Sportas

2020.06.04 18:26

Neries vingio perlas: VDU nebereikalingo stadiono nori ir savivaldybė, ir Lietuvos sporto centras

Vaidotas Kazlauskas, LRT.lt2020.06.04 18:26

Praėjusią savaitę viešojoje erdvėje pasirodė informacija, esą Vilniuje gali nelikti dar vieno futbolo stadiono, – Vilniaus regiono futbolo sąjungos (VRFS) prezidentas Paulius Malžinskas pasidalijo žinute, kurioje teigė, jog greitu metu turėtų būti pradėta stadiono perdavimo Turto bankui procedūra. Tačiau panašu, kad pats Turto bankas apie tokius ketinimus šiuo metu nieko nežino.

Nuo tada, kai Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) buvo prijungtas prie Vytauto Didžiojo universiteto (VDU), stadiono užimtumas sumažėjo, buvo pakeltos aikštyno nuomos kainos, teigiama, jog VDU nebemato prasmės stadiono laikyti savo globoje.

P. Malžinskas viešoje žinutėje feisbuke teigė, esą būsimus pirkėjus gali sudominti ne tik noras turėti stadioną, bet ir vieta, kurioje stadionas yra įrengtas, tad sklypo ir ten esančio nekilnojamojo turto perdavimas Turto bankui tam gali būti puikia terpe.

„Vilniuje gali nelikti dar vieno stadiono!

Tikėtina, kad LEU stadionas Žvėryne, kuris yra Vytauto Didžiojo universiteto žinioje, gyvena paskutines dienas. Nuomos sutartys jau nesudaromos, o nuo liepos 1 d. planuojama pradėti žemės sklypo perdavimo Turto bankui procedūras.

Priminsiu, vos perdavus stadioną į VDU balansą, drastiškai pakilo aikštės nuomos kaina – už rungtynes vietoje 120 Eur pradėjo šaukti 240 Eur! Suprantama, ilgalaikių nuomininkų gretos smarkiai aptirpo, dažniausiai čia vykdavo pavieniai renginiai, nes, turint omenyje stadiono būklę ir infrastruktūrą, nuomos kaina neadekvati. Aktyviau veikė tik teniso kortai, kurie sutvarkyti ir prižiūrimi privačių investicijų dėka.

O kas su stadionu? Nieko. Jis niekam neįdomus. Tiksliau, įdomus ir net labai, bet ne stadionas, o jo vieta ir sklypas, ant kurio jis yra“, – rašė P. Malžinskas.

Visas VRFS prezidento įrašas pateiktas žemiau.

Tačiau panašu, kad Turto banko žinion stadionas pereiti neturėtų, – LRT.lt patikino Turto banko atstovas Tomas Bagdonas.

Jo teigimu, Turto bankas iki pat dabar nėra sulaukęs apskritai jokių užklausų dėl galimo stadiono perėmimo.

„Turto bankas nėra gavęs jokių oficialių užklausų dėl LEU stadiono perėmimo ar įtraukimo į perimamo turto sąrašus. Esame gavę tik siūlymą iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos dėl dalies buvusių LEU pastatų Studentų g. perėmimo, tačiau tarp tų objektų stadiono nėra.

Tokio objekto vien perėmimo procedūra užtruktų 3–4 mėnesius, tad viešoje erdvėje minima data liepos 1 d. yra nereali, nekalbant jau apie tai, kad tam šiuo metu nėra jokio pagrindo“, – situaciją LRT.lt pakomentavo T. Bagdonas.

Dar viena viešai aptariama išeitis – Vilniaus miesto iniciatyva stadioną perimti į savo rankas ir tapti atsakinga už jos sutvarkymą ir paruošimą sportinėms veikloms.

Apie tai, kad tokių planų savivaldybė neišsižada, patikino ir miesto tarybos narys Valdas Benkunskas.

„Dar kai tik buvo priimtas sprendimas jungti LEU su VDU, savivaldybė kreipėsi į tuometę Švietimo ir mokslo ministeriją dėl sporto infrastruktūros perdavimo Vilniaus miesto savivaldybei. Pokalbius šia tema ne kartą turėjome ir su ŠMSM kancleriu, ir su viceministre. Mes aiškiai indikavome, kad miesto reikmėms LEU valdytos sporto bazės yra reikalingos ir esame pasirengę jas perimti ir tinkamai įveiklinti. Tačiau atsakymai buvo tokie, kad toks perdavimas neplanuojamas, nes visas turtas reikalingas VDU veiklai.

Todėl paskelbta informacija apie galimą šio stadiono privatizaciją per Turto banką mus tikrai nustebino. Naujausiomis žiniomis, pats Turto bankas nieko apie tai nežino. Matyt, šie planai derinami Vyriausybėje arba ŠMSM.

Iš miesto pozicijų, mes tikrai norėtume perimti šį turtą miesto reikmėms. Esame pasirengę skirti biudžeto lėšų rekonstruoti aikštynus ir įveiklinti juos sporto ir laisvalaikio užimtumo veiklai. Tokio turinio raštą dar praeitą penktadienį išsiuntėme į LRV ir ŠMSM“, – LRT.lt pateiktame komentare teigė V. Benkunskas.

Įdomu tai, kad praėjusią savaitę VMS sulaukė įdomaus pasiūlymo – nupirkti stadioną Vilniaus miestui.

Tokią idėją iškėlė Seimo nariai Arvydas Anušauskas ir Laurynas Kasčiūnas. Jų teigimu, tai gali būti vienas iš būdų išgelbėti stadioną.

„Atsižvelgiant į tai, kad Nacionalinio stadiono ateitis skendi migloje kaip trokštama ir vis tolstanti vizija, verta atkreipti dėmesį ir į Lietuvos edukologijos universiteto stadiono ateitį. Prašome imtis iniciatyvos dėl galimybės nupirkti Vilniaus miestui minėtą stadioną ir jį rekonstruoti, pritaikant profesionalų rungtynėms. Sporto treniruotes ir varžybas yra tikslinga organizuoti kokybiškai, tam, žinoma, reikalinga gera infrastruktūra, o rekonstruotas stadionas galėtų būti veiksmingas žingsnis į priekį“, – pranešime yra cituojamas A. Anušauskas.

V. Benkunskas tokį parlamentarų siūlymą pavadino nelogišku.

„Pasiūlymas miestui dalyvauti aukcione skamba, švelniai tariant, nelogiškai. Biudžeto pinigų mokėjimas už valstybės valdomą turtą primena pirkimo–pardavimo sandorį su pačiu savimi. Todėl racionaliausia būtų tiesiog perduoti šį turtą miestui su aiškiais miesto įsipareigojimais ir įpareigojimais miestui dėl turto panaudojimo. Bet toks sprendimas turi ateiti iš Vyriausybės ir ŠMSM pusės, nes miestas neturi svertų kažkaip daryti įtakos šiam procesui“, – teigė savivaldybės atstovas.

O štai ŠMSM LRT.lt patvirtino – VDU atsisako stadiono, jį laikinai perims ministerija. Tačiau teigiama, jog jau yra rengiamasi procesui stadioną perduoti Lietuvos sporto centrui.

„VDU atsisakius, vyksta stadiono perėmimo ŠMSM procedūra. Rengiami dokumentai dėl perdavimo Lietuvos sporto centrui. ŠMSM teikia siūlymus jį sutvarkyti ir naudoti fiziniam aktyvumui, atitinkamų sporto šakų vystymui. ŠMSM nesvarstė šio turto perduoti Turto bankui“, – teigiama ministerijos atsiųstame pranešime.

LRT.lt susisiekė su Lietuvos sporto centro (LSC) direktoriumi Linu Tubeliu, jis patvirtino, kad šiuo metu yra vykdomos konsultacijos ir ieškoma tinkamiausio varianto.

„Kol kas oficialiai centras nėra informuotas bei teisės aktų nustatyta tvarka nėra pateikęs prašymo dėl stadiono perdavimo.

Šiuo metu yra vykdomos preliminarios konsultacijos ir nagrinėjami įvairūs variantai. Kol nebus galutinių sprendimų ir aiškios pozicijos bei sutarimo, nieko daugiau pasakyti negaliu.

Tikiuosi, kad tai išsispręs per birželio mėnesį“, – tikino L. Tubelis.

Šiuo metu LSC priklauso šie sporto objektai: Ozo sporto bazė, Vingio stadionas, Lengvosios atletikos maniežas, šaudykla, teniso kortai ir Trakų sporto bazė.

Viešojoje erdvėje pasirodė ir spekuliacijų, esą stadiono sklypas gali būti panaudotas nebūtinai sportinei veiklai, tačiau V. Benkunskas tokią informaciją paneigė ir patikino, kad paskirtis lieka aiški ir pakeista būti negali.

„Dabartinė ir būsima (rengiamame bendrajame Vilniaus plane) paskirtis yra aiški – sporto infrastruktūros paskirtis, todėl komerciniu požiūriu objektas nėra patrauklus NT vystymui. Butų ar biurų šiame sklype nebus galima statyti. Tą aiškiai ir vienareikšmiškai galime pažadėti apie tai slapčia galvojantiesiems“, – teigė V. Benkunskas.

Stadionas VDU atiteko 2019-aisiais, sujungus VDU ir LEU.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.