Sportas

2015.11.10 11:40

Eurolyga neketina nusileisti FIBA: Barselonoje gimsta naujas planas

DELFI.lt 2015.11.10 11:40

Eurolygos organizacija ir jos vadovas Jordi Bertomeu nėra pasirengęs paklusti FIBA taisyklėmis ir nenori jungtis prie naujai kuriamo Čempionų lygos turnyro. Ispanijos sporto portalas „El Mundo Deportivo“ informuoja, kad Eurolyga klubams yra pasirengusi panašų, o gal net ir dar pelningesnį pasiūlymą nei FIBA organizacija.

Praėjusį savaitgalį FIBA paskelbė, kad 2016-2017 m. rudenį startuos naujas Čempionų lygos turnyras, kurio biudžetą sudarys 30 mln. eurų. Prisidėti prie turnyro kūrimo FIBA pasiūlė ir patiems klubams. Paskelbta, kad varžybos bus valdomas pačios FIBA organizacijos (50 proc.) ir Europos krepšinio grandų (50 proc.).

Planuose numatyta, kad turnyre dalyvautų 16 elitinių krepšinio komandų, o vardinius kelialapius gautų „Barcelona“ , „Real“, „Olympiakos“ , Atėnų „Panathinaikos“ , „Maccabi“, Maskvos CSKA, Stambulo „Anadolu Efes“ ir „Fenerbahce“. Tiesioginius kvietimus gautų nacionalinių čempionatų nugalėtojai iš keturių šalių – Prancūzijos, Italijos, Vokietijos ir Lietuvos.

Visgi panašu, kad susitarti FIBA ir Eurolygos organizatoriams nepavyks. J. Bertomeu ir partnerių galvose gimė nauja idėja, kuri šiuo metu Barselonoje yra pristatoma visų Eurolygos klubų, tarp kurių yra ir Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas, atstovams.

Pagrindinis plano akcentas – nauja sutartis su amerikiečių sporto vadybos gigante IMG (International Managemen Group) kompanija, kuri, manoma, Eurolygai padėtų garantuoti klubams panašų ar net didesnį pelną, nei siūlo FIBA.

Jeigu Eurolyga atmes FIBA pasiūlymą, Europos krepšinyje vėl gali įsivyrauti panašus chaosas, koks buvo 2000-aisiais, kuomet egzistavo du alternatyvūs aukščiausio lygio turnyrai – Eurolyga ir FIBA Suprolyga.