Sportas

2020.07.02 07:08

Rose Namajunas atsivėrė apie tragišką susidūrimą su koronavirusu šeimoje: tai mane išgąsdino

LRT.lt2020.07.02 07:08

Lietuvių kilmės kovotoja Rose Namajunas balandžio viduryje turėjo stoti į kovą su Jessica Andrade, tačiau koronavirusui pasiglemžus du šeimos narius iš kovos pasitraukė. Netrukus buvo atšauktas visas UFC kovų renginys, o dabar R. Namajunas teigia, kad jau yra pasirengusi kovoti.

Liepos 11 dieną UFC 251 kovų vakarą R. Namajunas ir J. Andrade pagaliau vėl kausis viena prieš kitą. Praėjusių metų gegužę Brazilijos kovotoja įveikė Rose kovoje dėl čempionės titulo. Dabar laukia revanšas.

Apie savo pasirengimą ESPN kalbėjusi Rose atskleidė ir šiek tiek detalių apie koronaviruso pasekmes jos šeimai.

Kovotojos šeimoje vos per savaitę nuo infekcijos mirė du žmonės, anksčiau skelbta, kad tai R. Namajunas sužadėtinio Pato Barry artimi giminės.

„Jie gyveno karštame taške ir mirė nuo ligos. Jie buvo pajungti prie plaučių ventiliatorių ir gana greitai išėjo.

Aš truputį gedėjau, bet dabar jaučiuosi geriau. Tai vis dar mane gąsdina, tačiau tuo pat metu ir daugiau dalykų mane gąsdina. Jaučiu, kad Dievas kviečia mane tai padaryti (stoti į kovą)“, – teigė R. Namajunas.

Kovotoja teigė, kad tiesioginis susidūrimas su pandemija ją išgąsdino: „Dėl viruso uždaryti visą pasaulį – iš pradžių ši mintis skambėjo lyg „kas čia vyksta“. Nesupratau, kiek tai tikra. Kai tai smogė į namus, kai atėjo taip arti, mane tai išgąsdino, patyriau nedidelį šoką.“

27 metų lietuvių kilmės kovotoja UFC ringą per karjerą yra iškovojusi 8 pergales ir patyrusi 4 nesėkmes. 13-oji jos kova vyks Abu Dabyje, Yaso saloje, dar žinomoje „Kovų salos“ pavadinimu.

„Mačiau kovotojų, kurie po susidūrimo su mirtimi išeidavo į ringą ir pasirodydavo. Kiekvienas su tuo susitvarko skirtingai. Man tai nebuvo gera mintis. Jeigu nuoširdžiai, tai man buvo lyg persikrovimas.

Tuo metu buvau tiek susikoncentravusi į viską aplink mane, į bandymą viską padaryti idealiai ir pan., o tada staiga viskas aplink mane tiesiog griuvo. Tai man buvo lyg žadintuvas, pasakantis, kad galiu kontroliuoti tik save. Kad ir kaip tragiška tai buvo, aš iš šios situacijos kažko pasimokiau“, – kalbėjo R. Namajunas.