Sportas

2020.06.09 13:06

Formalumai sutvarkyti – Sabonis Lietuvos krepšiniui vadovaus dar vienerius metus

atnaujinta 13.17
Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.06.09 13:06

Antradienį Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) būstinėje Kaune surengtas neeilinis Vykdomojo komiteto posėdis, kuris nusprendė, dėl susiklosčiusių aplinkybių sporto pasaulyje, dar vieneriems metams bus pratęsti dabartinio organizacijos vadovo Arvydo Sabonio kadenciją.

Jeigu ne koronaviruso pandemija, A. Sabonis, vadovaujantis LKF jau antrą kadenciją iš eilės, savo darbus federacijoje įpėdiniui būtų užleidęs jau šių metų rudenį – po Tokijo olimpinių žaidynių.

Olimpines žaidynes nukėlus į kitus metus, buvo suardytas ir įprastinis LKF vadovo ketverių metų darbo ciklo grafikas. Vykdomojo komiteto posėdžio surengto balsavimo metu vienbalsiai nuspręsta, kad A. Sabonis dar metams pratęstų darbus.

„Yra pradėtas olimpinis ciklas ir jis žino viską apie tai. Atrankos turnyras perkeliamas į kitus metus. Naujiems žmonėms padaryti tokį turnyrą nėra lengva. Ačiū Arvydui, kad jis sutiko dar metus dirbti. Jis tik išsigando ir klausė, o kas, jeigu nebus olimpiados?“, – surengtoje spaudos konferencijoje kartu su LKF generaliniu sekretoriumi Mindaugu Špoku kalbėjo LKL prezidentas Remigijus Milašius.

Oficialiai dėl A. Sabonio kadencijos pratęsimo pritarimo bus balsuojama ataskaitinėje LKF konferencijoje, kuri bus organizuojama rugsėjo 8-ąją.

Mūsų šalies krepšinio federacijai A. Sabonis vadovauja nuo 2011 m. rudens, kai šiame poste pakeitė V. Garastą. Antrai kadencijai vienas geriausių visų laikų Lietuvos krepšininkų perrinktas 2016 m. gegužės mėnesį.

Portalo LRT.lt žiniomis, Vykdomojo komiteto posėdyje A. Sabonis dalyvavo nuotoliniu būdu. Sveikatos problemų turintis šalies krepšinio vadovas dar visai neseniai buvo medikų rankose ir šiuo metu gydosi namų sąlygomis.

LKF Vykdomąjį komitetą sudaro 14 narių, iš kurių balso teisę turi 13. Komitete balso teisės neturi LKF Garbės tarybos prezidentas Vladas Garastas.

Tarp kitų Vykdomojo komiteto narių yra:

Arvydas Sabonis (LKF prezidentas)

Mindaugas Špokas (LKF generalinis sekretorius)

Algimantas Stasys Anužis (LKF viceprezidentas, Lietuvos krepšinio veteranų lyga)

Mindaugas Plūkas (LKF viceprezidentas)

Remigijus Milašius (LKL prezidentas)

Vaidas Jurgilas (RKL vadovas)

Giedrius Gustas (Moterų krepšinio lygos vadovas)

Rolandas Skaisgirys (3x3 asociacijos vadovas)

Martynas Račkauskas (Moksleivių krepšinio lygos atstovas)

Rimantas Cibauskas (Lietuvos studentų krepšinio lygos vadovas)

Kęstutis Pilipauskas (Lietuvos krepšinio teisėjų asociacijos vadovas)

Vydas Gedvilas (Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos vadovas)

Tarp kitų antradienį LKF Vykdomojo komiteto posėdžio klausimų buvo svarstomas Moksleivių krepšinio lygos (MKL) 2019–2020 m. sezono pratęsimas. Balsavimo metu nuspręsta netęsti MKL sezono ir jį užbaigti be nugalėtojų.

„Pirmiausia buvo priimtas MKL sezono sustabdymas. Sprendimas priimtas nustatant čempioanto vietų intervalus, kad treneriai neprarastų kvalifikacijos. Galutinės pozicijos nebus skiriamos. Pačios mokyklos ir treneriai nemato galimybės užbaigti sezono“, – aiškino M. Špokas.