Naujienų srautas

Sportas2020.05.26 12:24

Prognozė į stadionus grįžtantiems futbolininkams – traumų rizika didesnė 25 proc.

LRT.lt 2020.05.26 12:24

Sezono pratęsimui besirengiantys Anglijos „Premier“ lygos futbolininkai sulaukė dar vienos niūros prognozės prieš sugrįžimą ant žaliosios vejos. Atliktas dirbtinio intelekto tyrimas parodė, kad po ilgos pertraukos į stadionus sugrįžtantys žaidėjai turi didesnę riziką patirti traumas, skelbia BBC.

Tyrimą atliko dirbtinio intelekto platforma, pavadinta „Zone 7“, kuri sudaro žaidėjų traumų prognozes. Su 35 profesionalais pasaulio futbolo klubais dirbanti sistema parodė, kad per 30-ies dienų laikotarpį sužaistos 8 rungtynės, palyginus su normaliu – 4–5 dvikovų krūviu per tą patį laikotarpį – traumų riziką padidina 25 procentais.

Būtent toks intensyvus 2019–2020 m. sezono pabaigos grafikas lauktų į stadionus sugrįžtančių Anglijos klubų. Nors gali atrodyti, kad 8 rungtynės per 30 dienų nėra daug, tyrimas parodė, kad tik 4 proc. futbolininkų patiria tokį didelį krūvį.

Grėsmę kelia ne tik nemažas rungtynių skaičius per sąlyginai trumpą laiką, bet ir gerokai sutrumpintas pasiruošimo sezono pratęsimui grafikas. Futbolininkai po individualių treniruočių turės per mažai laiko pereiti į visavertes komandines treniruotes.

Vokietijos Bundeslygos klubams pereiti prie normalių treniruočių leista tik gegužės 7-ąją – likus tik 9 dienoms iki pirmųjų sezono pratęsimo rungtynių. Traumas gegužės 16-ąją patyrė net 8 Bundeslygos žaidėjai – gerokai normas viršijantis skaičius.

Įprastai, sezono pasiruošimui yra skiriamos 30 dienų. Jeigu pasiruošimo laikotarpis yra sutrumpinamas, „Zone 7“ duomenimis, tik 75 procentų komandų sugeba apsisaugoti nuo traumų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi