Sportas

2020.05.29 18:00

LRT Žinių sprintas: trečiosios sporto viktorinos atsakymai ir nugalėtojas

LRT.lt2020.05.29 18:00

LRT naujienų portale ketvirtadienį baigėsi trečioji LRT Sporto viktorina, kurioje buvo tikrinamos portalo LRT.lt lankytojų žinios apie Lietuvos olimpiečius ir jų pasiekimus. Skelbiame trečiosios viktorinos nugalėtoją ir atsakymus.

Geriausiai olimpinių klausimų viktorinoje pasirodė vartotojas „Kajus“, surinkęs 230678 taškus. Vartotojo nurodytu paštu LRT susisieks ir sutars dėl prizo atsiėmimo.

Nauja LRT sporto viktorina apie krepšinį jau pasiekiama LRT naujienų portale, o mes jums pateikiame olimpinės viktorinos atsakymus:

Kęstutis Bulota buvo pirmasis Lietuvos sportininkas, dalyvavęs žiemos olimpinėse žaidynėse. 1928 m. Saint Moritze jis buvo ir vienintelis mūsų šalies atstovas, o kito nepriklausomos Lietuvos olimpiečio žiemos žaidynėse teko laukti iki pat 1992-ųjų. Kokioje sporto šakoje 1928 m. varžėsi K. Bulota? ATSAKYMAS: greitojo čiuožimo. K. Bulota taip ir liko vieninteliu tarpukario Lietuvos žiemos žaidynių olimpiečiu, 1928 m. dalyvavęs visose keturiose rungtyse (500, 1500, 5000 ir 10000 m).

Vasaros olimpinėse žaidynėse Lietuva debiutavo 1924 m. Paryžiuje, į kurį išsiuntė dviejų sporto šakų atstovus – dviračių sporto ir? ATSAKYMAS: futbolo, visai neseniai buvo šios datos gimtadienis, skaitykite apie tai čia.

Pirmąją olimpietę moterį irgi turėjome tarpukariu – 1928 m. vasaros žaidynėse Amsterdame ja tapo Paulina Radziulytė. 26-ių Lietuvos lengvosios atletikos rekordų įvairiose rungtyse autorė žaidynėse varžėsi vienoje rungtyje, kurioje? ATSAKYMAS: 800 m bėgime.

1968 m. žaidynėse Meksike pirmą kartą aukso medaliais džiaugėsi du lietuviai. Vienas jų – puikiai žinoma bokso legenda Danas Pozniakas. Kitas – komandinio sporto atstovas, vienintelis Lietuvis toje SSRS rinktinėje, Vasilijus Matuševas. Kokioje sporto šakoje jis žaidė? ATSAKYMAS: tinklinyje, jis žaidė tuomet 2 mačuose

1972 m. žaidynėse Miunchene irgi du lietuviai džiaugėsi auksu. Modestas Paulauskas tapo krepšinio varžybų čempionu su SSRS rinktine, o Vladislavas Česiūnas su porininku laimėjo kitas varžybas. Kokias? ATSAKYMAS: kanojų irklavimo, žaidynėse čempionu tapęs su tadžiku Jurijumi Lobanovu 1000 m rungtyje, vėliau V. Česiūnas 4 sykius tapo pasaulio čempionu.

1976 m. žaidynėse aukso medaliais irgi džiaugėsi du Lietuvos atstovai, tačiau pirmą kartą istorijoje tai buvo moterys. Angelė Rupšienė tapo čempione su krepšinio rinktine, o antra čempionė, Aldona Nenėnienė, su kitos sporto šakos komanda. Kurios? ATSAKYMAS: rankinio, ji žaidė vieneriose rungtynėse, antrą kartą čempione tapo 1980 m.

1980 m. olimpinėse žaidynėse Maskvoje čempione 200 m. krūtine plaukimo rungtyje tapo Lina Kačiušytė. Kokio amžiaus Lina buvo, kai tapo olimpine čempione? ATSAKYMAS, 17 metų. Jauniausios Lietuvos olimpinės čempionės rekordą 2012 m. Londone pagerino Rūta Meilutytė.

1984 m. pirmą kartą lietuvis tapo žiemos olimpinių žaidynių čempionu – biatlono rungtyje. Kokią žiemišką pavardę turi šis dabar JAV gyvenantis lietuvis? ATSAKYMAS: Algimantas ŠALNA.

Turbūt visi yra girdėję apie olimpinį futbolo čempioną Arminą Narbekovą, su sovietų rinktine tapusį čempionu 1988 m. žaidynėse Seule. Tačiau toje rinktinėje žaidė ir dar vienas lietuvis, vėliau žaidęs ir nepriklausomos Lietuvos rinktinėje. Kas jis? ATSAKYMAS: Arvydas Janonis.

Atkūrus nepriklausomybę Lietuva nepraleido nė vienerių olimpinių žaidynių. Kuriose žaidynėse Lietuvos olimpiečių skaičius buvo didžiausias (71)? ATSAKYMAS: 2008 m. Pekino žaidynėse.

Kuris krepšininkas vienintelis turi visus tris Lietuvos iškovotus olimpinius bronzos medalius 1992, 1996 ir 2000 m. žaidynėse? ATSAKYMAS: Gintaras Einikis, taip pat laimėjęs ir 1995 m. Europos čempionato sidabrą.

Lietuvos žaidynių rekordininkai, dalyvavę net 5 žaidynėse, yra Diana Rasimovičiūtė, Virgilijus Alekna, Daina Gudzinevičiūtė bei Margaritos Drobiazko ir Povilo Vanago pora. Kuri(s) Lietuvos sportininkė(-as) Tokijuje 2021 m. įsirašys į šį garbingą sąrašą? ATSAKYMAS: Simona Krupeckaitė

Į Lietuvos prezidento postą kandidatavęs Arvydas Juozaitis yra 1976 m. Monrealio olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas. Kurioje sporto šakoje? ATSAKYMAS: plaukime, 100 m krūtine rungtyje.

Kuri Lietuvos dviratininkė iki šiol yra vienintelė lietuvė, laimėjusi olimpinių žaidynių medalį? Ji tai padarė 2000 metasi Sidnėjuje. ATSAKYMAS: Diana Žiliūtė, savo kolekcijoje turinti ir visų trijų spalvų pasaulio čempionato medalius.

Yra 4 lietuviai, iškovoję po du olimpinių čempionų titulus. Nepriklausomoje Lietuvoje tai yra padaręs tik Virgilijus Alekna, o sovietiniais metais – Angelė Rupšienė ir Aldona Česaitytė-Nenėnienė. Kas yra ketvirtas sportininkas, du aukso medalius iškovojęs per vienerias žaidynes? ATSAKYMAS: Gintautas Umaras, dviratininkas, 1988 m. žaidynėse laimėjęs tiek individualias, tiek komandines lenktynes. Komandoje tarp penkių dviratininkų net trys buvo lietuviai.

Raimundas Mažuolis (2 kartus), Romas Ubartas, Saulius Štombergas, Šarūnas Jasikevičius, Virgilijus Alekna ir? Kurio sportininko trūksta šiame garbingame sąraše? ATSAKYMAS: Gintarės Volungevičiūtės-Scheidt, čia išvardyti atletai, nešę Lietuvos vėliavą vasaros olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijose.

Kuris Lietuvos krepšininkas yra rekordininkas pagal olimpinių žaidynių dalyvavimą (4 kartus)? ATSAKYMAS: Šarūnas Jasikevičius.

Kurioje sporto šakoje Lietuva nuo 1990 metų nėra turėjusi nė vieno olimpiečio? ATSAKYMAS: fechtavime.

Vienintelio rankininko lietuvio, tapusio olimpiniu čempionu, pavardė yra panaši į žymaus krepšininko pavardę. Kas jis? ATSAKYMAS: Valdemaras Novickis, čempiono titulą iškovojo 1988 m.

20. Kiek šiuo metu Seime yra narių, praeityje tapusių olimpiniais čempionais? ATSAKYMAS: 2 – Sergejus Jovaiša ir Virgilijus Alekna.