Sportas

2013.02.13 11:36

Į Vilnių grįžta Lotynų Amerikos šokių ansamblių Europos čempionatas

LRT.lt2013.02.13 11:36

Gegužės 18 d. Vilniuje antrą kartą šalies istorijoje bus surengtas Lotynų Amerikos šokių ansamblių Europos čempionatas, kuriame planuojama sulaukti 20 geriausių senojo žemyno šokių ansamblių iš 15 valstybių.

Gegužės 18 d. Vilniuje antrą kartą šalies istorijoje bus surengtas Lotynų Amerikos šokių ansamblių Europos čempionatas, kuriame planuojama sulaukti 20 geriausių senojo žemyno šokių ansamblių iš 15 valstybių.

Spalvingas ir emocingas čempionatas namuose turėtų tapti savotiška nauja era pasirodysiančiai naujos sudėties Klaipėdos „Žuvėdros“ komandai, rašoma pranešime spaudai.

„Labai džiaugiamės, jog Lotynų Amerikos šokiai dar kartą grįžta ant mūsų šalies parketo. Tai Lietuvos sportinių šokių federacijos, taip pat trenerių, šokėjų įvertinimas. Tokie čempionatai – tai ne tik šokių, kaip sporto, propagavimas, bet ir galimybė visai šaliai pamatyti, ką šioje srityje turime geriausio – Klaipėdos „Žuvėdros“ kolektyvą, kuris čempionate pristatys nemažai naujų talentingų, jaunų ir energingų šokėjų“, – sako čempionato direktorius Virgilijus Visockas.

Planuojama, jog Lietuvai čempionate atstovaus dvi tituluotos komandos – Klaipėdos universiteto „Žuvėdra-1“ ir „Žuvėdra-2“ ansambliai, kurių vadovai – Skaistė ir Romaldas Idzelevičiai.

„Žuvėdra-1“ ansamblis yra aštuonis kartus Europos ir septynis kartus pasaulio čempionas, o „Žuvėdra-2“ – čempionatų finalininkė.

Lotynų Amerikos šokių ansamblių Europos čempionate kiekvienas šokių ansamblis turės pademonstruoti 7 minučių trukmės programą, kurioje susipina penki Lotynų Amerikos šokiai: samba, ča ča ča, rumba, pasadoblis ir džaivas. Dienos programoje pasirodys visi čempionate dalyvaujantys šokių kolektyvai, vakarinėje, finalinėje, dalyje varžysis 5–6 stipriausiai pasirodę ansambliai.

Pirmoji „Žuvėdros“ komanda publikai ir teisėjams parodys naujausią savo programą, parengtą pagal animacinį filmuką, – „Rio“. Pastaroji, lyginant su ankstesnėmis šokio kolektyvo kompozicijomis, vertinama kaip spalvingesnė, švelnesnė, pasižyminti visiškai kitokiu charakteriu. Praėjusiais metais vykusiame pasaulio čempionate ši kompozicija „Žuvėdros“ šokėjams jau padovanojo sidabrą. Antroji komanda demonstruos praėjusiais metais Europos čempionate rodytą temperamentingąją „Viva Ispanija“.

Iš viso Lietuvoje vyksiančiame čempionate tikimasi sulaukti apie 400 šokėjų iš Olandijos, Vengrijos, D. Britanijos, Serbijos, Vokietijos, Austrijos, Rusijos, Lenkijos, Čekijos, Slovakijos ir kt. Pasak V. Visocko, tradiciškai aršiausia kova čempionate turėtų vykti tarp Lietuvos, Rusijos ir Vokietijos šokėjų.

Skaičiuojama, jog čempionatas į Lietuvą privilios apie 2 tūkst. užsieniečių. „Vidutiniškai tiek žiūrovų iš užsienio šalių atvyksta palaikyti savų komandų. Labai daug svečių atvyksta iš Olandijos, Lenkijos, Vokietijos. Likusias vietas užpildo Lietuvos žiūrovai, kurių gretos sparčiai didėja. 2011 metais Vilniuje vyko pasaulio čempionatas, tuomet salė buvo pilnutėlė. Arena pilna buvo net ir per dieninį renginį, kas būna pakankamai retai, o į vakarinę dalį daugelis žiūrovų net negavo bilietų“, – prisimena čempionato direktorius.

Pasak V. Visocko, gegužės viduryje Vilniaus „Siemens“ arena pavirs tikra Lotynų Amerikos šokių Meka. „Tai čempionatas, kuriame nėra vietos monotonijai ir nuoboduliui. Kadangi tai komandinės varžybos, jis kupinas emocijų, spalvų. Emocingi ir spalvingi ne tik šokiai, bet ir paradai, ansamblių tradicijos ruošiantis pasirodymui. Tai nuolatinė dinamika, kai nuolat keičiasi viskas: muzika, žmonės, spalvos, kompozicijos, temos, nuotaikos“, – vardina V. Visockas.

Pirmą kartą Lotynų Amerikos šokių ansamblių Europos čempionatas Lietuvoje buvo surengtas 2009 metais. Tą kartą jame triumfavo „Žuvėdros“ šokėjai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.