Sportas

2015.11.11 15:14

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė pradeda atrankos varžybas į 2017 metų Europos čempionatą

BNS 2015.11.11 15:14

Naujasis Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneris Rimvydas Samulėnas trečiadienį Vilniuje pristatė savo komandą, kuri jau šį mėnesį pradės atranką į 2017 metų Europos čempionato finalinį etapą.

Pasak pranešimo, į 2015 metų Europos čempionatą išvedęs ir jame sėkmingai komandai vadovavęs Mantas Šernius šį rudenį pasitraukė iš moterų rinktinės stratego posto. Dėl įsipareigojimų Pasvalio vyrų krepšinio klubui „Pieno žvaigždės“ savo globotines jis patikėjo asistentui R. Samulėnui.

„Nesu naujokas, buvau šalia Manto, pasimokiau, pasisėmiau gerų idėjų. Tad ir mūsų žaidimo braižas radikaliai nesikeis. Kai kurie epizodai ir elementai pasikeis, tačiau visuma – ne. Gal didesnį dėmesį skirsime griežtesnei gynybai“, – sakė R. Samulėnas, dabar treniruojantis ir Marijampolės moterų „Sūduvą“.

Jam iš karto teko užduotis į pirmąją stovyklą sukviesti geriausias Lietuvos krepšininkes. Mat naujasis atrankos į Europos čempionatą formatas ir varžybų kalendorius lėmė, kad dar lapkritį Lietuvos moterys varžysis su dvejomis pajėgiomis Latvijos ir Slovėnijos rinktinėmis. Trečiadienį buvo pristatytos 16 kandidačių, kurios jau lapkričio 16 dieną susirinks į pirmąją stovyklą Kėdainiuose.

„Dėl komandos formavimo labai didelio pasirinkimo neturėjau. Pagrindas liko tas pats, nes naujų žaidėjų, vertų rinktinės, neatsirado. Labai džiaugiuosi, kad nė viena krepšininkė neatsisakė“, – sakė R. Samulėnas.

Pasak jo, visos kviestos krepšininkės sutiko su džiaugsmu, noru ir laukimu. Tiesa, viena – Sandra Linkevičienė – negalėjo atvykti dėl traumos.

„Žinome, ko siekiame. Tikime viena kita. Praėjęs Europos čempionatas parodė, kad esame vertos ir galime žaisti aukščiausiu lygiu“, – sakė Lietuvos rinktinės narė Marina Solopova.

Atrinkti krepšininkes R. Samulėnui padėjo naujasis asistentas – Alfredas Vainauskas. Drauge su juo atėjo ir krepšinio analitikas Remigijus Bardauskas, dirbęs su Lietuvos merginų jaunimo rinktine.

„Trenerių štabas buvo suformuotas glaudžiai bendradarbiaujant su Lietuvos krepšinio federacija, atsižvelgiant į darbo rezultatus. Esu patenkintas kolektyvu, kurį labai gerai pažįstu. Manau, rinktinėje bus puiki atmosfera, kuri padės mūsų merginoms siekti užsibrėžto tikslo“, – sakė R. Samulėnas.

Po trumpos stovyklos Lietuvos moterų rinktinė jau lapkričio 21 dieną Rygoje žais su Latvijos ekipa. Lapkričio 25-ąją Kėdainiuose laukia dvikova su Slovėnijos rinktine.

„Norime paraginti mūsų sirgalius netingėti ir atvykti mūsų palaikyti. Mums labai to reikia“, – sakė M. Solopova.