Sportas

2020.06.18 10:27

Tyrimas: Bryanto sraigtasparnio avariją lėmė tirštas rūkas

LRT.lt2020.06.18 10:27

Kobe Bryanto sraigtasparnio katastrofą tirianti Nacionalinė transporto saugumo tarnybas (NTSB) teigia, kad pilotą Ara Zobayaną greičiausiai suklaidino tirštas vietovėje tvyrojęs rūkas, praneša „Reuters“. Katastrofoje be K. Bryanto ir jo dukros žuvo dar 7 žmonės bei pats pilotas.

Tyrime teigiama, kad pilotas A. Zobayanas oro kontrolei skrydžio metu sakė, kad jo orlaivis kyla iš tiršto debesies aukštyn, kai iš tikrųjų sraigtasparnis dideliu greičiu leidosi žemyn ir netrukus trenkėsi į kalną.

NTSB dar kol kas nepaskelbė oficialaus tyrimo išvadų, tačiau teigia, kad sraigtasparnių pilotai gali pasimesti ir nesuprasti tikrojo orlaivio aukščio ir greičio, kai nemato dangaus arba apylinkių aplink juos. Tai vadinama „erdviniu nesiorientavimu“.

Katastrofa įvyko sausio 26 d. ir praėjus vos keletui dienų vienas NTSB atstovas žiniasklaidai teigė, kad dėl nelaimės greičiausiai bus kaltas tirštas rūkas ir sunkūs debesys.

Dar vasario mėnesį tyrėjai paskelbė, kad sraigtasparnio variklių ir rotorių tyrimas nerodo jokių gedimų, kurie galėjo nulemti katastrofą.

Surinkti duomenys rodo, kad sraigtasparnis greitėjo, šiek tiek pakrypo į kairę ir staiga krito žemyn praėjus vos kelioms sekundėms nuo to laiko, kai A. Zobayanas skrydžių kontrolei pranešė, jog kyla į viršų, kad praskristų virš susikaupusių debesų.