Sportas

2020.07.02 20:03

Ispanai Jasikevičių pasitinka išskėstomis rankomis ir prognozuoja sėkmę

LRT.lt2020.07.02 20:03

Po to, kai Šarūnas Jasikevičius oficialiai sukirto rankomis su „Barcelona“ ekipa, savo mintimis pasidalino ir Ispanijos krepšinio ekspertai. Jų teigimu, katalonai atliko teisingą pasirinkimą.

„El Mundo Deportivo“ krepšinio žurnalistas Jesusas Perezas Ramosas sudėliojo esminius akcentus iš Ispanijos komandos pusės ir tikina, jog, nepaisant reikalingo adaptacijos periodo, Š. Jasikevičius Barselonoje turėtų būti sėkmingas treneris.

„Aistra, intensyvumas, energija, adrenalinas.. Šarūno Jasikevičiaus asmenybė krepšinio pasaulyje yra žinoma gerai ir jo atvykimas į Barseloną garantuoja komandos prikėlimą ir dozę entuziazmo komandos gerbėjams, kurie jo sugrįžimą į „Palau Blaugrana“ areną vertina labai gerai.

Šaras jaučia, kad Barselonoje nusileidžia pačiu laiku, nes čia yra komanda, kuri turi daugybę potencialo dominuoti Europoje. Pradedant Nikola Mirotičiumi, ir baigiant kitais, tikinčiais šiuo projektu. Tad pasitikėjimo Š. Jasikevičius gauna tikrai daug.

Abejonių gali kelti tik iš dalies neilga jo patirtis vyriausiojo trenerio pareigose, bet su metais „Žalgiryje“ tos abejonės tik mažėjo. Šiuo metu Š. Jasikevičius yra matomas kaip strategas, kuriam reikia tik žengti paskutinį žingsnį link titulų. Jis „Žalgiryje“ spėjo subręsti ir išgarsėti kaip itin intensyvią gynybą ir itin didelį puolimo arsenalą komandoje galintis įskiepyti specialistas.

Tačiau ne tas pats yra treniruoti „Žalgirį“ ir „Barcelona“ su visomis jos žvaigždėmis – bus būtina praeiti tam tikrą adaptacijos laiką.

Galima sakyti, kad Šaras dar žaisdamas jau buvo tarsi treneris. Jam patikdavo nurodinėti, siuntinėti visus į pozicijas, kartais tai būdavo daroma net ir ypatinga maniera. Nors jis sako, kad kažko išmoko iš visų savo trenerių, „net ir iš blogų“, pas tokius trenerius, kaip Željko Obradovičius, Aito Garcia Renesesas ar Xavi Pascualis, žaidė tikrai ne daug kas. Jasikevičius niekada neslėpė susižavėjimo jais. Tarkime, iš X. Pascualio jis išmoko pasirengti rungtynėms ir skirti dėmesį smulkioms taktinėms detalėms ir net Lukas Lekavičius yra sugretinęs šiuo du trenerius.

Ž. Obradovičių Šaras pats visada vadino „geriausiu“ dėl jo savybės sugebėti laimėti su bet kokia sudėtimi, kokią jis beturėtų ir gebėjimo išlaikyti visas savo esmines idėjas.

Barselonoje jis gaus vieną iš geriausių komandų Europoje su geriausias žaidėjais, kaip Nikola Mirotičius, tačiau dar neiškovojusia titulų, tad jų troškimas būti pirmiems bus juntamas labai ryškiai. Tokioje pačioje situacijoje dabartinėje savo karjeros stadijoje atsidūrė ir Š. Jasikevičius.

Trumpai tiesiog galima pasakyti, kad ši žaidėjų ir trenerio kombinacija turėtų tapti laiminčiu deriniu“.