Sportas

2020.06.10 18:33

NBA trenerių ir žaidėjų dilema – ar kito sezono lygos tvarkaraštis nesusikirs su Tokijo žaidynėmis?

LRT.lt2020.06.10 18:33

Pasaulio sporto renginių ir lygų tvarkaraščius privertusi perrašyti koronaviruso pandemija nežinioje paliko NBA trenerius ir žaidėjus, kurie šią vasarą ruošėsi paskirti Tokijo olimpinėms žaidynėms.

Kovo mėnesį paaiškėjo, kad žaidynių pradžia bus perkeliama į kitų metų liepos 23-ąją. Tuo metu pakoreguotas 2020– 2021 m. NBA čempionato sezonas prasidės tik šių metų gruodžio pabaigoje, todėl kyla grėsmė, kad lygos tvarkaraštis gali susikirsti su pasirengimo žaidynėms planais.

JAV krepšinio rinktinės vyriausiojo trenerio Greggo Popovičiaus asistentas Steve`as Kerras tvirtino, kad kartu su savo kolega trenerių štabe apie tai dar nekalbėjo.

„Norite tikėkite, norite ne, tačiau apie tai su Popu dar nediskutavome, – naujienų agentūra AP citavo San Francisko „Warriors“ klubo trenerį. – Nekalbėjome, nes dar nieko nežinome. Pastarosiomis savaitėmis bendraujame kasdien, o dar anksčiau susirašydavome kelis kartus per savaitę. Nekalbėjome šia tema, nes kol kas nėra jokios informacijos.“

Į Tokijo olimpinių žaidynių turnyrą bilietus jau yra iškovojusios 8 komandos iš 12 galimų. Dalyvauti šią vasarą Japonijoje turėjusiose vykti žaidynėse planavo ne viena NBA superžvaigždė.

JAV rinktinės direktoriaus Jerry Colangelo teigimu, G. Popovičius lauks patvirtinto 2020–2021 m. sezono tvarkaraščio, kad galėtų nuspręsti, kaip geriau sudėlioti amerikiečių rinktinės sudėties suburimo planą.

Dėl koronaviruso pandemijos buvo pakeistos ir keturių olimpinių atrankos turnyrų datos. Kovos dėl likusių kelialapių į žaidynes Lietuvoje, Serbijoje, Kroatijoje ir Kanadoje vyks birželio 29 – liepos 4 dienomis.

Bilietus į olimpiadą atrankos turnyruose iškovosiančios komandos jau po 19 dienų kovos dėl medalių Tokijuje.

Vyriausiasis Toronto „Raptors“ klubo ir Kanados rinktinės treneris Nickas Nurse`as taip pat mato daug klausimų, į kuriuos dar nėra atsakymų.

„Situacija yra tiesiog komplikuota. Nežinau, kaip atrodys kito sezono tvarkaraštis. Kada viskas prasidės? Kalbama, kad sezono pabaiga bus kiek paankstinta, bet nežinau, ar tai reiškia, kad sezono metu tarp rungtynių bus mažesnės pertraukos. Nemanau, kad visi bus tuo patenkinti“, – aiškino N. Nurse`as.

NBA klubuose dirba ir daugiau speciliastų, kurių laukia išbandymai su nacionalinėmis rinktinėmis kitų metų vasarą. „Warriors“ klubo trenrių štabe dirbantis Mike`as Brownas treniruos Nigerijos rinktinę, „Raptors“ trenerių štabo narys Sergio Scariolo – Ispanijos, o Filadelfijos „76ers” vyriausiasis treneris Brettas Brownas – Australijos.

Jeigu 2020–2021 m. NBA sezonas, kaip ir buvo žadėta anksčiau, startuos gruodžio pabaigoje, reguliarusis sezonas, pagal dabartinį tvarkaraščio modelį, pasibaigtų tik gegužės mėnesį. Dalis NBA žaidėjų neturėtų galimybės varžytis atrankos turnyruose. Į tokią situaciją potencialiai patektų ir du Lietuvos rinktinės žaidėjai – Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis.

Lyga svarsto kitame sezone atsisakyti pastaraisiais metais įdiegto, žaidėjus mažiau varginančio tvarkaraščio plano, kai buvo žaidžiama mažiau rungtynių iš eilės. Jeigu lyga suspaustų kito sezono tvarkaraštį, atsirastų galimybė sezoną užbaigti prieš olimpinius atrankos turnyrus.

„Tiesiog laukiame naujienų. Jeigu mus pasieks žinios apie tai, kad galėsime dalyvauti žaidynėse, būsime tam pasirengę. Jeigu ne, nurysime karčią piliulę ir su tuo susitaikysime“, – teigė S. Kerras.