Sportas

2020.05.28 08:05

NBA sezoną siūloma pratęsti įtraukiant didesnį Vakarų konferencijos klubų skaičių

LRT.lt2020.05.28 08:05

NBA užkulisiuose toliau verda karštos diskusijos dėl 2019–2020 m. sezono pratęsimo planų. Kaip skelbia ESPN, lygos vadovybė svarsto idėją į atsinaujinusias čempionato kovas įtraukti 20 komandų.

Teigiama, kad baigiamajame sezono turnyre, kurį planuojama suorganizuoti Orlande esančiame Disnėjaus parke, dalyvautų 20 komandų – 12-ika iš Vakarų konferencijos ir 8-ios iš Rytų.

Toks netradicinis komandų skaičius pasiūlytas atsižvelgus į situaciją turnyro lentelėje Vakaruose iki koronaviruso pandemijos. Į atkrintamąsias šioje konferencijoje iki reguliariojo sezono pabaigos rimtai taikėsi už pirmojo 8-uko ribų esantys keturi klubai: San Antonijo „Spurs“, Sakramento „Kings“, Naujojo Orleano „Pelicans“ ir Portlando „Trail Blazers“.

Šios keturios ekipos nuo atkrintamąsias garantavusios 8-os pozicijos, kurią užėmė Jono Valančiūno atstovaujamas Memfio „Grizzlies“ klubas, skyrė kovinis pergalių skirtumas.

Rytuose situacija buvo kiek paprastesnė – čia aštuntąją poziciją užėmusi Orlando „Magic“ turėjo didesnį pergalių pranašumą prieš žemiau besirikiavusią Vašingtono „Wizards“.

Tokiu būdu lygos vadovybė ir klubai galutinai atsisakytų minčių apie visų 30-ies komandų įtraukimą į baigiamąjį sezono turnyrą.

Planuojama, kad lemiamos lygos kovos turėtų vykti pagal kiek pakoreguotą grafiką. Klubai treniruočių stovyklą pradėtų liepą, o vėliau Orlande, kur planuojama pratęsti sezoną, žaistų kontrolines rungtynes. 2019 –2020 m. sezonas būtų atnaujintas liepos pabaigoje – rugpjūčio pradžioje.

NBA kartu su lygos žaidėjų asociacija (NBPA) taip pat derasi ir dėl kito aspekto – galimybės krepšininkų šeimos nariams gyventi uždaroje erdvėje sezono pratęsimo metu Orlande.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.