Sportas

2020.05.27 13:13

Verygos atsakas LFF: ragina imtis mokamų tyrimų, esant reikalui žada pagalbą

LRT.lt2020.05.27 13:13

Vis sparčiau artėjant A lygos sezono atnaujinimui, netyla diskusijos dėl žaidėjo testavimo dėl koronaviruso prieš grįžtant į stadionus.

Jau antradienį LRT.lt rašė, kad Lietuvos futbolo federacija (LFF) teigia bandanti susitarti su Sveikatos apsaugos ministerija dėl reikalingo žaidėjų testavimo, tačiau tos pastangos yra bevaisės.

„Bendraujame kiekvieną dieną su SAM ir šių ministerijų atstovais. Aiškiname savo motyvus. Taip, mes esame futbolininkai, kurie nepatenka į rizikos grupę, dėl to yra atsisakoma testuoti. Vykdoma politinė kompanija, kad nebūtų testuojama nereikalingų žmonių. Idealiame variante mes turėjome išsitirti dar prieš atnaujinant treniruotes ir prieš prasidedant čempionatui. Du kartus bent jau.

Visoje Europoje tai yra įprastinė praktika. Tai aiškiname ir Sveikatos apsaugos ministerijai. Kreipėmės dėl tūkstančio testų vienetų suteikimo. Prašėme Aurelijaus Verygos jų gauti neatlygintinai, bet jeigu tai yra per didelė našta ministerijai, federacija sutinka už juos sumokėti. Ieškome privačių laboratorijų, bet ne visos jos turi teisę tai atlikti. Netgi esame įtraukę savo sporto medicinos centrą. Turime kvalifikuotus specialistus, kurie įrengtų regioninius centrus, kad būtų galima kuo greičiau išsitirti ir galėtume sveiki startuoti“, – teigė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Trečiadienį vykusioje spaudos konferencijoje klausimo apie susidariusią situaciją sulaukė ir Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Jis ragino LFF inicijuoti tyrimus laboratorijose ir išsiaiškinti, ar siūlomo jų pajėgumo pakaks.

„Jau anksčiau minėjau, kad yra galimybė tuos tyrimus laboratorijose atlikti ir išsitirti mokamai, turbūt reikėtų su futbolo federacija išsiaiškinti, ar tokių laboratorijų pajėgumų užtenka.

Jei neužtenka – stebėsime situaciją ir jei matysime, kad spėjame padaryti tyrimus visiems kitiems, kam to reikia, kaip žmonėms su simptomais ar sveikstantiems, tai tikrai galėsime padėti. Tačiau dabar raginčiau futbolo federaciją pasidomėti mokamų tyrimų galimybe ir išsiaiškinti, ar tokių pajėgumų jiems užtektų.

Jei ne, ieškosime būdų, kaip jiems pagelbėti“, – sakė A. Veryga.

Apie tai, kad vertėtų imtis mokamų tyrimų, SAM atstovai LRT.lt minėjo ir anksčiau.

„Norint atlikti tokį tyrimą, reikia kreiptis į privačias laboratorijas, kurios teikia tokias paslaugas. Šiuo metu mūsų šalies laboratorijų apkrovos dėl koronaviruso tyrimų yra sumažėjusios, lyginant su tuo, kokios buvo piko metu, kai būdavo sudėtinga spėti ištirti per dieną gautus ėminius. Tad dabar privačiose laboratorijose mokamas paslaugas galima gauti greičiau.

Jei nutiktų taip, kad vėl išaugtų tiriamųjų skaičiai ir tyrimų apimtys, laboratorijose pirmiausia tyrimai turėtų būti atliekami tiems, kurie turi būti tiriami prioritetine tvarka ir tik po to galėtų būti teikiamos mokamos paslaugos. Kitaip tariant, tokiais atvejais reikėtų luktelėti tyrimų, bet, kaip jau minėta, šiuo metu tai neaktualu ir tyrimai laboratorijose gali būti atliekami kur kas greičiau“, – buvo teigiama LRT.lt gautame pranešime.

Vienintelis A lygos klubas, ištyręs savo žaidėjus, kol kas yra Vilniaus „Žalgiris“. Visi testai buvo neigiami.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.