Sportas

2020.05.25 16:46

Apie Eurolygos sezono pabaigą ir „Žalgirio“ ateitį kalbėjęs Motiejūnas: tai liūdna diena

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.05.25 16:46

Krepšinio sirgalių laukimas baigėsi. Pirmadienį oficialiai pranešta apie 2019–2020 m. Eurolygos sezono pabaigą. Dar kovo 12-ąją dėl koronaviruso pandemijos sustabdyto turnyro kovos į, tikėtina, tuščias arenas grįš spalio mėnesį.

Sprendimas užbaigti sezoną priimtas Eurolygos vadovybės posėdyje, kurioje turnyro istorijoje neturintį precedento klausimą turėjo svarstyti 11-ika A licenciją turinčių klubų vadovai, tačiau balsavimo neprireikė po to, kai užbaigti sezoną rekomendavo Eurolygos vadovas Jordi Bertomeu.

Dar prieš paskelbiant galutinį verdiktą, krepšinio užkulisiuose sklandė gandai apie tai, kad sezonas pratęstas nebus. Tokias kalbas dar labiau sustiprino Eurolygos vadovybės ir Eurolygos žaidėjų asociacijos (ELBA) surengta vaizdo konferencija, kurioje žaidėjai išreiškė norą nepratęsti sezono.

Į tuščią „Žalgirio“ areną vėlyvą pirmadienio popietę sugužėjo būrys žurnalistų. Didžiausia arena Lietuvoje kartu su Vilniuje esančia „Siemens“ arena pretendavo surengti galimai pratęsto sezono kovas.

Specialioje spaudos konferencijoje Kauno klubo direktorius Paulius Motiejūnas papasakojo apie priimto sprendimo priežastis bei kalbėjo apie „Žalgirio“ klubo ateitį.

„Naujienas visi žinote – šiandien buvo valdybos posėdis ir buvo nuspręsta pabaigti sezoną taip, kaip jis buvo sustabdytas. Tai liūdna diena, nes buvo vilties, kad galėsime pratęsti, ką padėjome. Yra kaip yra. Norime padėkoti sirgaliams, žaidėjams, treneriams bei rėmėjams“, – kalbėjo Paulius Motiejūnas.

– Kaip pasiskirstė komandų vadovų balsai sprendžiant sezono pratęsimo klausimą?

– Realiai net nebalsavome. Prezidentas Bertomeu pasiūlė nutraukti seozną, todėl balsavimo tiesiog nebuvo. Nes nebuvo galimybių tęsti sezono. Tai buvo nuspręsta bendru sutarimu.

– Kokia buvo Kauno „Žalgirio“ pozicija šiuo klausimu?

– Mes norėjome žaisti. Visąlaik norėjome žaisti. Dėjome pastangas, kad įgyvendintume turnyrą Lietuvoje. Manau, mums būtų pavykę. Rusijoje situacija dabar yra dar labiau įtempta nei pas mus. Nebuvo taip, kad ginčytumės. Eurolyga žino visas kortas. Palaikome jų siūlymą.

– Ar buvo paruoštas planas, kaip toliau tęsti sezoną?

– Turėjome visą planą. Žinojome miestus, varžybų formatą. Buvo kalbama daug su valdžių atstovais. Kaip reikėtų karantinuotis. Buvo kalbų apie aptarnaujantį personalą. Žinojome atsakymus į didžiąją dalį aktualiausių klausimų.

– Kokia tolimesnė Kauno „Žalgirio“ komandos ateitis po šiandien priimto sprendimo?

– Dabar dėliojame planą, kas dirbs individualiai. Po karantino atostogų prasideda tikrosios atostogos. Ruošiamės kitam sezonui.

– Ką su kitų klubų vadovais aptarėte dėl kito sezono gairių?

– Pirmas planas – paskaičiuoti, kiek prarandame pinigų kaip lyga, kaip klubai. Apie kitą sezoną kalbant – kalba su ELPA dėl kito sezono žaidėjų kontraktų. Paskui matysime, gavę informaciją, kaip galime formuoti komandą. Norime startuoti spalio pradžioje ir normaliai pradėti sezoną.

– Kaip gali keistis „Žalgirio“ komandos sudėtis kitame sezone?

– Prognozes turime, bet mūsų komandoje yra nemažai kontraktų su žaidėjų „pliusais“. Kalbėsime su agentais. Mums didžiausias klausimas – kitų metų biudžetas. Nežinome, ar žaisime sirgaliais, nežinome, kokia situacija bus su rėmėjais. Keisis klubo pajamos.

– Ar buvo aptartas bent jau preliminarus planas dėl žiūrovų arenose kito sezono metu?

– Kiekvienoje šalyje situacija yra skirtinga. Bendraujame su Sveikatos apsaugos ministerija, stebėsime situaciją ir kitose valstybėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.