Naujienų srautas

Sportas2020.05.27 10:33

Marekas Blaževičius: apie keistą „Ryto“ sprendimą ir svarstytiną „Žalgirio“ pasiūlymą

LRT.lt 2020.05.27 10:33

Krepšinio komentatorius Vaidas Čeponis vis dar negali dirbti sau įprasto darbo, tad karantino metu jis ne tik kuria tinklalaidę „Čeponio podkastai“, bet ir jos metu bando siūlyti lietuvių kalbos korepetitoriaus paslaugas savo pašnekovams.

Aštuntojoje serijoje garsus komentatorius pakalbino vieną perspektyviausių jaunųjų Lietuvos krepšininkų Mareką Blaževičių, kuris laidos metu atviravo apie savo fizinį ir psichologinį tobulėjimą, nustebinusį Vilniaus „Ryto“ sprendimą žaisti FIBA Čempionų lygoje bei savo ateities perspektyvas Lietuvoje arba užsienyje.

Aštuoniolikmetis krepšininkas sako, kad prieš pat pokalbį su Vaidu šnekėjo su Vilniaus „Ryto“ trenerio asistentu Uviu Helmaniu, su kuriuo aptarė ne tik sportą, bet ir gyvenimą.

„Pakalbėjome ir apie mano mokslus – jis man nuoširdžiai nori dėl to padėti. Dabar esu dvyliktoje klasėje, neseniai buvo paskutinis mano skambutis, tad būtent šiandien daug koncentruojuosi į sėkmingą mokyklos pabaigimą – Uvis man tiek treneris, tiek draugas, labai norėčiau su juo padirbti ir pasimatyti gyvai, tačiau jis karantino metu gyvena Latvijoje.“

Blaževičiaus teigimu, U. Helmanis jam labai daug padėjo su metimu ir pasitikėjimu savimi metant į krepšį, buvo keičiama ir jo baudų metimo technika. Šiuo metu sportininkas nuotoliniu būdu bendrauja su treneriu iš JAV, siunčia jam savo metimų vaizdo įrašus ir taip pat dirba ties šiuo žaidimo aspektu.

Anot jo, dabar jis stengiasi sutvirtėti fiziškai, tapti greitesniu ir įgauti sprogstamosios jėgos – kadangi sportininkas vis dar ganėtinai jaunas, jis mano, kad su metais pavyks patobulinti visas šias detales. Tiesa, krepšininkas tobulina ir kitus žaidimo, kūno ir proto elementus.

„Būtina pagerinti savo koncentraciją – praėjusio sezono metu, ypač gynyboje, kartais tai lemdavo, kad „prigrybaudavau“ ir paleisdavau savo varžovą komandinėje gynyboje – susikaupus paprasčiau apsiginti ir vienam prieš vieną. Todėl stengiuosi dirbti su savo mintimis – jei nori pagerinti savo protą ir psichologinę būseną, reikia daug skaityti, diskutuoti, kalbėti su žmonėmis ir mokėti išreikšti savo nuomonę bei ją pagrįsti – sugebėjimas tai padaryti padėtų ir mano krepšinio supratimui“, – sako M. Blaževičius.

Paklausus sportininko apie „Ryto“ sprendimą iš Europos taurės pereiti į FIBA Čempionų lygą ir nemenką ažiotažą sukėlusią klouno nuotrauką, kurią jis įkėlė į savo „Instagram“ paskyrą, jis atviravo, kad nuotrauka su šiuo sprendimu nesusijusi.

„Apskritai, man tai pasirodė keistas sprendimas, nes prieš jį buvo daug žinučių, jog „Rytas“ nori žaisti aukščiausiame lygyje, patekti į Eurolygą, o mano nuomone, Čempionų lyga kol kas nėra aukščiausias lygis, tačiau galbūt mūsų klubo vadovai ten įžvelgė kažką, ko mes nematome ar nesuprantame – juk tam ir yra vadovai, kad surastų geriausią išeitį. Tikėkimės, kad tai klubui bus į naudą, bet šiuo metu man atrodo, kad gal buvo paskubėta“, – teigia krepšininkas.

Kalbėdamas apie savo ateitį, M. Blaževičius nedaugžodžiavo – kol kas jis vis dar sprendžia, kokia bus tolimesnė jo karjeros stotelė. Ir nors „Ryto“ puolėjas yra pateikęs paraišką šiemet dalyvauti NBA naujokų biržoje, kol kas apie tai daug negalvoja – yra susikoncentravęs į savo šeimą, mokslus ir geros formos palaikymą karantino metu.

„Turiu priimti geriausią sprendimą – susidėti visų pasiūlymų pliusus ir minusus, tačiau tuo pat metu jau dabar galvoju ir apie savo ateitį po krepšininko karjeros – planuoju studijuoti Tarptautiniame krepšinio universitete, tad kaip ir minėjau, sėkmingas mokyklos pabaigimą šiandien laikau prioritetu“, – sako pašnekovas.

Anot jo, sportininkas negalėtų žaisti komandoje, kurioje nežinotų, kaip į jį žiūri treneris ir kokią jam rolę yra numatęs, o pinigai šiuo metu jam yra antroje vietoje. Paklaustas, ar nesigaili dėl kadaise priimto sprendimo žaisti Vilniaus „Ryte“, o ne Kauno „Žalgiryje“, krepšininkas atsakė, kad tikrai ne, tačiau žengti Antano Kavaliausko pėdomis ir teigti, kad niekada nežais „Žalgiryje“ nesiryžtų ir svarstytų bet kokį pasiūlymą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi