Sportas

2020.06.08 11:38

Į Rusijos dopingo skandalo sūkurį įsitraukusiam sporto valdininkui gresia 10-ies metų kalėjimo bausmė

„Radio Free Europe/Radio Liberty“, LRT.lt2020.06.08 11:38

Buvęs Tarptautinės lengvosios atletikos prezidentas Lamine Diackas pirmadienį stojo prieš teismą Paryžiuje dėl kaltinimų korupcija ir pinigų plovimu Rusijos dopingo skandale.

Ši publikacija yra LRT.lt portalo partnerio „Radio Free Europe / Radio Liberty“ (RFE / RL) originalus kūrinys.

Prokurorai teigia, kad L. Diackas iš Rusijos sportininkų, kurie buvo apkaltinti naudoję draudžiamus preparatus, prašė 3,45 mln. eurų. Jis pažadėjo atletams panaikinti bausmes ir leisti varžytis oficialiose varžybose.

L. Diackui, kuriam yra pareikšti kaltinimai dėl kyšio davimo ir gavimo bei organizuoto pinigų plovimo, gresia kalėjimo bausmė iki 10 metų.

Šis skandalas nulėmė tai, kad Rusijos olimpinė rinktinė buvo suspenduota 2016-ųjų vasaros ir 2018-ųjų žiemos olimpinėms žaidynėms.

L. Diackas, kuriam birželio 7-ąją sukako 87-eri, neigia jam mestus kaltinimus. Jo atstovai teigia, jog kaltinimai yra nepagrįsti. Teismo procesas Prancūzijos sostinėje turėtų užsitęsti iki birželio 18 dienos.

Senegalietis Tarptautinei lengvosios atletikos federacijai vadovavo 16 metų – iki 2015-ųjų.

Kaip atskleidė Prancūzijos finansinių nusikaltimų tyrimo komitetas, vadovaujant L. Diackui korupcija lengvosios atletikos federacijoje išplito pasauliniu mastu.

Teismo procesas turėjo prasidėti dar sausį, tačiau buvo atidėtas po to, kai naujus parodymus davė jo sūnus Papa Massata Diackas, dirbęs IAAF rinkodaros specialistu.

Jam taip pat yra pareikšti kaltinimai dėl korupcijos ir pinigų plovimo, tačiau Senegalas atsisako jį išduoti Prancūzijos teisėsaugai.

Tyrime minimos ir kitos pavardės – buvęs IAAF teisininkas Habibas Cisse, buvęs Rusijos lengvosios atletikos asociacijos prezidentas Valentinas Balachničevas ir buvęs IAAF dopingo kontrolierius Gabrielis Dolle.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt