Sportas

2020.06.28 18:04

Motokroso sezono starte Anykščiuose – Armino Jasikonio dominavimas

LRT.lt2020.06.28 18:04

Šį savaitgalį Anykščių raj. Mickūnų MX parke startavęs Lietuvos motokroso čempionatas žadėjo net kelias intrigas. Šeštadienį daugybės dėmesio sulaukė mažiausi dalyviai bei pirmą kartą startavusi čempionato Moterų įskaita. Sekmadienį didele gausa stebino Pradedančiųjų klasė, o Pasaulio motokroso čempionato dalyvis Arminas Jasikonis vertė aikčioti ir dėl greičio, ir dėl įspūdingų šuolių nuo 14-os trasos tramplinų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Norėjau tautiečiams parodyti, kaip įmanoma ne tik efektingai šokinėti nuo tramplinų, bet ir labai greitai važiuoti. Žinoma, 100 proc. per tokias varžybas nespaudžiu, nes vengiu traumų. Todėl, susikūręs didelę persvarą pačioje pradžioje, vėliau važiavau ramiau“, – kuklinosi „Husqvarna“ gamyklinės komandos narys.

Jei kiekvieną trasos ratą Arminas įveikdavo per 1.30 min., tai artimiausias varžovas Estijos čempionas Janas Jakobsonas nuo jo sulig kiekvienu ratu atsilikdavo po 5 sek. Tokiu būdu per kiek daugiau nei 20 varžybų minučių greitasis anykštėnas antroje vietoje likusį estą aplenkė beveik pusantros minutės.

Tačiau antrojo važiavimo metu Arminas Jasikonis startavo dar greičiau ir finiše estą J. Jakobsoną aplenkė visu ratu, o lėčiausius varžybų dalyvius – net dviem ratais.

Pernai pasaulio čempionate Arminas Jasikonis finišavo septintas, o šiemet antrajame (kol kas paskutiniame įvykusiame) pasaulio čempionato etape Olandijoje lipo ant podiumo, užėmė trečią vietą, prieš tai laimėjęs kvalifikaciją.

A. Jasikonis 1997 m. gimė Anykščiuose, mokėsi ir baigė Anykščių Antano Baranausko pagrindinę mokyklą, kuri sudarė sąlygas mokytis pagal atskirą programą, pagal atskirą tvarkaraštį, suderinus atsiskaitymus. Nes Arminas anksti išvyko į sportinę emigraciją Estijoje, vėliau Anglijoje, o dabar gyvena Belgijoje.

Motokrosas populiarėja, daugėja pradedančių Lietuvos motociklų sporto federacijos prezidentas Robertas Benediktavičius pastebi, kad motokrosas sparčiai populiarėja. Tą liudija ir 700 žiūrovų Mickūnų MX parke (toks maksimalus leistinas skaičius šiuo metu), ir itin gausi Pradedančių klasė.

„Žengiančių pirmuosius žingsnius pastaruoju metu padaugėjo. Tai gali reikšti tik viena – po 4-5 metų, tikiuosi, turėsime gausesnę aukšto meistriškumo dalyvių klasę. O po beveik 10 metų į Lietuvą trumpam grįžusio Armino Jasikonio pavyzdys tikrai įkvėps daugelį pradedančių“, – džiaugėsi R. Benediktavičius.

Pradedančių startą dėl dalyvių gausos netgi teko skelti į dvi dalis – dėl saugumo, nes iš viso bendras Pradedančiųjų MX1 ir MX2 klasėse perkopė 60 dalyvių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt