Sportas

2020.07.02 17:00

Kas užpildys Šaro paliktus batus? Kandidatai, galintys perimti „Žalgirio“ vairą

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.07.02 17:00

Po puspenktų metų pertraukos Kauno „Žalgirio“ klubas ieško naujo vyriausiojo trenerio po to, kai Šarūnas Jasikevičius sukirto rankomis su „Barcelona“ klubu Ispanijoje.

Iš Šaro komandos vairą perimsiantis specialistas sės į ypač karštą kėdę – Š. Jasikevičiaus eroje „Žalgiris“ tapo dėl vietos Eurolygos atkrintamosiose kovojančiu klubu bei neretai galinčiu iššokti aukščiau bambos.

Portalas LRT.lt pristato pagrindinius „Žalgirio“ klubo vadovybės vasaros taikinius į vyriausiojo trenerio poziciją.

Darius Maskoliūnas

Įdomu tai, kad 49-erių jonavietis Kauno „Žalgirio“ klube vyriausiuoju treneriu jau dirbo 2009–2010 m. sezone. Tąkart D. Maskoliūnui darbų komandoje nepavyko – tuometinis klubo savininkas Vladimiras Romanovas, apkaltinęs specialistą kenkimu komandai, atleido jį iš pareigų, o žalgiriečiai LKL finalo serijoje žaidė be trenerio.

Sugrįžimas į Kauną D. Maskoliūnui buvo kur kas sėkmingesnis. Š. Jasikevičiui tapus vyriausiuoju treneriu, D. Maskoliūnas buvo pakviestas į trenerių štabą, kur ir dirbo iki paskutinės 2019–2020 m. sezono dienos.

Portalo LRT.lt žiniomis, „Žalgirio“ vadovybė ypač norėtų matyti D. Maskoliūną perimantį darbus iš išvykstančio Š. Jasikevičiaus. Specialistas yra matomas, kaip žmogus, galintis išlaikyti tą pačią kultūrą bei darbo metodiką, kuri padėjo „Žalgiriui“ ekipai iškilti kaip vienai iš konkurencingesnių Eurolygos komandų.

Tiesa, dar Š. Jasikevičiui renkantis kitą karjeros stotelę, portalo LRT.lt šaltiniai tvirtino, kad treneris derybose su kitomis komandomis akcentuoja šalia turėti „Žalgirio“ trenerių štabe dirbusius specialistus.

Artimą ryšį su Š. Jasikevičiumi turintis D. Maskoliūnas gali kartu pasukti į Barseloną. Toks buvusio krepšinio žingsnis taip pat nestebintų dėl kito aspekto – jonavietis darbą „Barcelona“ klube galėtų lengviau suderinti su vyriausiojo trenerio pozicija Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje.

Jeigu D. Maksoliūnas pasirinktų darbą Kaune, tokiu būdu, veikiausiai reikėtų palikti tik pradėtus darbus rinktinėje ir juos perduoti kitam treneriui.

Kaip portalui LRT.lt ketvirtadienį minėjo pats D. Maskoliūnas, šiuo metu jis yra pokalbių su kitais klubais fazėje ir stengiasi įvertinti visus variantus.

Taip pat skaitykite

Dainius Adomaitis

Po 2019–2020 m. sezono su Vilniaus „Rytu“ atsisveikinęs Dainius Adomaitis darbo pasiūlymu trūkumu šią vasarą skųstis negali. Specialistas jau buvo minimas kaip vienas kandidatų papildyti „AS Monaco“ klubą, o jo paslaugomis domisi mažiausiai dar kelios Europos taurės komandos.

46-erių metų specialistą „vienu geriausiu Europos treneriu“ po šiais metais laimėto Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finalo yra įvardijęs ir tuo metu „Žalgiriui“ dar vadovavęs Š. Jasikevičius.

D. Adomaitis yra ypač vertintamas už savo darbo etiką bei krepšinio žinias. Treneris jau yra įrodęs savo vertę su mažesniais klubais, kai laimėjo LKL bronzos medalius su Utenos „Juventus“ ekipa bei iškopė į LKL finalą su Klaipėdos „Neptūnu“.

Dirbdamas su „Rytu“ D. Adomaitis vieną trofėjų ištraukė ir iš Š. Jasikevičiaus rankų, kai 2019 m. su vilniečiais triumfavo KMT finale.

Tiesa, rimčiausias išbandymas – darbas su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine – D. Adomaičiui nebuvo sėkmingas. Trenerio vadovaujama rinktinė 2017 m. krito Europos čempionato aštuntfinalyje, o praėjusiais metais Kinijoje surengtame pasaulio taurės turnyre kelionę medalių link baigė antrajame turnyro etape.

„Žalgirio“ vairo patikėjimas į D. Adomaičio rankas taptų ypač realus, jeigu D. Maskoliūnas patrauktų darbuotis į Barseloną kartu su Š. Jasikevičiumi.

Kazys Maksvytis

Praėjusį sezoną Rusijoje dirbęs treneris jau turi darbo Eurolygos klube patirties, kai 2014–2015 m. sezone sėkmingai vadovavo Klaipėdos „Neptūnui“ bei buvo netoli sensacijos – patekimo į „TOP-16” etapą.

Lietuvos krepšinio padangėje K. Maksvytis išgarsėjo po to, kai su 1992 m. gimimo kartos rinktine laimėjo visus jaunimo turnyrus.

43-ejų metų trenerio pavardė buvo aktyviai linksniuojama praėjusių metų rudenį, po to, kai D. Adomaitis pasitraukė iš Lietuvos vyrų rinktinės trenerio posto. Būtent tuo metu specialsitas buvo įvardijamas kaip rimčiausias kandidatas perimti darbus nacionalinėje komandoje. Tąsyk kelią į rinktinę K. Maksvyčiui užkirto susitarimai su „Parma“ ekipa.

Kontraktą su „Parma“ K. Maksvytis turi ir kitam sezonu. Tiesa, darbas Eurolygos komandoje gali pakeisti specialisto ateities planus bei sugrįžti į Kauną, kur 2010–2011 m. sezone jis dirbo Kauno „Aisčių“ ekipoje.

Savo karjeroje iš Darbėnų kilęs treneris jau nekart įrodė, kad sugeba su mažesnio biudžeto komandomis nustebinti konkurentus ir viršyti lūkesčius. K. Maksvytis į LKL finalą yra atvedęs tiek Klaipėdos „Neptūną“, tiek Panevėžio „Lietkabelį“.

K. Maksvytis negarsėja savo skambiais pasisakymais po rungtynių ar spinduliuojančia charizma, tačiau specialistas yra laikomas žaidėju treneriu bei talentu rasti kalbą su visais savo auklėtiniais.

Kęstutis Kemzūra

Krepšinio pasaulyje kalbant apie galimą Š. Jasikevičiaus įpėdinį, Kęstučio Kemzūros pavardė yra linksniuojama rečiau, tačiau reikia nepamiršti – specialistas yra sukaupęs didžiulę darbo aukščiausiame lygyje patirtį.

Dar dalį praėjusio sezono K. Kemzūra treniravo Eurolygoje rungtyniavusį Pirėjo „Olympiakos“ klubą, su kuriuo praėjusių metų lapkričio 15-ąją nugalėjo Kauno „Žalgirį“ Pirėjuje – 83:74.

K. Kemzūra ne vienerius metus kaupė patirtį dirbdamas kartu su vienu ryškiausių šio tūkstantmečio trenerių Eurolygoje – Davidu Blattu. Yra dirbęs Italijos, Rusijos, Turkijos, Čekijos ir Graikijos klubuose.

2010 m. su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine K. Kemzūra laimėjo pasaulio čempionato bronzos medalį ir iki šiol yra vienintelis specialistas iš mūsų šalies laimėjęs apdovanojimus šiame turnyre.

K. Kemzūra yra vertintamas už savo taktines krepšinio žinias ir gebėjimą paruošti komandą rungtynėms su įvairiais oponentais.

Treneris iš užsienio

Vyresni Kauno „Žalgirio“ komandos sirgaliai dar nepamiršo sėkmingai 2012–2013 m. sezone Kauno „Žalgiriui“ vadovavusio ispano Joano Plazos.

Dar iki Š. Jasikevičiaus eros J. Plaza buvo įvardijamas kaip tas specialistas, kuris sugebėjo įskiepyti žalgiriečiams laimėtojų mentalitetą ir paversti komandą į konkurencingą Eurolygoje.

Visgi svajingą ispano sezoną sujaukė finansinės „Žalgirio“ problemos ir verslininko V. Romanovo klubo biudžete palikta didžiulė skylė.

Nenuostabu, kad pasitraukus Š. Jasikevičiuis, be klubo šiuo metu esantis J. Plaza buvo vėl prisimintas. Dar iki „Barcelona“ ekipai oficialiai pasirašant sutartį su lietuviu, J. Plaza buvo įvardijamas tarp trijų specialistų perimti komandos vairą.

Kalbant apie trenerius iš užsienio, iškyla ir kita įdomi kandidatūra – Pedro Martinezas. Ispanijoje visą karjerą dirbantis specialistas su „Valencia“ klubu 2016–2017 m. sezone laimėjo Europos taurę.

Prieš kelerius metus dirbdamas Vitorijos „Baskonia“ ekipoje P. Martinezas buvo sulaukęs liaupsių iš paties Š. Jasikevičiaus, kuris savo kolegą iš Ispanijos yra pavadinęs vienu iš geriausių Europos trenerių.