Sportas

2020.07.02 15:32

Motiejūno ir „Žalgirio“ prioritetas – lietuvis treneris su sava vizija, bet Maskoliūnas gali išvykti

LRT.lt2020.07.02 15:32

Kauno „Žalgiris“ užverčia vieną įspūdingiausių savo istorijos skyrių, pavadinimu „Šarūno Jasikevičiaus era“. LKL čempionus į Eurolygos elitą grąžinęs Šaras išvyko į „Barcelona“ ekipą, o klubo direktoriui Pauliui Motiejūnui tenka laužyti galvą, ką skirti naujuoju komandos treneriu. Jis teigė, kad Kauno klubo prioritetas bus lietuvis, tačiau politika keisis ir Šaro idėjos nebus kopijuojamos. Naujasis treneris galės įgyvendinti savo viziją.

Paaiškėjus apie Š. Jasikevičiaus apsisprendimą vykti į Barseloną, „Žalgiris“ sukvietė žurnalistus į spaudos konferenciją, kurioje P. Motiejūnas kalbėjo tiek apie būsimą sezoną, naujo trenerio paieškas ir klubo komplektaciją.

Taip pat skaitykite

Direktorius atskleidė, kad „Žalgiris“ už savo trenerį gaus išpirką, tiesa, nepasakė, kokią. P. Motiejūnas atskleidė, kad naujasis treneris bus lietuvis, kuris galės įgyvendinti savo viziją.

„Susirinkome padėkoti administracijos, fanų ir žaidėjų vardu už darbą, palinkėti sėkmės naujoje stotelėje. Tikime ir tikimės, kad jam greitai pavyks iškovoti Eurolygos titulą. Mums naujas etapas, kimbame į darbus, stengdamiesi nenuleisti kartelės“, – konferenciją pradėjo P. Motiejūnas.

– Kada sužinojote, kad Š. Jasikevičius išeina?

– Kaip visos tos vasaros, abejonės buvo, šiemet jautėsi jos labiau, bet turbūt dėl to, kad tas sezonas pasibaigė ganėtinai anksti. Prasidėjo gandai apie „fenerį“, tada – visi kiti gandai. Pačią žinią sužinojome vakar, aišku, kontaktavome su treneriu. Buvo eilinė vasara, tik pasibaigė kitaip.

– Ar „Žalgiris“ bandė išlaikyti Š. Jasikevičių?

– Argumentų nereikėjo, turėjome dar kontraktą. Aš sulaukiu klausimų, ar bandėme daugiau pinigų siūlyti, bet faktas, kad mes ne „Barcelona“, ne „Fenerbahče“. Viena, ką gali treneriui pasiūlyti kaip algą, bet reikia pasiūlyti visą komanda.

Šaras nuo pat pradžių buvo ambicingas ir nori laimėti Eurolygą. Ar tai lengviau padaryti su „Barca“ ar su „Žalgiriu“? Manau, kad visi supranta, kad su „Barcelona“. Jis žino sąlygas čia, matė, kaip puikiai dirbome, bet tai kito kalibro klubai, kalbant apie finansus, apie galimybes įsigyti žaidėjus.

– Ar „Žalgiris“ gaus išpirką?

– Taip, gaus išpirką. Į niuansus nelendame, Šaras nebuvo niekada verslo projektas išpirkos kontekste. Tai buvo žmogus, padėjęs mums pakilti į kitą lygį.

– Yra kalbų, kad į Barseloną išvažiuos ir dalis asistentų. Ar tai tiesa?

– Žinome, kad ne visi liks, laukiame, kaip apsispręs. Bet bus personalo, kurie išvažiuos su juo. Bet aš nenoriu skelbti pirmas, čia žmonių apsisprendimas, jie tegul pasako patys.

– Koks bus klubo prioritetas, renkantis naują trenerį?

– Prioritetas – lietuvis. Nesikeičia strategija, norim lietuvio, pradėsime kalbas su lietuviais. Pradėjome, nėra taip, kad sėdėjome ir nieko nedarėme. Turime variantus A, B, C, su kuriais derėsimės intensyviai.

– „Žalgiris“ turi jau tris naujus žaidėjus (Steve`ą Vasturia. Tomą Dimšą, Mareką Blaževičių), kiek jų pasikvietime svarbus buvo Šaras?

– Aišku, kad derinome su treneriu, jis buvo svarbus, bet vėl gi, svarbu suprasti, kad keisis, kaip mes rašomės žaidėjus ir kokius žaidėjus kviečiame. Keisis komplektacijos politika ir klubo politika. Toliau stiprinsimės galvodami apie kitus žaidėjus, bet naujokai buvo pasirašyti su galvojimu, kad Šaras gali išeiti.

– Neslėpkime, jūsų prioritetas yra Darius Maskoliūnas. Kas didžiausias trukdis – jo galimas išvykimas į „Barcelona“, ar darbas rinktinėje?

– Didžiausias klausimas, ar jis liks čia, ar važiuos su treneriu. Bent jau mums – iš mūsų pusės. Yra krūva niuansų. Norime kuo greičiau, nes su komplektacija norime žiūrėti į priekį, žaidėjai irgi laukia, bet konkretaus laiko neapsibrėžiame.

– Yra žaidėjų su „pliusais“, turbūt jie nebus pasirašyti, kol neturėsite naujo trenerio?

– Su žaidėjais visada tarėmės ir tariamės iki šiol, kai kurių laikai jau baigėsi, kai kurių liko kelios savaitės. Nesvarbu, kas bus treneris, tai yra iš anksto prisiimti mūsų įsipareigojimai, su treneriais kalbėsime, kad žaidėjai lieka, kurie nuspręs likti.

– Kurių žaidėjų „pliusų“ laikas jau praėjo?

– Dabar nenoriu leisti į detales. Ateis laikas ir viską sužinosite.

– Ar Š. Jasikevičiaus alga buvo problema klubui, išgyvenančiam krizę po pandemijos.

– Ne, tai nebuvo problema. Esu ne kartą sakęs, kad Šarui galime mokėti visą biudžetą, tik reikėtų surasti pigių žaidėjų. Visi sėdėjome vienoje valtyje, skaičiavome. Buvo variantas, kad be antrosios bangos, galėtume surinkti kone tą pačią sudėtį.

– Ar jau aiškėja galimi klubo finansai, biudžetas?

– Mes turime planą, kad viskas važiuotų, kaip važiavę. Kad leistų sirgaliams lankytis be apribojimų, rinkti pilną areą. Aišku yra planas, jeigu uždraustų, jeigu limituotų, Eurolyga irgi tai skaičiuoja.

Yra žirklės, kaip mes skaičiuotume biudžeto mažėjimą. Daug kas kalba apie antrą bangą, tikimės, kad jos nebus, bet rengiamės taip, lyg būtų.

– Kiek Š. Jasikevičiaus išvykimas apsunkins žaidėjų viliojimą?

– Šaras buvo tas, kuris viską rinko ir mes padėjome, mes turėjome tik netrukdyti įgyvendinti jam minčių. Dabar bus naujas etapas, naujas treneris, šiek tiek keisis komplektacijos prioritetai, gal ne visi bus jauni, gal ieškosime žaidėjų su daugiau patirties. Reikės ir mums prisitaikyti, organizacijai prisitaikyti. Niekas nesustoja, važiuosime į priekį.

Aš netikiu tuo, kad galime nukopijuoti, ką darė Šaras, Unikalus treneris, unikali vizija. Reikia naujam treneriui leisti daryti tai, ką matys jis. Tikrai klubo vizija keisis.