Naujienų srautas

Sportas2020.05.28 08:28

Dvi futbolo dinastijos surėmė ietis dėl futbolo klubo Baškirijos regione

LRT.lt 2020.05.28 08:28

Dvi galingos futbolo klubų dinastijos – „Red Bull“ bei „Manchester City“ – nori įsigyti Rusijos „Premier“ lygos klubą „FC Ufa“, praneša sports.ru. Nors šeichų pasiūlymas yra pelningesnis, rusai linksta priimti energetinių gėrimų bendrovės pasiūlymą.

„Sports Illustrated“ jau anksčiau skelbė, kad „Manchester City“ ir dar 8 klubus visame pasaulyje valdanti „City Football Group” žvalgosi būtent į Rusijos rinką.

Pasak Rusijos portalo Sports.ru, Abu Dabio šeicho Mansourobin Zayedo valdoma kompanija nusitaikė būtent į „FC Ufa“ klubą, įsikūrusį Baškirijos sostinėje Ufoje.

Tačiau generalinis direktorius Šamilis Gazizovas ant stalo turi ir antrą pasiūlymą – Austrijos energetinių gėrimų gamintojo „Red Bull“.

Ši kompanija valdo ne tik futbolo klubus, kurių žymiausi Leipcigo „Red Bull“ ir Niujorko „Red Bulls“, bet ir „Formulės-1” komandą, „Moto GP“ lenktynių komandą ir daug kitų sporto komandų bei varžybų, pavadintų būtent šio gėrimo vardu.

Teigiama, kad „City“ grupės vadovams patiko Ufos ekipos požiūris į verslą, kai šios derėjosi dėl ukrainiečio Oleksandro Zinčenkos perpirkimo 2016 m. Už jį „Man City“ paklojo tik 2 mln. eurų, o „FK Ufa“ nebandė nulupti daugiau vien dėl to, kad jaunuoliu susidomėjo pinigų neskaičiuojantis klubas.

Tiesa, sports.ru teigia, kad „City Football Group“ pasirinkimas yra politinis, mat Baškirija yra nafta turtingas kraštas.

Vis dėlto, anot Rusijos žurnalistų, Š. Gazizovas kol kas linksta austrų pusėn, nes taip neva atsivertų daugiau galimybių. Apie kokias galimybes kalbama nėra aišku.

Tik 2009 metais įkurta Ufos ekipa Rusijos futbole ryškių pasiekimų neturi. Geriausias rezultatas vietos čempionate – 2017–2018 m. sezone iškovota šeštoji vieta. Tačiau ekipa žinoma, kaip jaunų žaidėjų donorė kitiems klubams.

Štai šiemet Rusijis futbolo grandai iš Ufos įsigijo žaidėjo už beveik 8 mln. eurų, praėjusiais metais – už 6 mln. Tokiu keliu klubas ir bando skintis kelią.

„City Football Group” be „Manchester City“ dar valdo „Melbourne City“ (Australija), „New York City“ (JAV), „Montevideo City Torque“ (Urugvajus), „Mumbai Cuty FC“ (Indija), „Lommel S.K.“ (Belgija), „Girona FC“ (Ispanija), „Sichuan Jiuniu F.C.“ (Kinija) bei Jokohamos „F. Marinos“ (Japonija).

„Red Bull“ futbolo pasaulyje valdo Leipcigo „Red Bull“ (Vokietija), Zalcburgo „Red Bull“ (Austrija), Niujorko „Red Bulls“ (JAV), „Red Bull Bragantino“ (Brazilija, II div.) ir kelis mažesnius projektus.

Be „Formulės-1“, „Moto GP“ komandų turi ledo ritulio ekipas Zalcburge ir Miunchene, yra puikiai žinoma ekstremalaus sporto pasaulyje, kur organizuoja tokius renginius, kaip „Red Bull Air Race“ (lėktuvų lenktynės), „Red Bull Kingo of the Air“ (jėgos aitvarų varžybos), „Red Bull Cliff Diving World Series“ (šuolių nuo uolų varžybos) ir kt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi