Sportas

2020.06.11 09:37

Lengvoji atletika grįžta: „Neįmanomose žaidynėse“ Osle bus ir keistų rungčių, ir varžymosi iš namų

LRT.lt2020.06.11 09:37

Ketvirtadienio vakarą Norvegijos sostinės Oslo stadione „Bislett Stadium“ lengvosios atletikos gerbėjai galės išvysti ne vieną ryškią šio sporto žvaigždę. Čia varžysis tokie atletai, kaip broliai Ingebrigtsenai, Armandas Duplantis, Danielis Stahlis ar Karstenas Warholmas. Tačiau tai bus itin neįprastos varžybos.

Visų pirma dėl koronaviruso infekcijos ir Norvegijoje dar nesibaigusio karantino „Bislett“ stadionas bus tuščias. Žiūrovus tribūnose pakeis kartoninės žmonių iškarpos – organizatoriai sako tai nusižiūrėję nuo Bundeslygos.

Net keliose bėgimo disciplinose varžysis vienas vienintelis sportininkas, tačiau jis sulauks pagalbos. Ant bėgimo dangos „važiuos“ žalios šviesos linija, kuri rodys bėgikui, kokiu tempu reikia bėgti, kad jis įvykdytų buvusio pasaulio čempionato normatyvą.

Įdomiausia, kad net kelios varžybos vyks virtualiai. Dalis sportininkų varžysis vietoje Osle, o kita dalis – iš savo namų.

Būtent ketvirtadienį Osle turėjo vykti vienas iš Deimantinės lygos etapų, tačiau vietoj jo surengtas renginys vadinsis „Neįmanomomis žaidynėmis“. Jis bus tiesiogiai transliuojamas per nacionalinę Norvegijos televiziją.

Varžybų programa:

Šuolis su kartimi. Pasaulio šuolio su kartimi rekordą neseniai pagerinęs švedas Armandas Duplantisas šoks stadione Osle, o vienas svarbiausių jo varžovų prancūzas Renaud Lavillenie rungtį atliks nuotoliniu būdu iš savo namų kieme įrengto sektoriaus.

Čia turėjo varžytis ir norvegas Sondre Guttormsenas, tačiau sportininkas patyrė traumą.

Vyrų 1000 m bėgimas. Neolimpinė rungtis, kurioje startuos Filipas Ingebrigtsenas, bandysiantis pagerinti dar 1996 m. Vebjorno Rodalio pasiektą Norvegijos rekordą (2:16:78 min.). 1996 m. olimpinis čempionas 800 m rungtyje kartelę yra užkėlęs aukštai, o F. Ingebrigtsenas pripažįsta, kad bus sunku – 1000 m. jis bėgęs tik kartą, o finišavo per 2:16:95 min. Žymiojo norvego varžovais bus keli vietos sportininkai.

Disko metimas. Osle susirinko trys tikrai pajėgūs vyrai. Pasaulio čempionas Danielis Stahlis, pernai tris sykius metęs už 70 metrų ribos stos į kovą su norvegu Ola Stunesu Isene (10 vt. pasaulio čempionate) ir kitu švedu Simonu Pettersonu (9 vt. pasaulio čempionate).

300 m bėgimas su barjerais. Labai neįprasta rungtis, kurioje dukart pasaulio 400 m čempionas Karstenas Warholmas bėgs vienas ir bandys pagerinti neoficialų Chriso Rawlinsono pasaulio rekordą (34,48 sek.). Norvegas uždaros patalpose yra bėgęs 0,12 sek. greičiau.

Analogiškoje moterų rungtyje išvysime olimpinę 400 m vicečempionę Sarą Petersen, besivaržančią su vietos atlete Amalie Iuel ir šveicare Europos čempione Lea Sprunger.

2000 m komandinės varžybos. Vienas įdomiausių organizatorių sumanymų – Norvegijos ir Kenijos bėgikų komandos varžysis virtualiai. Tai neolimpinė rungtis, tad ir varžybos čia – labiau pramoginės, tačiau būtent šioje rungtyje bus daugiausiai žvaigždžių.

Pasaulio čempiono Timothy Cheruiyoto iš Kenijos komanda (T. Cheruiyotas, Elijah Manangoi, Edwinas Melly, Vincentas Keteris, Timothy Seinas) jau prabėgo distanciją Kenijoje, jų laikas užfiksuotas, bėgimas įrašytas, tačiau niekam nerodomas ir laikomas paslaptyje.

Brolių Ingebrigtsenų komandą (Filipas, Jakobas, Henrikas Ingebrigtsenai, Narve Gilje Nordas, Peras Svela) bėgs distanciją gyvai stadione.

Kiekvienos komandos penkių dalyvių laikai bus užfiksuoti, o nugalėtoją lems trys geriausi rezultatai. Įdomu, kad Kenijos bėgikai distanciją įveikė Nairobyje, kuris yra beveik 1800 m aukštyje virš jūros lygio.

25 000 m rekordo siekimas. Viena keistesnių vakaro programos dalių. Norvegas Sondre Nordstadas Moenas vienas pats bėgs daugiau nei 62 ratus, bandydamas pagerinti Europos rekordą (1:13:57,6 val.). Jis pasiektas 1999 m. vokiečio Stephane`o Franke`o.

10 000 m bėgimas. Čia taip pat teks matyti vienišą bėgikę, tačiau ji bus Therese Johaug, buvusi slidininkė, 2010 m. olimpinė čempionė (2014 m. laimėjo bronzą ir sidabrą), persiorientavusi į lengvąją atletiką.

31 metų sportininkė neseniai 10 km pernai įveikė per 32:20 min., taip laimėdama Norvegijos čempionatą.

3000 m bėgimas. Dar vienas solo, kuriame Karoline Bjerkeli Grovdal bandys pagerinti Norvegijos rekordą, kurį šioje rungtyje Grete Waitz pasiekė dar 1979 m. (8:31,57 min.). Abejojama, ar K. B. Grovdal tai pavyks, nes ji bėgs viena, o iki šiol geriausias jos karjeros laikas buvo 8:37.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.