Sportas

2020.07.03 09:19

Kurtinaitis apie Jasikevičiaus persikėlimą į Barseloną: iš mūsų niekas nebuvo įžengęs į tokį elitinį klubą

Gintarė Grikštaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.07.03 09:19

Ketvirtadienį Šarūnas Jasikevičius buvo oficialiai pristatytas kaip naujasis „Barcelona“ klubo treneris, kuriam vadovaus iki 2023-ųjų. Specialisto perėjimas į garsiąją katalonų ekipą sulaukė daugybės palaikymo iš Š. Jasikevičiaus kolegų Lietuvoje bei užsienyje.

Vienas tokių besidžiaugiančių nauju įrašu Š. Jasikevičiaus karjeroje – Eurolygoje rungtyniaujantį Maskvos srities „Chimki“ klubą treniruojantis Rimas Kurtinaitis.

Buvęs legendinis Lietuvos krepšininkas ir geras Š. Jasikevičiaus bičiulis LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnybai aiškino, kad Kauno „Žalgirio“ ekipai pastaruosius ketverius metus vadovavęs treneris vieną dieną gali perimti ir NBA klubo vairą.

„Nemenkinant žaidėjų ir panašiai, bet Šaras pakėlė „Žalgirį“ į visiškai kitą lygį. Aišku, sakykime gal tas pats biudžetas buvo dalinai didenis negu anksčiau, bet pats žaidimas jau ženkliai buvo pagerėjęs. Šaro disciplina, griežtumas, čia jau nieko nenuslėpsi – jis davė savo vaisius.

Ir mes matome, kad tuos vaisius supranta ne tik Kauno ar Lietuvos, supranta ir Europos ir pasaulio sirgaliai, nes mes girdėjome kalbų ir apie NBA galimybes. Ir aš, manau, kad tai jis yra potencialus NBA treneris.

Aišku, ten už Atlanto veikia truputėlį kitokios srovės, ten nėra paprasta papulti, gali būti ten geresnis, ten visiškai kitaip, bet aš manau, kad jis turi ateitį tenais. Aš atsimenu kai kažkada mes kalbėjome, kad žaidėjams europiečiams labai sunku arba nėra galimybių papulti į NBA, dabar jau matom, kad NBA startuoja čempionatas su 107 ar 110 neamerikiečiais.

Pasaulis keičiasi, reiškia tas pats įvyks ir su treneriais. tą visi mato ir aš turiu daug draugų NBA trenerių, mes pasikalbam, jie atidžiai klausosi kas vyksta Europoje, nes Eurolyga yra stipri. Taip, kad šiuo aspektu netektis „Žalgirio“ fanams, ir ne tik lietuviams, europiečiams, kurie sirgo už „Žalgirį“, už Šarūną“, – svarstė Rimas Kurtinaitis.

Ne vieną sezoną Eurolygoje dirbantis R. Kurtinaitis džiaugėsi, kad prie vieno iš elitinių Europos klubų vairo vėl stos treneris iš Lietuvos.

„Kita vertus tai žingsnis aukštyn. Manau, kad niekas iš mūsų trenerių nebuvo įžengę į elitinį Europos klubą. Sakykime taip – Jonas Kazlauskas dirbo CSKA, Kęstutis Kemzūra – Pirėjo „Olympiakos“, bet čia – „Barcelona“, „Fenerbahče“. Tai – vedantys klubai. Potencialūs Eurolygos čempionai. Aš, manau, jis ten kviečiamas ne šiaip sau, kad jis ten padirbtų, pabūtų.

Iš to žmogaus daug tikimąsi ir jo potencialas yra labai didelis. Aš, manau, kad šiuo aspektu mes turėtume visi džiaugtis kaip lietuviai, kurie turime vieną žmogų, kuris įšoko į Ispaniją, kad, duok Dieve, jam sveikatos, kad viskas ten jam gerai sektųsi“, – tvirtino Eurolygoje dirbantis specialistas.