Naujienų srautas

Sportas2020.05.26 16:56

WADA nerami: COVID-19 pandemija galėjo pakenkti kovai už „švarų sportą“

Pasaulio antidopingo agentūra (WADA) antradienį pareiškė, kad koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemija dėl atsiradusių testavimo spragų galėjo pakenkti kovai už „švarų sportą“, todėl atnaujinant varžybas būtina atletams atlikti „papildomų tikslinių testų“.

„Bendruomenė susivienijo, kad pakoreguotų savo kasdienę veiklą, apribodama tam tikrą dopingo kontrolės veiklą. Pripažįstame, kad šie būtini veiksmai gali paveikti sportininko pasitikėjimą, kad šios situacijos metu ar iškart po jos pabaigos rengiamos varžybos yra bus maksimaliai švarios“, – rašoma WADA pareiškime, skirtame sportininkams.

Agentūra taip pat pareiškė palaikanti glaudžius ryšius su antidopingo organizacijomis, siekdama rasti geriausius būdus, kaip efektyviai veikti šiuo laikotarpiu.

Kai bus grįžta „prie tam tikro normalumo, šios testavimo spragos bus šalinamos pasitelkiant papildomą tikslinį testavimą, ypač atsižvelgiant į tai, kad ir toliau renkami duomenys ir vykdomi tyrimai“, pridūrė WADA.

Agentūra pažymėjo, kad dopingo mėginiai ir toliau saugomi tolesnei analizei, o naudojant sportininko biologinį pasą galima nustatyti pažeidimus, padarytus per COVID-19 pandemiją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi