Sportas

2020.07.02 14:42

Tiek su „Žalgiriu“, tiek su „Barca“ siejamas Darius Maskoliūnas: kalbuosi su visais

Paulius Cubera, LRT.lt2020.07.02 14:42

Kauno „Žalgirio“ vyr. treneriui Šarūnui Jasikevičiui priėmus sprendimą keltis į „Barcelona“ ekipą jam talkinęs asistentas Darius Maskoliūnas iškart pradėtas sieti tiek su persikėlimu į Katalonijos sostinę, tiek su darbų vyr. trenerio poste perėmimu Kaune. Pats Lietuvos rinktinės treneris prašo laiko ir tikina, kad viskas paaiškės labai greitai.

Šiuo metu D. Maskoliūnas yra laisvasis agentas, nes jo sutartis su LKL čempionais yra pasibaigusi. Rinktinės treneris rengiasi jau liepos 10 d. Palangoje startuosiančiai nacionalinės komandos stovyklai, kurios pabaigoje lietuviai sužais draugiškas rungtynes su Latvija ir Estija.

Vis dėlto Šarui priėmus sprendimą keltis į „Barcą“, D. Maskoliūnas siejamas tiek su šia komanda ir Š. Jasikevičiumi, tiek su likimu Kaune, bet jau vyr. trenerio pozicijoje.

– Šarūnas yra geras jūsų draugas, turbūt jau kurį laiką brendusį sprendimą palikti „Žalgirį“ žinojote ir tam ruošėtės?

– Nepasakyčiau, kad jis brendo ilgai. Jis pradėjo bręsti, sakykime, 2–3 savaites atgal. Kol vyko koronos marazmai viskas buvo aišku, dėliojome komandą kitam sezonui.

Aš negaliu žinoti visko, ką jis žino, kiek nori, tiek su manimi pasidalija. Manau, kad kažkas rimto pradėjo vykti dviejų savaičių intervale. Atsiradus tokiam šansui jis neturėjo pasirinkimo jo neimti.

– Sklinda gandai, kad jus kviečia į „Barcelona“.

– Nežinau, aš gandų, kaip pasakyti, neplatinsiu. Mes taip, kalbamės, visokiomis temomis, o kokie bus sprendimai – jūs greitu metu sužinosite.

– O apie ateitį kalbatės su „Žalgirio“ vadovais?

– Su visais mes kalbamės. Aš asmeniškai kalbuosi su visais, o sprendimus priiminėsim ir manau, kad jie bus greitoje ateityje.

– Jums siūlė užimti vyr. trenerio postą „Žalgiryje“?

– Anksti dar kalbėti, kažkokios kalbos vyksta, yra daug niuansų.

– Darbas „Žalgiryje“ ir rinktinėje turbūt yra nesuderinamas?

– Norėjau pasakyti, kad sunkiai tai yra įmanoma. Aišku, gyvenime viskas yra įmanoma, bet šitas – sunkiai. Todėl ir sakau, kad yra daug klaustukų ir kol kas mažai atsakymų. Manau, kad neužilgo viskas išaiškės ir liks tik atsakymai.

– Koks tai gali būti laikas?

– Nežinau, nenoriu duoti kažkokio konkretaus termino. Bet manau, kad už savaitės viskas bus aišku.

– Pasibaigė Jasikevičiaus era „Žalgiryje“. Net kai nesisekdavo, sirgaliai bilietus graibstydavo prieš mėnesį. Kur yra Š. Jaskevičiaus fenomenas?

– Mes jeigu žinotume, kur tas fenomenas slypi, kaip jį galima pasiskolinti, klonuoti ar kažką tokio, manau, kad klubas ar daugelis klubų stengtųsi tai padaryti. Man sunku atsakyti, kur slypi jo fenomenas.

Daug kartų jau daviau interviu apie Šarą. Kaip žaidėjas buvo išskirtinis vienas iš geriausių įžaidėjų per kokį 20-30 metų. Lygiai su tuo pačiu viesulu kaip krepšinio aikštelėje įsiliejo ir į geriausių trenerių gretas. Charakteris, krepšinio supratimas, užsispyrimas, charizma – čia galima daug ką vardinti ir viskas susilieja į vieną visumą, kuri ir duoda tą fenomeną

Kaip jau daug kartų sakiau ir dar kartą pasikartosiu – taip, kaip jis supranta krepšinį ir mato šitą sportą, tai yra fenomenalu ir sunkiai atkartojama.

– Jis sakydavo, kad per sezoną būna namuose, bet šeimos nelabai mato. Tai didžiulis darbas?

– Kiek rungtynių per sezoną mes žaidžiame, o tikrai ruošiamės visoms rungtynėms, jis kaip vyr. treneris, tai daro labai Atsakingai ir kruopščiai. Video medžiagos begalinis kiekis, rungtynių begalinis kiekis, statistikos, apmąstymai, planų ruošimai ir taip toliau. Sezono metu nėra lengva. Aišku, kažkiek lengviau, kai tu esi ryškus favoritas savoje lygoje. Vieta, kur gali eksperimentuoti, atlaidžiau pasižiūrėti į kai kuriuos dalykus. Bet į nieką nėra žiūrima pro pirštus.

– Žaidėjai veržėsi į „Žalgirį“ pas Jasikevičių, nors su juo nėra lengva – charakteris, temperamentas. Ir jums būdavo visaip?

– Man asmeniškai – jokių problemų. Mes visų pirma esame draugai, o visų antra – kolegos. Aš asmeniškai jokių problemų neturiu su juo bendrauti, man charakteris tinka, man tinka žmonės, kurie yra tiesūs, be užuolankų. Aš pats toks esu ir dėl to mums lengva bendrauti, mes vienas kitą suprantame, dėl to pas mus niekada nebuvo jokių užkulisinių žaidimų.

Lengva dirbti, energijos ar emocijos protrūkiai bent manęs asmeniškai iš vėžių neišmuša. Kas liečia žaidėju, reikia su jais diskutuoti.

– Šaras pasirinko Barseloną, o ne Stambulą. Turbūt nėra keista?

– Nepasakysiu nieko naujo. Jis visada deklaravo ir deklaruoja, kad Barselona yra jo antrieji namai. Galiu pasakyti iš tų laikų, kai pasirašė kontraktą iš „Olimpijos“ į „Barcelona“, koks buvo euforijoje, kai ten papuolė. Atžaidė tris gerus sezonus, laimėjo Eurolygos titulą, tai jo miestas, klubui yra didelė meilė ir galimybė grįžti į tokį klubą, su tokiais žaidėjais...

Mes tik galime pasidžiaugti, kad jo svajonės pildosi, ji absoliučiai visko nusipelnė, pats užsitarnavo. Džiugu už jį.