Sportas

2020.07.01 13:54

Net ir po Lasickienės kreipimosi į Putiną rusai nesurenka 5 mln. baudai – gresia krachas

LRT.lt2020.07.01 13:54

Rusijos lengvosios atletikos federacija (RusAF) nesugeba sumokėti pusės 10 mln. JAV dolerių baudos, kuri skirta Rusijai dėl sukčiavimo Danilo Lysenkos dopingo byloje. Pranešama, kad baudą reikia sumokėti iki liepos 1 d., o rusai prašo atidėti mokėjimą neribotam laikui.

Pasaulio lengvosios atletikos federacija (IAAF) skyrė šią baudą Rusijai kovo mėnesį, kai baigė D. Lysenkos dopingo bylos tyrimą.

Po šio tyrimo septyni RusAF aukšto rango pareigūnai, tarp kurių ir buvęs prezidentas Dmitrijis Šliachtinas, buvo apkaltinti dokumentų klastojimu, siekiant nuslėpti D. Lysenkos teigiamus dopingo testus.

Po šio tyrimo IAAF įvedė 10-ies sportininkų kvotą neutralaus atleto statusui, su kuriuo rusai gali dalyvauti pasaulio čempionatuose ar olimpinėse žaidynėse.

IAAF aiškiai pasakė, kad nesumokėjus pusės 10 mln. dolerių baudos iki liepos pirmosios bus panaikinta galimybė Rusijos sportininkams gauti neutralių atletų statusą.

Kaip praneša Rusijos naujienų agentūra TASS, dabartinis RusAF vadovas Jevgenijus Jurčenka prašo atidėti 5 mln. dolerių baudos mokėjimą „neribotam laikui“. Jis teigia, kad šis prašymas iki šiol „lieka neišgirstas“.

IAAF kol kas šio klausimo nekomentuoja – teoriškai rusai turi laiko iki liepos 1 d. pabaigos.

Jau anksčiau Rusijos sporto žvaigždės – Marija Lasickienė, Sergejus Šubenkovas ir Anželika Sidorova – kreipėsi į patį Vladimirą Putiną, prašydami jo įsikišimo. M. Lasickienė teigė, kad Rusijos lengvoji atletika yra ant „tragedijos ribos“.

Nuo 2017 m. M. Lasickinė kaip neutrali atletė laimėjo du pasaulio čempionės titulus, triumfavo Europos čempionate, Europos ir pasaulio uždarų patalpų čempionatuose bei „Deimantinėje lygoje“. Vis dėlto dėl Rusijai skirtos diskvalifikacijos viena geriausių pasaulio lengvaatlečių negalėjo startuoti Rio olimpinėse žaidynėse.

110 m. barjerinio bėgimo sprinteris S. Šubenkovas 2017 ir 2019 m. pasaulio bei 2018 m. Europos čempionatuose laimėjo sidabrą.

A. Sidorova 2019 m. tapo pasaulio ir Europos uždarų patalpų šuolių su kartimi čempione.