Sportas

2015.11.03 16:54

Geriausias metų regbio žaidėjas – pasaulio čempionas D. Carteris

DELFI.lt2015.11.03 16:54

Geriausiu 2015 metų pasaulio regbio žaidėju pripažintas planetos čempionu su Naujosios Zelandijos rinktine tapęs Danielis Carteris. 33-ejų metų D. Carteris geriausiu pasaulyje paskelbtas trečią kartą ir pagal šį rodiklį prisijungė prie kitos Naujosios Zelandijos žvaigždės Richie McCaw. Anksčiau D. Carteris tokio pripažinimo susilaukė 2005 ir 2012 m.

D. Carteris finale pelnė 19 taškų ir buvo pripažintas naudingiausiu žaidėju, o Naujoji Zelandija 34:17 nugalėjo Australiją. Iš viso D. Carteris per 112 rungtynių rinktinėje pelnė net 1598 taškus.

„Mano svajonė išsipildė. Aš žaidžiu ne dėl asmeninių apdovanojimų, bet jie taip pat yra labai malonūs. Didžiuojuosi šia akimirka, nes dirbau nepaprastai sunkiai, ypač pastaruosius dvejus-trejus metus, kuomet turėjau problemų su traumomis. Tai, ką pasiekiau asmeniškai ir ką laimėjau su komanda, yra ypatinga akimirka mano karjeroje“, – apdovanojimų ceremonijos metu sakė D. Carteris.

Geriausio pasaulio regbininko rinkimuose taip pat buvo nominuoti Julianas Savea (Naujoji Zelandija), Michaelas Hooperis (Australija), Davidas Pocockas (Australija), Alunas Wynas Jonesas (Velsas) ir Greigas Laidlaw (Škotija).

Pasaulio čempionė Naujoji Zelandija buvo pripažinta geriausia metų komanda, o geriausiu treneriu paskelbtas Australijos komandos strategas Michealas Cheika. Jis per 12 mėnesių sukūrė komandą, kuri sugebėjo laimėti „The Rugby Championship“ turnyrą ir nužygiuoti iki pasaulio čempionato finalo.

Geriausia pasaulio regbio žaidėja pripažinta 27-erių metų Kendra Cocksedge iš Naujosios Zelandijos. Ji rinkimuose pranoko airę Sophię Spencę ir prancūzę Gaelllę Mignot.

Kitų nominacijų nugalėtojai:

Metų proveržis: Nehe Milneris-Skudderis (Naujoji Zelandija).

Geriausias regbio-7 žaidėjas: Weneris Kok as(PAR).

Geriausia regbio-7 žaidėja: Portia Woodman (Naujoji Zelandija).

Geriausias teisėjas: Nigelis Owensas (Velsas).

Apdovanojimas už solidarumą: Pakistano regbio sąjunga.

Geriausias pasaulio čempionato momentas: Japonijos pergalė prieš PAR.

Metų žeminimas: Juliano Savea (Naujoji Zelandija) ataka pasaulio čempionato rungtynėse su Prancūzija.

Specialūs apdovanojimai už nuopelnus regbiui: Brianas O'Driscollas (Airija) ir Nathanas Sharpe'as (Australija).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.