Sportas

2015.10.30 19:58

„Žalgiris“ – trečią sezoną iš eilės A lygos čempionas

DELFI.lt 2015.10.30 19:58

Penktadienį pradėtas žaisti Lietuvos futbolo „SMScredit.lt A lygos“ 33-iasis turas. Klaipėdoje vykusiose rungtynėse susitiko dėl bronzos kovojantis „Atlantas“ ir pirmenybių lyderis Vilniaus „Žalgiris“. Žalgiriečiai laimėjo 1:0 (1:0) ir trečią sezoną iš eilės tapo šalies čempionais.

Vienintelį mačo įvartį 27 minutę smūgiu galva pelnė Linas Pilibaitis. Šią dvikovą akylai stebėjo ne tik „Atlanto“ ir „Žalgirio“ fanai, bet ir Trakų „Trakų“ klubo atstovai. Tik žalgiriečių pralaimėjimas būtų neužgesinęs paskutinio vilties žiburio trakiškiams pakovoti dėl čempionų titulo. Trys taškai vilniečiams lėmė trečią iš eilės A lygos auksą.

Šio sezono metu žalgiriečiai turėjo net du kartus iš eilės pripažinti klaipėdiečių pranašumą: antrame rate uostamiestyje jiems nusileido rezultatu 2:4, o trečiajame Vilniuje – 0:1.

„Žalgiris“ tapo vos trečia aukščiausios Lietuvos futbolo lygos komanda po šalies nepriklausomybės atgavimo, sugebėjusia laimėti čempionatą tris ar daugiau kartų iš eilės. Iki tol lygoje dominavo dvi komandos: šešis kartus iš eilės triumfavę FBK „Kaunas“ bei penkis kartus iš eilės laimėjęs Panevėžio „Ekranas“. Po du kartus iš eilės lygą yra laimėję Kauno „Inkaras“, Šiaulių „Kareda“ ir žalgiriečiai.

„Žalgiriui“ šiemet dar liko mačas svečiuose su Marijampolės „Sūduva“ ir akistata namuose su „Trakais“, o pastariesiems dar teks grumtis su Klaipėdos „Granitu“, Šiaulių „Šiauliai“, Kauno „Spyriu“ ir „Žalgiriu“.