Naujienų srautas

Sportas2015.11.05 13:12

LFF bendradarbiaus su A. Skarbaliumi jaunimo trenerių ugdymo srityje

LRT.lt 2015.11.05 13:12

Lietuvos futbolo federacija (LFF) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Danijoje dirbančiu futbolo specialistu Aurelijumi Skarbaliumi, rašoma federacijos pranešime spaudai.

Buvęs ilgametis Lietuvos vyrų rinktinės kapitonas įsipareigojo trejus metus rengti kursus mūsų šalies vaikų ir jaunimo treneriams, juose supažindinti su nauja treniruočių metodika, įdiegti analizės sistemą.

Sutartį pasirašęs LFF prezidentas Julius Kvedaras vylėsi, jog pasinaudojant patyrusio specialisto pagalba bei modernia įranga, ateityje bus galima pasiekti apčiuopiamų rezultatų.

„Labai tikiuosi, kad tai padės pasistūmėti vaikų ir jaunių futbolui į priekį, – sakė J. Kvedaras – Aurelijų žinau nuo tų laikų, kai jis pats rungtyniavo. Stebėjau kaip jam sekasi „Brondby" klube, pasikalbėjome. Savo darbu jis nusipelnė išsikovoti vietą tokioje konkurencingoje šalyje kaip Danija.“

Šiemet „Utenio“ ir „Inkaro“ ekipas jau konsultavęs A. Skarbalius teigė, kad sutartis su LFF padės žengti pirmyn gerinant jaunųjų futbolininkų ugdymo procesą.

„Jau prieš metus užsiminiau – lengviausia kalbėti, kad Lietuvoje yra blogai, bet sunkiau pradėti daryti ką nors, kad viskas gerėtų. Todėl užsibrėžiau tikslą bandyti įdiegti naujų žinių per įvairius seminarus“, – kalbėjo futbolo specialistas.

Pasak jo, svarbu išsirinkti tinkamą vaikų ugdymo metodiką, o treneriams - analizuoti savo darbą: „Svarbu valdyti procesą, žinoti kur eini, surinkti statistiką, vaizdo analizę. Tam reikės surasti lėšų, o tada galėsime analizuoti tendencijas. Jei analizės padėtų treneriams tobulėti, tai stumtų žaidėjus, komandas į priekį. Tikiuosi, kad šis susitarimas su LFF bus akstinas judėti į priekį.“

A. Skarbalius šiemet su jaunimu dirba „Brondby" klubo akademijoje. Ankstesnėje karjeroje jis treniravo „Herfolge", HB „Koge", „Brondby", „Viborg" ekipoms. Daugiau nei dešimtmetį jis Danijoje praleido kaip žaidėjas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi