Sportas

2020.06.15 11:47

Tarptautiniame diskgolfo turnyre Vilniuje dominavo latviai

LRT.lt2020.06.15 11:47

Sušvelninus karantino apribojimus sporto renginiams Lietuvoje įsibėgėjo diskgolfo sezonas. Jau trečią savaitgalį iš eilės vyko tarptautinės diskgolfo asociacijos PDGA sankcionuotos varžybos. Po dviejų varžybų Panevėžyje turnyrai persikėlė į Vilnių.

Praėjusį savaitgalį Pūčkorių diskgolfo parke įvyko PDGA C-tier lygio turnyras, simbolišku pavadinimu „Pavasaris su DiscCity.eu“, pranešama žinutėje spaudai.

„Turnyras turėjo vykti dar kovo mėnesį, kaip šiltojo diskgolfo sezono atidarymo varžybos. Deja jo data sutapo su pirmąja karantino savaite, ir jį teko atidėti neribotam laikui. Atnaujinus renginius pagaliau galėjome įvykdyti varžybas, ir nusprendėme nekeisti varžybų pavadinimo, taip „įamžindami“ praleistam pavasario sezonui“, – po varžybų sakė turnyro vadovas Darius Gricius.

Turnyre iš viso dalyvavo 57 sportininkai iš Lietuvos ir Latvijos, kurie varžėsi trijuose pogrupiuose – Atvirajame, Moterų ir Mėgėjų.

Šį kartą varžybose dominavo svečiai iš Latvijos. Atvirajame pogrupyje gal kiek netikėtai pergalę pasiekė jaunasis (14 metų) Latvijos talentas Rainers Balodis (-9), aplenkęs savo tautietį Uvį Sunakslį (-8), ir trečioje vietoje likusį vilnietį Modestą Kižauską (-7). Modestas buvo labai arti pergalės, ir tik pora klaidų varžybų pabaigoje sutrukdė ją pasiekti.

Moterų pogrupyje užtikrintai laimėjo aukščiausią PDGA reitingą turėjusi latvė Elena Karluša (+8), tik prieš savaitę laimėjusi ir pirmą Lietuvos diskgolfo taurės etapą Panevėžyje. Antra liko lietuvė iš Šveicarijos (Jonavos raj.) Mireta Jurgelevičiūtė (+18), trečioje vietoje – klaipėdietė Oksana Žukauskienė (+24).

Gausiausiame Mėgėjų pogrupyje (28 dalyviai) Lietuvos garbę apgynė vilnietis Petras Tarasevičius (+8), aplenkęs latvį Oskars Morozovs (+11) ir trečią vietą pasidalinusius jonaviškį Luką Klimantavičių bei Manta Adomėną iš Panevėžio (abu po +15).

Artimiausios Lietuvos diskgolfo PDGA sankcionuotos varžybos – Lietuvos taurės etapai: birželio 20 d. Vilniuje (Pūčkorių parkas) ir liepos 4 d. Jonavos rajone, Paryžiaus kaime (Pušyno parkas).

PAVASARIS su DiscCity.eu turnyro prizininkai:

Atvirasis divizionas:

1. Rainers Balodis (Latvija), 117 metimų, par -9

2. Uvis Sunakslis (Latvija), 118, par -8

3. Modestas Kižauskas (Lietuva), 119, par -7

Moterų divizionas:

1. Elena Karluša (Latvija), 134, par +8

2. Mireta Jurgelevičiūtė, 144, par +18

3. Oksana Žukauskienė, 150, par +24

Mėgėjų divizionas:

1. Petras Tarasevičius (Lietuva), 134, par +8

2. Oskars Morozovs (Latvija), 137, par +11

3. Lukas Klimantavičius (Lietuva), 141, par +15

3. Mantas Adomėnas (Lietuva), 141, par +15