Sportas

2015.11.09 17:02

Pasaulinė antidopingo agentūra: visi Rusijos atletai turi būti suspenduoti nuo varžybų

DELFI.lt 2015.11.09 17:02

Pirmadienį Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) Ženevoje, Šveicarijoje, paskelbė savo išvadas dėl galimos korupcijos ir dopingo vartojimo lengvosios atletikos varžybose.

Nepriklausoma komisija paviešino 335 puslapius tyrimo medžiagos ir rekomendavo Tarptautinei lengvosios atletikos federacijai (IAAF) suspenduoti nuo varžybų visus Rusijos atstovus, nes šioje šalyje dopingo vartojimo kultūra yra įsišaknijusi labai giliai – įtariamas net vyriausybės įsikišimas.

Teigiama, kad rusų atletai galėjo mokėti kyšius antidopingo kontrolieriams ir Maskvos laboratorijai. Dėl to buvo sunaikinta daugiau nei 1000 potencialiai teigiamų dopingo testų.

Penkiems sportininkams ir penkiems treneriams siūloma diskvalifikacija iki gyvos galvos. Be to, tyrėjai ragina suspenduoti Rusijos lengvosios atletikos federaciją visiems 2016 metams ir neleisti jiems dalyvauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

Tikimasi, kad Rusijos sporto ministras Vitalijus Mutko savanoriškai sutiks su tokiu siūlymu, nes kitu atveju, įrodžius šiuos kaltinimus, rusams vis tiek būtų pritaikytos šios sankcijos.

 Šias išvadas surengtoje spaudos konferencijoje paskelbė trys nepriklausomos komisijos atstovai – Dickas Poundas, Richardas McLarenas ir Gunteris Youngeras.

Primename, kad praėjusią savaitę buvo pateikti kaltinimai buvusiam IAAF prezidentui Lamine`ui Diackui. Jis įtariamas korupcija ir pinigų plovimu.