Sportas

2020.05.25 11:20

Eurolygos žaidėjų asociacijos žinutė – nutraukite sezoną

LRT.lt 2020.05.25 11:20

Eurolygos žaidėjų asociacija (ELPA) paragino komandas nutraukti šių metų Eurolygos sezoną, išsiųsdama laiškus visoms komandoms, praneša Serbijos portalas Nova.rs.

Pranešama, kad šeštadienį visų 18 komandų kapitonai ir vyriausi žaidėjai (iš viso – 36 krepšininkai) bendravo su Eurolygos vadovais ir dauguma jų pasisakė už sezono užbaigimą.

Pirmadienio pavakarę 11 komandų, turinčių ilgalaikes licencijas, balsuos dėl galutinio sprendimo dėl pandemijos sustabdyto 2019-2020 m. sezono.

Kauno „Žalgiris“ yra viena iš šių komandų kartu su Maskvos CSKA, „Barcelona“, Madrido „Real“, Vitorijos „Baskonia“, Pirėjo „Olympiakos“, Atėnų „Panathinaikos“, Tel Avivo „Maccabi“, Stambulo „Fenerbahče“ ir „Anadolu Efes“ bei Milano „AX Armani“.

Viena pagrindinių ELPA įvardijamų problemų – kelionės. Šiuo metu apie 70 žaidėjų yra JAV, iš kurios į Europą skrydžiai yra sustabdyti. Nėra aišku, kokiu būdu amerikiečiai galėtų grįžti į klubus.

Be to, yra žaidėjų, kurie gyvena šalyse, kuriose karantino sąlygos iki dabar yra griežtos, jie negali treniruotis, tad sugrįžus į rungtynes padidėtų traumų rizika.

Eurolyga sezono pratęsimo atveju visas likusias rungtynes vykdytų vienoje vietoje. Vilnius ir Kaunas yra tarp kandidatų suorganizuoti sezono pabaigos turnyrą, jį palaiko ir Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis.