Naujienų srautas

Sportas2020.05.25 19:13

Eurolygos vado žinutė „Rytui“: gerbia sprendimą, bet apeliuoja į komandos ambicijas

LRT.lt 2020.05.25 19:13

Eurolygos vadovas Jordi Bertomeu pirmadienio vakarą pakomentavo Vilniaus „Ryto“ ir kitų komandų sprendimą dalyvavimą Europos taurėje iškeisti į FIBA čempionų lygos varžybas.

Jis teigė, kad gerbia tokį vilniečių pasirinkimą, tačiau pabrėžė, jog grįžti į Eurolygos šeimą sostinės komandai gali nebūti lengva.

„Visada sakiau, kad mes gerbiame klubų sprendimą žaisti turnyruose, kuriuose jie dalyvauti nori. Komandos, norinčios rungtyniauti Eurolygoje, puikiai suvokia, kad reikia žaisti Europos taurėje. Jeigu kažkada ekipos praranda ambicijas ir galvoja, kad jų ateitis turėtų būti kitose varžybose, turime tai gerbti. Taip buvo visada, – sakė jis.

Jis taip pat pabrėžė, kad neatmeta ir galimybės vilniečių komandai ateityje grįžti atgal į Europos taurę, tačiau tam turi būti matomos klubo ambicijos.

„Kai kurios komandos, kurios žaidė Čempionų lygoje, vėliau sugrįžo grįžo į mūsų turnyrus ir dėl to nematome jokių problemų. Gerbiame pasirinkimus ir duodame komandoms visišką veiksmų laisvę.

Tačiau negaliu ignoruoti fakto, kad jeigu jie nusprendė žaisti kitame turnyre, tai rodo, kad jie nenori būti elito dalimi ir turime tai gerbti“, – akcentavo J. Bertomeu.

Vilniečių vietą Europos taurėje užimti sieks Panevėžio „Lietkabelis“. J. Bertomeu tikina, jog nori ir toliau turnyre turėti klubą iš Lietuvos.

„Aišku, kad Lietuva yra labai svarbi šalis Europos krepšiniui, ir norime turėti šalies atstovus, kol tik jie atitinka kriterijus. „Rytą“ priimtume atgal tada, jeigu matysime, kad vilniečiai norės žaisti elite ir tai yra iš esmės vienintelis svarbus dalykas. Gerbiame jų mintis, bet netuir būti taip, kad vienais metais galima išeiti, o kitais vėl sugrįžti.

Tikiu, kad „Rytas“ sugrįš su nauju projektu. Šis klubas buvo tarp prestižinių komandų Europoje“, – sakė organizacijos vadovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi