Sportas

2020.06.29 21:32

„Ryto“ talentas Blaževičius už išpirką keliasi į „Žalgirį“

atnaujinta 21:55
LRT.lt2020.06.29 21:32

Vilniaus „Ryto“ vidurio puolėjas Marekas Blaževičius nusprendė palikti sostinės klubą ir kitą sezoną žais Kauno „Žalgiryje“. „Ryto“ ekipa už 18-metį žaidėją gaus kontrakte numatytą išpirką.

M. Blaževičių savo gretose labai norėjo matyti naujasis „Ryto“ treneris Donaldas Kairys ir klubo vadovybė, tačiau žaidėjas ir jo atstovai nusprendė pasukti skirtingu keliu.

„Mes privalome gerbti tokį M.Blaževičiaus ir jo atstovų pasirinkimą, – kalbėjo „Ryto“ generalinis direktorius Rolandas Jarutis. – Sutartyje buvo numatytas punktas dėl išpirkos ir žaidėjas juo pasinaudojo. Marekui ateinantį sezoną buvo numatytas svarbus vaidmuo. Ir mes esame tikri, kad geriausios sąlygos tobulėti jaunam žaidėjui yra „Ryto“ organizacijoje. Nuoširdžiai linkime Marekui sėkmės tolimesnėje karjeroje, nes jis Vilniaus krepšinio auklėtinis.“

M. Blaževičius perėjo visą „Ryto“ organizacijos piramidę ir tapo pagrindinės Vilniaus komandos žaidėju. Vidurio puolėjas su „Ryto“ jaunimo komanda 2018 metais tapo Eurolygos jaunimo turnyro nugalėtoju.

LRT.lt informaciją, kad Lietuvos krepšinio talento karjera krypsta į „Žalgirį“, netrukus patvirtino ir patys kauniečiai.

Kaip skelbiama oficialiame pranešime, krepšininkas su žalgiriečiais sudarė trejų sutartį. Jis tapo trečiuoju komandos naujoku po Tomo Dimšos ir Steve‘o Vasturios.

„Tai buvo tikrai sunkus sprendimas, nes viena koja jau buvau užsienyje, bet tada paskambino Robertas Javtokas, buvau susitikęs su treneriu. Tai viską pakeitė į tą pusę, kur esame dabar. Manau, kad tai bus geras sprendimas“, – bendraudamas su „Žalgiris TV“ komanda sakė M. Blaževičius.

Kaip sako pats Marekas, didelę įtaką jo sprendimui turėjo ir vyriausiojo komandos trenerio Šarūno Jasikevičiaus parodytas dėmesys. „Žalgirio“ strategas jauną krepšininką papirko savo atvirumu.

„Įspūdį paliko žmogaus savybės ir visų pirma – atvirumas. Tada tai, kaip nerealiai jis supranta krepšinį ir kiek iš tikro paprastas žmogus jis yra. Galbūt šalia aikštelės jis atrodo piktas, kad ant visų rėkia, bet iš tikro jis yra paprastas ir nuoširdus žmogus“, – svarstė ir į Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės stovyklą pakviestas žaidėjas.

Žaisdamas prieš „Žalgirio“ komandą praėjusiame sezone M. Blaževičius surengė keletą puikių pasirodymų ir privertė į save atkreipti krepšinio bendruomenės dėmesį. Tiesa, prie to prisidėjo ir kovingi epizodai su patyrusiais žalgiriečiais. Krepšininkas teigia, kad praėjusiais metais žengė didžiulį žingsnį į priekį.

„Jei žmonės žiūrėtų visas mano rungtynes pamatytų, kad išėjęs į aikštelę visada palieku visą savo širdį. Niekada nenusileisiu savo varžovui. Per pastaruosius metus subrendau, išaugo tikslai, padidėjo meilė krepšiniui, pasikeitė supratingumas. Ženkliai pajudėjau į priekį“, – pasakojo naujai iškeptas žalgirietis.

Ilgalaikį kontraktą su „Žalgirio“ klubu sudaręs ir paraišką NBA naujokų biržoje dalyvauti pateikęs M. Blaževičius turėjo žinutę ir visiems žaliai baltiems sirgaliams.

„Manau, kad nustebinsiu jus“, – nedaugžodžiavo perspektyvus vidurio puolėjas.

Į šią žinią ironiškai sureagavo ištikimoji „Ryto“ fanų tribūna. „B tribūnos“ „Facebook“ paskyroje pasirodė nuotrauka su M. Blaževičiumi klouno vaidmenyje.