Naujienų srautas

Sportas2020.05.27 13:53

Koronaviruso židinyje Prancūzijoje surengtos nelegalios futbolo rungtynės: dalyvavo 400 žmonių

EurActiv 2020.05.27 13:53

Be leidimų sužaistos nelegalios futbolo rungtynės Prancūzijos rytų mieste Strasbūre vėl įpūtė baimę, jog į vieną labiausiai paveiktų šalies regionų gali grįžti antra koronaviruso banga.

Sekmadienį žaistos rungtynės, kuriose dalyvavo vietinės komandos iš Neuhofo ir Hotepjero regionų sutraukė net 400 žiūrovų, nors šalies įstatymai vis dar draudžia tokio dydžio masinius susibūrimus.

Prancūzija neseniai pradėjo karantino švelninimo etapus, tačiau didžiausias galimas žmonių skaičius vienoje vietoje lieka dešimt.

Rungtynės buvo viešai pasmerktos, o vienas miesto savivaldybės atstovų Serge`as Oehleras tikino, kad rungtynių dalyvių laukia „didelės sankcijos“.

Tačiau antradienį atsakingi pareigūnai teigė, jog svarbu yra ne bausmės, o sveikata, bet neišsižadėjo planų surasti mačo organizatorius.

„Mums svarbiausia yra sveikata, tai nėra spąstai. Turime visomis išgalėmis neleisti atsirasti dar vienam viruso židiniui ir apsaugoti visus dalyvius“, – kreipėsi vienas iš vietinių pareigūnų, kviesdamas rungtynių dalyvius išsitirti dėl koronaviruso.

Nuo ketvirtadienio jie gali apsilankyti Europos Parlamente įrengtame tyrimų centre, be registracijos ir konsultacijų, taip pat tyrimai bus atlikti anonimiškai.

Strasbūras ir toliau lieka viena karščiausių Prancūzijos zonų – kartu su Paryžiumi, tai yra labiausiai nukentėję šalies regionai.

Kol kas nebuvo sulaikytas nė vienas rungtynių dalyvis, tačiau policija ir toliau vykdo paiešką.

Už įstatymo pažeidimą atsakingiems asmenims gali grėsti šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė ir 7,5 tūkstančio eurų bauda.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi