Sportas

2020.05.26 10:11

Skvernelis užsiminė apie siūlymus: nuo birželio kontaktiniu sportu be apribojimų lauke galėtų užsiimti ir mėgėjai

LRT.lt 2020.05.26 10:11

Antradienį savo asmeninėje feisbuko paskyroje premjeras Saulius Skvernelis pranešė apie naujas Vyriausybės svarstymui pateiktas karantino sušvelninimo priemones, kurios įsigaliotų nuo birželio pradžios. Tarp jų – aktuali informacija visiems, laukiantiems galimybės užsiimti mėgėjišku komandiniu sportu.

„Nuo birželio pradžios siūloma atsisakyti apribojimo, kuris nustato, jog viešose vietose gali burtis ne didesnės kaip 5 asmenų grupės. Be viso kito tai reiškia, kad bus galima žaisti gatvės krepšinį, futbolą ir kitus „kontaktinius“ žaidimus“, – teigiama S. Skvernelio paskelbtame įraše.

Portalas LRT.lt primena, kad šiuo metu mėgėjiškai sportuojantys žmonės turi išlaikyti ir privalomą dviejų metų atstumą bei turėti jiems skirtą 5 kvadratinių metrų plotą.

Be to, S. Skvernelio teigimu, sporto renginiuose – tiek uždarose patalpose, tiek lauke – bus galima lankytis nustatytam žiūrovų skaičiui.

Tai reiškia, kad sezono pratęsimui besiruošiančias Lietuvos futbolo A lygos kovas gyvai galės stebėti ir futbolo gerbėjai stadionuose.

„Sporto renginiams nustatomos tokios pat sąlygos, kaip ir kitiems renginiams. Atvirose erdvėse jie galės vykti, kai susirinks ne daugiau nei 300 žiūrovų ir dalyvių, bus užtikrinamas bent metro atstumas tarp žiūrovų. Uždarose erdvėse – ne daugiau kaip 100 žiūrovų ir dalyvių, užtikrinamas 2 metrų atstumas tarp žiūrovų.

Jei epidemiologinė situacija neblogės, skaičius planuojame palaipsniui didinti. Preliminariai nuo birželio 15 dienos dalyvių ir žiūrovų skaičius atvirose erdvėse galėtų didėti iki 500, uždarose – iki 150-ies“, – tvirtino premjeras.