Sportas

2020.07.06 20:01

Šiurpūs karjeros vingiai: kaip brazilų žvaigžde vadintas vartininkas tapo kraupaus nusikaltimo užsakovu

LRT.lt2020.07.06 20:01

Šią vasarą sukako lygiai 10 m. nuo vieno kraupiausių visų laiko nusikaltimo, už kurį tiesiogiai buvo atsakingas vienas perspektyviausių to meto Brazilijos žaidėjų, jam buvo piešiama žvaigždės ateitis. Vis dėlto viskas labai staiga subliuško.

Žemiau – BBC paruošta publikacija apie itin kraupų, 2010-aisiais atliktą nusikaltimą. Kai kurios detalės gali šokiruoti.

Brazilijos klubas „Flamengo“ 2010 m. gegužę Rio de Žaneiro derbyje 0:2 atsiliko nuo aršių konkurentų „Fluminense“, paskutinę rungtynių minutę „Flamengo“ gavo teisę atlikti baudos smūgį, kamuolį į vartus nusprendė paleisti komandos vartininkas Bruno.

Smūgis dešine koja įveikė sienelę ir kamuolys įskriejo į patį viršutinį vartų kampą. Tai buvo ketvirtasis jo karjeros įvartis, tačiau šį kartą tai mažai ką guodė – svarbios rungtynės vis tiek buvo pralaimėtos.

Po mėnesio šis įvykis atrodė tikp tolimas prisiminimas. Tuomet Bruno jau buvo už grotų, jis buvo kaltinamas užsakęs pagrobti ir nužudyti merginą.

2010 m. birželio 25 d. Brazilijoje buvo karšta. Ir ne dėl to, kad Pietų Afrikoje brazilai su portugalais kovėsi dėl galimybės pasaulio čempionato aštuntfinalyje išvengti akistatos su Ispanija.

Šalis buvo sukrėsta istorijos – policijos šaltiniai pranešė, kad „Flamengo“ klubo kapitonas ir vartininkas Bruno – vienas iš pagrindinių įtariamųjų aktorės ir modelio Elizos Samudio dingimo ir mirties byloje.

Bruno su šalies rinktine į Pietų Afriką nevyko, nors tuo metu jis buvo vienas geriausių šalies vartininkų – jo tada nepasirinko rinktinę treniravęs Dunga, trenerio nesužavėjo arogantiškas žaidėjo pasirodymas vietinio čempionato rungtynėse 2009 m.

Tačiau Bruno vis tiek buvo viena didžiausių mylimo klubo žvaigždžių. Pranešama, kad jo paslaugomis buvo susidomėjęs net AC „Milan“ klubas ir buvo galima numanyti, jog tuo metu 25 m. Bruno artimiausiu metu turėtų debiutuoti nacionalinėje rinktinėje. Dauguma net galvojo, kad 2014 m. jis Brazilijoje vykusiame pasaulio čempionate turėtų būti pagrindinis komandos vartininkas.

Vis dėlto tai greitai tapo tik maža dalimi netrukus išaiškėjusios liūdnos istorijos.

Bruno ir E. Samudio draugavo neilgai. Bendrų jų draugų teigimu, jie susipažino viename vakarėlyje 2009 m. gegužę, po trijų mėnesių mergina futbolininkui pasakė, kad yra nėščia.

Kiek vėliau Bruno teisme teigė, jog santykius su E. Samudio nutraukti nusprendė tada, kai ši atsisakė darytis abortą. Tuo metu jis jau susitikinėjo su odontologe Ingrid Cavalcanti, kurią 2016 m., dar būdamas kalėjime, vedė. Negana to, jis iki tol dar turėjo ir žmoną Dayana Rodrigues, su kuria buvo susilaukęs dviejų mergaičių.

Jo nesutarimai su E. Samudio greitai tapo teisiniu ginču – tą patį rugpjūtį ji pradėjo procesus, kuriais galėtų iš žaidėjo prisiteisti alimentus. Toks ėjimas reikalus tik pablogino.

Spalio 13 d. E. Samudio policijai teigė, kad Bruno ir keli jo draugai (tarp kurių – ir jo vaikystės kompanionas Luizas Romao, pravarde „Spagetis“), ją pagrobė ir vertė vartoti vaistus, kurie paskatintų netekti vaiko. Ji taip pat vyrus kaltino smurtu ir minėjo, kad Bruno į smilkinį buvo įrėmęs šaunamąjį ginklą.

Atletas atvirai apkaltino merginą melu. „Tai nebuvo pirmas kartas, kai meluodama ji siekia sukelti nemalonumų. Ji negali susitaikyti su tuo, kad nenoriu su ja turėti nieko bendro. Neduosiu jai 15 minučių šlovės, kurios ji taip nori“, – pranešime buvo cituojamas futbolininkas.

Tyrimo metu Rio policijos skyrius, kuris specializavosi smurto prieš moteris srityje, rekomendavo išduoti orderį, pagal kurį vaikinas privalėtų nuo merginos laikytis tam tikru atstumu. Tačiau toks siūlymas buvo atmestas. Vis dėlto buvo tiriami mėginiai dėl smurto prieš moterį, tačiau buvo delsiama pateikti rezultatus.

2009 m. Bruno laimėjo šalies čempiono titulą, „Flamengo“ įspūdingai žaidė antroje sezono dalyje ir pirmą kartą po 17 m. tapo šalies čempionais.

Tyrimų rezultatai paaiškėjo 2010 m. rugpjūtį – jie tada rodė „agresijos ženklus“, tačiau moteris tuo metu jau du mėnesius buvo dingusi.

2010 m. vasarį E. Samudio San Paule, kuri tuo metu gyveno su drauge, pagimdė berniuką ir pavadino jį Bruno. Futbolininkas atsisakė atlikti DNR testus ir nepripažino, kad vaikas yra jo.

Motina neturėjo jokio finansinio užnugario, jos ir sūnaus išlikimas priklausė nuo draugų paramos. Tačiau tada sportininko pozicija staiga pradėjo keistis.

Kaip teigė žurnalistas Leslie Leitao, Bruno pagaliau pasakė merginai, jog nori sutvarkyti kilusius nesutarimus.

„Jis tiesiog norėjo, kad mergina daugiau nebendrautų su žiniasklaida. Paskutines rungtynes jis žaidė birželio 5 d., jau žinojo, kad Eliza buvo pagrobta“, – teigė K. Leitao.

Gegužės mėnesį žaidėjas moteriai su vaiku buvo išnuomojęs kambarį prabangiame Rio viešbutyje, tačiau greitai tapo aišku, kad tokiu būdu jis tik bandė laimėti daugiau laiko.

Kaip teigė L. Leitao, Bruno priėmė lemiamą sprendimą ir draugui Spagečiui paskambino likus vos kelioms minutėms prieš įžengiant į aikštę – tą rodė ir skambučių išklotinė.

Birželio 11 d. turėjo vykti teismo posėdis, kuriame vyras su mergina turėjo aptarti visas vaiko globos detales ir DNR tyrimus.

Vis dėlto likus savaitei iki to Spagetis paskambino merginai, jis buvo greta viešbučio, kuriame ji buvo apsistojusi. Elgėsi tarsi Bruno asistentas ir grynais pinigais buvo apmokėjęs visas sąskaitas. Jis žadėjo, jog merginos laukia didelė suma, kurią jai duoti buvo pasirengęs Bruno.

Buvo tik vienas kabliukas – pinigai buvo Bruno sodyboje už šimtų kilometrų ir sąlyga buvo tokia, kad ten keliauti turi ir mergina, ir vaikas.

Spagečiui tada padėjo Jorge Salesas – 17-metis Bruno pusbrolis, kurį futbolininkas paėmė savo globon po to, kai žaidėjas buvo įsivėlęs į problemas su vietiniais narkotikų prekiautojais. Būtent jis policijai ir pranešė apie E. Samudio buvimo vietą ir koordinates.

Mergina buvo sumušta ir nuvežta į prabangius Bruno namus Rio. Futbolininkas tuo metu žaidė rungtynes ir grįžo kitą vakarą. Bruno teisme vėliau sakė, jog jis pasikalbėjo su mergina ir sutarė kitą dieną vykti į minėtą sodybą, kur ji išbuvo keletą dienų, o vėliau buvo perkelta į dar kitą vietą Belo Orizontėje.

Ten už merginos nužudymą buvo atsakingas Bruno nusamdytas susitepęs buvęs policininkas Marcosas Aparecido. Šis merginą uždusino, o kai ši neberodė jokių gyvybės ženklų – kūnas buvo išdraskytas ir sušertas šunims.

Bruno partneriai kartu su buvusia žmona Dayana, policijai pradėjus Elizos paiešką, bandė paslėpti vaikelį. Jis po kurio laiko buvo rastas Belo Orizontės lūšnynuose. Tuo tarpu jo motinos kūno nerasta.

Policijai Bruno pats prisistatė liepos 7 d. Jau tada tyrėjai buvo suradę pakankamai įkalčių, kurie rodė futbolininko sąsajas su kraupiu nusikaltimu. Teisme jis niekada neprisipažino užsakęs nužudymą ir visą kaltę vertė Spagečiui. Tačiau šis prisipažino, kad apie nusikaltimą žinojo ir, policijai ieškant moters, apie jį melavo.

2013 m. jam buvo skirta 22 m. laisvės atėmimo bausmė, jo bendrui Spagečiui – 15. Šis nuo 2018 m. bausmę atlieka atviro rėžimo kalėjime. Abu jie tarpusavyje nebendrauja ir yra nutraukę visus ryšius.

Nusikaltimo vykdytojas M. Aparecido sulaukė 36 m. kalėjimo bausmės – 22 m. už E. Samudio nužudymą ir dar 14 už kitą nusikaltimą, už kurį tuo metu jau buvo teisiamas.

Praėjusiais metais teismas suteikė Bruno galimybę bausmę atlikti pusiau atvirame kalėjime – tai reiškia, jog šis gali miegoti namuose. Tačiau kalbos apie galimą jo grįžimą į futbolą prasidėjo dar iki dalinio jo paleidimo.

2014 m. vasarį žemesnių lygų „Montes Claros“, esantis Bruno gimtajame regione, informavo, kad įsigijo vartininką. Tam reikėjo jį perkelti į vietinį kalėjimą, tačiau tokį variantą teisėjas atmetė.

Po 3 m. laikinai paleistas iš kalėjimo Brazilijos aukščiausiojo teismo kitas to paties regiono klubas „Boa Esporte“ taip pat pranešė, kad žaidėjas rungtyniaus jų komandoje.

Tai sukėlė didžiulius valstybinio masto protestus, trys rėmėjai nusisuko nuo komandos, tačiau klubui tai buvo nė motais ir, prieš grįždamas už grotų, vartininkas savo komandoje spėjo sužaisti penkis mačus.

Kelios komandos buvo susidomėjusios žaidėjo paslaugomis, tačiau spaudimas iš sirgalių ir rėmėjų kol kas neleido grįžti į sportą dar vienam bandymui.

Šių metų sausį „Feira de Santana“, vienas žemesnių lygų klubas, norėjo su vartininku sukirsti rankomis, tačiau persigalvojo, kai į komandą emocingai kreipėsi Jessica Senra, Brazilijos televizijos laidų vedėja.

„Tikiu, kad dauguma žmonių nusipelno antro šanso. Tačiau atleisti dar nereiškia pamiršti to, ką asmuo padarė, kokią tai įtaką turėjo mūsų gyvenimams. Po tokio kraupaus nusikaltimo kyla daug klausimų apie tokiam žudikui suteikiamą poziciją, jis vėl bus kažkieno dievaitis“, – teigė ji.

Pastaruoju metu Brazilijoje moterų žmogžudystės yra viena opiausių problemų – skaičiuojama, jog vien praėjusiais metais šalyje buvo nužudyta 1310 moterų.

Įdomu tai, kad teisine prasme Bruno neturi jokių kliūčių vėl grįžti į futbolą.

„Jis nori dar kartą integruotis į visuomenę. Viskas, ką jis gali – tai yra žaisti futbolą“, – pasakoja Bruno advokatė Mariana Miglorini.

Tokius žodžius kartoja ir pats žaidėjas. Retuose interviu 35 m. žaidėjas vis skundžiasi, esą jam nesuteikiamas šansas dar kartą kabintis į normalų gyvenimą.

„Žmonės nenori suteikti man šanso, nenori leisti dirbti. Apie mane visi kalba internete, tačiau kaip aš turėčiau uždirbti duonai ant stalo“, – retoriškai dar sausį klausė žaidėjas.

Moralinės dilemos kamuoja ir Elizos motiną Sonią Mourą.

„Jis yra atsakingas už kraupų nusikaltimą ir tai yra absurdiška, kad dabar jis vėl gali tapti vaikų ir paauglių herojumi. Teismai vykdo visus jo norus, o aš negaliu rasti savo dukros palaikų“, – vasarį teigė moteris.

Ji taip pat yra legali Bruno jaunesniojo globėja.

„Mano anūkas kartą pasakė, jog savo tėvu niekada negalėtų pasitikėti, tačiau jam neapykantos nejaučia – jis galvoja, kad neįmanoma nekęsti to, kurio nepažįsti.

Jei tai priklausytų nuo manęs, Bruno niekada negalėtų prie jo prisiartinti“, – sakė ji.

Pats futbolininkas yra išreiškęs norą bendrauti su sūnumi.

„Norėčiau papasakoti jam viską, kas nutiko, ir paprašyti jo atleidimo. Ar su tuo sutikti, nuspręsti gali tik jis pats“, – teigė Bruno.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt