Naujienų srautas

Sportas2020.05.27 15:54

Inovatyvu ar nereikalinga? Danų klubas planuoja įrengti specialią tribūną žiūrovams „Zoom“ platformoje

LRT.lt 2020.05.27 15:54

Kol koronavirusas nėra galutinai atsitraukęs, žiūrovai į futbolo stadionus didžiosiose pasaulio lygose grįžti dar negalės. Visgi vienas danų klubas teigia radęs sprendimą, kaip iš sirgalių neatimti malonumo stebėti rungtynes stadione.

Pastarosiomis savaitėmis buvo galima matyti, kaip pasaulio klubai siekia sukurti bent dalinai į realią stadiono atmosferą panašią aplinką.

Vokietijoje Monchengladbacho „Borussia“ savo rungtynių metu stadioną užpildė 13 tūkstančių kartoninių savo sirgalių atvaizdų, tuo tarpu Pietų Korėjoje į tribūnas buvo susodintos, kaip paaiškėjo vėliau, sekso lėlės, o tai padaręs klubas net buvo nubaustas.

Tačiau Orhuso miesto Danijoje komanda nusprendė žengti dar naujesnį ir nematytą žingsnį – savo stadione įrengti virtualias tribūnas.

Aukščiausioje šalies lygoje rungtyniaujanti komanda svarsto aplink visą stadioną, kuris talpina 19 tūkstančių sirgalių įrengti specialias virtualias tribūnas.

Tokiu rungtynių stebėjimo būdu susidomėję rungtynes galėtų rungtynes patogiai žiūrėti iš namų, tačiau jų vaizdai, naudojantis „Zoom“ platforma, galėtų būti matomi ir stadione rungtynių metu.

Klubas savo idėją pristatė socialiniuose tinkluose.

„Futbolas grįžo į Daniją, tačiau, gaila, be sirgalių. Tačiau su „Zoom“ pagalba mes radome sprendimą – pirmąją istorijoje virtualią tribūną. Tai – nauja skaitmeninė futbolo patirtis, kuri suvienys sirgalius ir visą bendruomenę“, – buvo rašoma pranešime.

Klubas taip pat pasidalino nuotraukomis su vaizdais, kaip, jų nuomone, stadionas turėtų atrodyti su specialiais ekranais, kurių kiekviename tilptų po 25 sirgalius.

Šalies čempionatas turėtų būti pratęstas jau šią savaitę, o naują inovaciją išbandyti nusprendusi Orhuso vienuolikė šiuo metu jame užimą trečiąją poziciją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi