Sportas

2013.02.13 10:13

V. Masalskis: sustabdžius Ūkio banko veiklą, užstrigo žalgiriečių algoms skirti 3 mln. Lt

DELFI.lt 2013.02.13 10:13

Trečiadienio rytą, prieš Kauno „Žalgirio“ krepšininkams išvykstant į Bambergą žaisti Eurolygos TOP-16 etapo rungtynių, trumpai dabartinę klubo finansinę situaciją pakomentavo jo sporto direktorius Vitoldas Masalskis. 

Trečiadienio rytą, prieš Kauno „Žalgirio“ krepšininkams išvykstant į Bambergą žaisti Eurolygos TOP-16 etapo rungtynių, trumpai dabartinę klubo finansinę situaciją pakomentavo jo sporto direktorius Vitoldas Masalskis.

Nors antradienį paskelbus, kad Lietuvos bankas apribojo Vladimirui Romanovui priklausančio Ūkio banko veiklą, pasak V. Masalskio, dabar svarbiausia – nepanikuoti.

„Ūkio bankas buvo pagrindinis „Žalgirio“ rėmėjas. Situacija yra sudėtinga. Ir dar labai gaila, kad vakar (antradienį – DELFI) buvo pervesti pinigai žaidėjams už du mėnesius, tačiau jie užstrigo. Kaip žinote, bendra žalgiriečių mėnesio atlyginimų suma yra apie 1,5 mln. Lt.

Kas labiausiai man patinka, kad žaidėjai gana solidarūs ir nepanikuoja. Jie visi galvoja apie Eurolygos rungtynes Bamberge, vidinės tragedijos nerodo ir yra pasiruošę žaisti“, – tikino V. Masalskis.

Jis taip pat pridūrė, kad „Žalgirio“ nusižiūrėtas ir į Kauną jau atvykęs Donnie McGrathas kol kas dar nėra susitvarkęs visų dokumentų su savo buvusia komanda Salonikų PAOK, todėl negali nei treniruotis, nei pasirašyti sutarties su LKL čempionais. Nors klubas su gynėju nori sudaryti kontraktą, gali būti, kad to padaryti nepavyks.

„Gal aš kvailas, gal aš romantikas, bet aš pasitikiu žmonėmis, pasitikiu savo žaidėjais, pasitikiu žurnalistais. Aš pasitikėjau žmonėmis ir tuomet, kai man rekomendavo santaupas laikyti Ūkio banke“, – teigė „Žalgirio“ treneris Joanas Plaza.

„Žalgiris“ oficialiai priklauso Ūkio banko investicinei grupei (ŪBIG).

Lapkritį Ūkio bankas suteikė „Žalgiriui“ suteikė 5,2 mln. litų paskolą. Už šią paskolą VšĮ „Kauno Žalgirio rėmėjas“ įkeitė UAB „A. Sabonio Žalgirio krepšinio centras“ akcijas – iš viso 51,840 vienetų, kurių nominali vertė 5,2 mln. Lt. Šio įkeisto turto savininkas – Ūkio banko investicinė grupė.

Primename, kad pirmadienį „Žalgirio“ sporto direktorius šalies žiniasklaidai pareiškė, kad, jei iki savaitės pabaigos nepagerės klubo finansinė padėtis, komandą palikti gali 3–4 krepšininkai. Tačiau dar vakare į Kauną atvyko klubo naujokas JAV airis Donnie McGrathas, su kuriuo kontraktas dar nėra pasirašytas.

Pernai sustabdžius „Snoro“ banko veiklą, su finansinėmis problemomis susidūrė vieno pagrindinių rėmėjų netekęs Vilniaus „Lietuvos rytas“. 

www.DELFI.lt