numatomo renginio apimtis bei esant būtinybei, reguliuoti žiūrovų srautus bei jų judėjimą renginio patalpose ir (arba) teritorijoje, iš anksto parengti ir įdiegti žiūrovų orientavimo informacinę sistemą (nuorodas, įspėjamuosius ženklus, užtvaras ir kt.), užtikrinti, kad jos būtų laikomasi.

Vietose, kuriose susidaro žiūrovų ir eilė, pažymėti atstumus, kur eilėje turėtų stovėti žiūrovai, naudoti kuo daugiau informacijos sklaidos priemonių ir kanalų: skelbimus prie renginio įėjimo, informaciją interneto svetainėje, socialinių tinklų paskyrose ir kt.

Tačiau Sveikatos apsaugos ministerija dar gali rekomenduoti taikyti tam tikras priemones saugumui užtikrinti, atsižvelgiant į tuo metu būsimą situaciją dėl viruso.

Žinoma, bus stebima epidemiologinė situacija ir, jei ji keisis, atitinkamai keisis ir ministerijos pozicija“, – aiškinama atsakyme, kuris buvo siųstas portalui LRT.lt.

Naujienas apie nuo rugsėjo 1-osios neribojamus žiūrovų srautus sporto renginiuose aktyviai seka ir mažesnį klubo biudžetą dėl koronaviruso pandemijos kitam sezonui planuojanti Kauno „Žalgirio“ klubo vadovybė.

Ženklią kauniečių biudžeto dalį sudaro pajamos, gaunamos už bilietų pardavimus. Sirgalių skaičiaus apribojimas Eurolygos rungtynių tik dar labiau padidintų „Žalgirio“ finansinę naštą.

Portalui LRT.lt susisiekus su Kauno „Žalgirio“ klubo atstovui spaudai Almantu Kiveriu, buvo patvirtinta, kad žiūrovų skaičius nebus ribojamas ne tik LKL čempionato, bet ir Eurolygos dvikovų metu.

„Eurolyga leis klubams vadovautis pagal jų šalių sveikatos apsaugos tarnybų rekomendacijas. Tokiu būdu, jeigu Lietuvoje nebus ribojamas žiūrovų skaičius, Eurolygos rungtynes galės stebėti pilna „Žalgirio“ arena. Tuo metu situacija kitose valstybėse gali būti kitokia“, – tvirtino A. Kiveris.

Tiesa, „Žalgirio“ klubas neskuba pradėti prekybos 2020–2021 m. sezono abonementais. Anot A. Kiverio, klubas stebi situaciją bei žada palaukti iki rudens.

„Kaip vakar skelbėme, buvome nusprendę abonementų prekybą pradėti rugsėjo 1 dieną. Kol kas sunku pasakyti, kokia įtaką prekybos pradžiai darys šis paviešintas sprendimas – išdiskutuosime viduje, įvertinsime galimas rizikas ir būtinai paskelbsime viešai, jei prekybos pradžia keisis.“

Kauno klubas pirmąsias naujojo Eurolygos sezono rungtynes savų žiūrovų akivaizdoje žais spalio 15-ąją, kai susitiks su Stambulo „Anadolu Efes“.