Sportas

2013.02.13 12:45

J. Plaza: nesuprantu, kodėl kažkas komandos viduje skatina kalbas apie žaidėjų išvykimą

Situacija, kuri Kauno „Žalgirio“ komandoje buvo iki antradienio, nepalyginama su ta, kuri klubo vos neprivedė prie išnykimo 2008–2009 metų sezone. Tačiau Ūkio banko veiklos sustabdymas sujaukė net ramiausių klubo žmonių mintis.

Situacija, kuri Kauno „Žalgirio“ komandoje buvo iki antradienio, nepalyginama su ta, kuri klubo vos neprivedė prie išnykimo 2008–2009 metų sezone. Tačiau Ūkio banko veiklos sustabdymas sujaukė net ramiausių klubo žmonių mintis.

Antradienį sustabdžius Ūkio banko, kuris yra pagrindinis „Žalgirio“ rėmėjas, veiklą, buvo įšaldytos visų klubo žaidėjų ir trenerių sąskaitos šiame banke. Jeigu tikėtume klubo savininku Vladimiru Romanovu, lygiai taip pat įstrigo ir 3 mln. litų, skirti žaidėjų atlyginimams už du mėnesius.

Net visko šį sezoną mačiusiems žmonėms tokia situacija sukėlė nuostabą.

„Kai man vakar pasakė apie visą situaciją su banku, aš nebeturėjau žodžių, – atviras buvo „Žalgirio“ treneris Joanas Plaza. – Ką man pasakyti žaidėjams? Kad toliau kovotų? Bet aš jiems tai kartoju paskutinius 2–3 mėnesius. Būtų puiku, jeigu viskas sektųsi nuostabiai, bet taip nėra.“

Ispanas yra bene tiesiausiai ir atviriausiai klube kalbantis žmogus. Todėl jis nevyniojo žodžių į vatą paklaustas, ar, jo nuomone, „Žalgirį“ gali palikti 3–4 krepšininkai, kaip dar pirmadienį visai Lietuvai tikino sporto direktorius Vitoldas Masalskis.

 „Manau, kad to neatsitiks. Ir taip pat nesuprantu, kodėl kažkas klube kalba, kad taip nutiks, – nukirto J. Plaza. – Su žaidėjais esame sutarę, kad bandysime nuvesti komandą kaip įmanoma aukščiau, bet turite suprasti, kad tai gana sudėtinga situacija.“

Panašu, kad iki antradienio situacija „Žalgiryje“ nebuvo nė iš tolo tokia bloga, kaip ją bandė pavaizduoti klubo vadovai.

Lyginant su 2008 metais, kai „Žalgiris“ vos prasidėjus sezonui tapo nemokus, tada buvo daugiau darbų nei kalbų. Legionieriai tada iš karto paliko komandą. Lietuviai žaidėjai nuo žiniasklaidos užsiblokavo tylos siena, nes patys taip nusprendė. Klubas nevykdė sutarties sąlygų, todėl žaidėjai turėjo teisę iš savo pusės daryti tą patį.

Šiemet viskas visiškai kitaip. Šiemet būtent klubas saugo žaidėjus nuo žiniasklaidos, kad jie nelepteltų ko nors per daug. Lyg pasakyti, kad situacija nėra tokia bloga, kaip bandė eskaluoti V. Romanovas, būtų didžiausia nuodėmė.

2008 metais su „Žalgiriu“ buvęs Paulius Jankūnas taip pat teigė, kad lyginti dvi situacijas kol kas sudėtinga.

„Nežinau, į ką pavirs ši situacija. Kai viskas išsispręs arba ne, tada ir galėsime spręsti (ar yra panašumų su 2008 metais)“, – sakė Jankūnas.

2008 metais prasidėjus krizei, „Žalgiris“ neieškojo naujų žaidėjų, juolab užsieniečių. Šiemet, dar iki Ūkio banko veiklos sustabdymo, į Kauną atvyko Donnie McGrathas, turėjęs pakeisti išvykusį Ibrahimą Jaaberą.

Tačiau Airijos pilietybę turinčio amerikiečio ateitis komandoje lieka neaiški. Salonikų PAOK komanda jam neišduoda paleidžiamojo rašto.

„Mes buvome ne visiškai teisingai informuoti. Jis nėra susitvarkęs dokumentų, todėl negali oficialiai treniruotis, – sakė V. Masalskis. – Galima sakyti, kad jis mus „prigavo“. Dabar laukiame, kol jis ir agentas susiderins reikalus su PAOK klubu.“

Anot V. Masalskio, „Žalgirį“ dar šios savaitės pabaigoje turėtų pasiekti finansinė injekcija iš rėmėjų. Po 6 darbo dienų turėtų būti atblokuotos ir Ūkio banko sąskaitos, taip atlaisvinant V. Romanovo 3 mln. litų „kelionę“ į „Žalgirio“ sąskaitą.

Tačiau nereikia abejoti, kad tuo visa ši istorija nesibaigs. Tik ne šį sezoną.

„Viename sezone gali turėti problemų su traumomis. Gali būti sezonas, kai žaidėjai išvyksta į kitas komandas. Gali būti, kad žaidėjai palieka komandas dėl savo įsitikinimų. Gali būti sezonų, kai vėluoja algos. Tačiau niekada man ar mano žaidėjams nėra buvę, kad visa tai atsitiktų per vieną sezoną, – tikino J. Plaza. – Tai sunku. Daug žurnalistų man skambina, klausinėja ir stebisi, kad komanda žaidžia kaip ant sparnų. Kodėl taip yra? Todėl, kad žaidėjai turi dideles širdis.“