Sportas

2020.06.05 19:52

Dviračių sportui vadovaus Darius Levickis, jo dešiniąja ranka tapo Ramūnas Navardauskas

Paulius Cubera, LRT.lt2020.06.05 19:52

Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF) penktadienio vakarą ataskaitų ir rinkimų konferencijoje naujuoju organizacijos prezidentu išrinko klaipėdietį Darių Levickį, kuris į federacijos valdymą įtrauks ir du dviračių pasaulyje puikiai žinomus veidus – tai pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas Ramūnas Navardauskas bei daugkartinės pasaulio ir Europos čempionės Simonos Krupeckaitės treneris Dmitrijus Leopoldas.

Laikinai prezidento pareigas ėjęs Elijus Čivilis sveikindamas kandidatus ir federacijos narius džiaugėsi, kad tai pirmieji demokratiški rinkimai LDSF istorijoje.

Šiuose rinkimuose dalyvavo 35 iš 39 balsavimo teisę turinčių LDSF narių-klubų. Iš jų už D. Levickį balsavo 29. Antrajam kandidatui Mindaugui Rudžiui teko 5 balsai, vienas kurių – jo paties, D. Levickis rinkimuose susilaikė.

43 metų klaipėdietis D. Levickis yra įmonės „Voltas“ direktorius, dviračių sporto pasaulyje žinomas, kaip „Klaipėda Cycling Team“ rėmėjas bei trijų pastarųjų Lietuvos dviračių plento čempionatų organizatorius. Iki šiol federacijos veikloje jis nedalyvavo.

R. Navardauskas nuo dabar federacijoje užims pirmojo viceprezidento pareigas, D. Leopoldas bus vienas iš vykdomojo komiteto narių. LDSF generaliniu sekretoriumi išrinka Gabija Valentinavičiūtė, viceprezidentu D. Levickio komandoje – Deividas Vileniškis.

LDSF yra šeštoji pagal valstybės finansavimo dydį federacija Lietuvoje. 2020 m. gegužės 30-ąją Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMM) išdalinus valstybės pinigus sporto federacijoms, dviratininkai su 282 tūkst. eurų parama nusileido tik krepšinio, irklavimo, baidarių ir kanojų irklavimo, plaukimo ir lengvosios atletikos federacijoms.

Vis dėlto pastaraisiais metais dviratininkams teko sugerti ne vieną smūgį federacijos reputacijai. TV3.lt žurnalistas Mažvydas Laurinaitis atskleidė didelio masto seksualinio priekabiavimo istoriją, kurios centre – žinomas treneris Antanas Jakimavičius. Vėliau šis specialistas kartu su sunkiaatlečių vadu Bronislovu Vyšniausku teismo nuteisti už disponavimą draudžiamomis medžiagomis.

Audra vėliau kilo ir dėl kito trenerio Vytauto Indrėliūno žiauraus elgesio su sportininkėmis merginomis.

Galiausiai ilgametis federacijos prezidentas Romualdas Bakutis turėjo pasitraukti iš savo pareigų dėl teistumo, gauto už sukeltą avariją Lenkijoje.

Naujasis federacijos prezidentas Darius Levickis pažadėjo, kad jo vadovaujama organizacija visų pirma bus skaidri ir atvira. Kitas svarbus žingsnis – didinti dviračių sporto masiškumą Lietuvoje.

„Pirminė emocija – didžiulė atsakomybė, džiaugsmo nėra daug, laukia daug sunkių darbų. Bendruomenė nusprendė pasitikėti manimi, tad stengsiuosi patenkinti lūkesčius.

Reputacija mūsų nukritusi, stengsimės būti skaidrūs, švarūs, atviri. Stengsimės didinti masiškumą, kaip savo kalboje ir minėjau, masiškumas, pradedant nuo pačių mažiausių, kažkada užaugina geriausius rezultatus olimpinėse žaidynėse ir kitose varžybose“, - po rinkimų kalbėjo naujasis LDSF prezidentas D. Levickis.

Kalbėdamas prieš susirinkusius klubų atstovus D. Levickis pažymėjo, kad dviračių sportas išgyvena ne geriausius laikus, sumažėjo skambių pergalių, dalyvių olimpinėse žaidynėse skaičius. Pavyzdžiais D. Levickis įvardijo irklavimo, plaukimo ir ledo ritulio federacijas bei ne kartą tiek iki rinkimų, tiek jų diena pažymėjo, kad bene didžiausia problema yra masiškumo trūkumas.

1996 m. olimpinėse žaidynėse Lietuvos delegacijoje buvo net 12 dviratininkų, 2000 m. – 8, 2004 m. – 9, 2008 m. – 6, 2012 ir 2016 m. jau liko tik po 4.

D. Levickio komandą rinkimuose sudarė R. Navardauskas (pirmasis viceprezidentas), Deividas Vileniškis (viceprezidentas), Gabija Valantinavičiūtė (generalinė sekretorė) ir Dmitrijus Leopoldas (VK narys).

Papildomai viceprezidente išrinkta Vida Dolgovienė, o VK nariais – Vytautas Kaupas, Donatas Armonas ir Žavinta Titenytė.

Šie 9 žmonės bei teisėjų sąjungos pirmininkas Antanas Taučius bei trenerių tarybos pirmininkas Gintautas Volungevičius sudaro 11 narių LDSF vykdomąjį komitetą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.