Naujienų srautas

Sportas2015.10.31 14:02

D. Butvilas po pirmosios ralio dienos Vokietijoje – trečias

LRT.lt 2015.10.31 14:02

Penktadienio vakarą startavo paskutinis Vokietijos ralio čempionato etapas „ADMV Lausitz Rallye“. Jame varžosi ir du lietuviški ekipažai – Dominykas Butvilas su Renatu Vaitkevičiumi ir Karolis Raišys su Mindaugas Kašalynas. Vienas greičiausių Lietuvos ralio lenktynininkų D. Butvilas po pirmąją ralio dieną vykusių naktnių greičio ruožų bendroje įskaitoje užima itin aukštą 3-ą vietą nuo artimiausio konkurento atsilikdamas vos 0,7 sekundės.

„Ralį pradėjome naktiniuose greičio ruožuose. Startavau antras, tad kentėjome nuo pirmojo ekipažo sukeltų dulkių, buvo ir šiek tiek rūko. Po pertraukos vėl sėsti už Mitsubishi vairo man tikrai malonu ir esu patenkintas automobilio darbu. Pirmame ruože buvo didelių šuolių, kuriuos įveikdavome 130-170 km/h greičiu. Tada automobilis ne krenta nuo tramplyno, bet skrenda! Vienas toks šuolis buvo kertant finišo liniją! Jausmas nuostabus,“ – emocijų neslepia sezoną Europos ralio čempionate (ERC) baigęs Dominykas Butvilas.

Sportininko teigimu, paskutiniame ruože automobilio greitis vietomis siekė net 200 kmh. Važiuoti naktį naujais ruožais vien tik klausant stenogramą tai savotiška patirtis, o sėkmingai finišavus - didelis malonumas. „Bendroje įskaitoje esame 3-oje vietoje, o nuo antro atsiliekame vos 0,7 sekundės. Ralio lyderis A. Grondal čia startuojantis jau ketvirtą kartą komentavo, kad mūsų tempas, esant čia tik pirmą kartą, labai aukštas. Tačiau visa kova laukia šeštadienį, kuomet laukia dar 140 kilometrų greičio ruožų. Dabar skubu ruoštis ateinančiam startui, nes darbas dar tik pradėtas.“ – teigia D. Butvilas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi