Sportas

2015.10.30 10:17

A lyga: ar liesis Klaipėdoje „žalgiriečių“ šampanas?

DELFI.lt 2015.10.30 10:17

2015 metų „SMScredit.lt A lygos“ čempionas gali paaiškėti jau 33-iame ture. Tam reikia Vilniaus „Žalgirio“, lenkiančio „Trakų“ ekipą 7 taškais, pergalės prieš Klaipėdos „Atlantą“.

Praėjusio sezono 31-ame ture vilniečiai būtent uostamiestyje galėjo maudytis šampano pursluose, tačiau tada atlantiečiai nukovė sostinės klubą ir čempionų šventę nukėlė į namų rungtynes su Panevėžio „Ekranu“.

Tad neabejotinai centrinė turo akistata vyks uostamiestyje, „Trakai“ ir Marijampolės „Sūduva“ sieks palaužti pirmenybių autsaiderius, o Kauno „Stumbras“ – užsitikrinti šeštą poziciją turnyro lentelėje.

Klaipėdos „Atlantas“ – Vilniaus „Žalgiris“. Spalio 30 dieną 18 val. Klaipėda, centrinis stadionas. Ankstesnės rungtynės: 0:2, 4:2, 1:0.

„Žalgiriečiai“ į Klaipėdą keliaus pasiimti lemtingų trijų taškų, bet Konstantino Sarsanijos kariauna jau du kartus privertė „Žalgirį“ palikti aikštę nuleistomis galvomis.

Ši dvikova „Atlantui“, kovojančiam dėl trečios vietos, itin svarbi. Pasiektos lygiosios arba pergalė pastatytų į sunkesnę padėtį „Sūduvą“, kuriai taip pat namuose reikės grumtis su vilniečiais.

Treneris K. Sarsanija po dramatiškai pasibaigusio mačo su Kauno „Spyriu“ akcentavo prastą progų realizaciją, o būtent ją reikės pagerinti, kadangi ankstesniuose tarpusavio mačuose atlantiečiams pergales išplėšusio Andrejaus Paniukovo jau nebėra. Įvarčiai tikrai neturi būti įrašyti į vartininko Mindaugo Malinausko repertuarą.

Jeigu „Žalgiris“ uostamiestyje nelaimės, o „Trakai“ nugalės du kartus paeiliui – veiksmas persikels į 35-ą turą, kuriame sostinės ekipą namuose egzaminuos „Sūduva“. Valdas Dambrauskas šį kartą remsis visais sveikais futbolininkais, galėsiančiais padėti įgyvendinti sezono tikslą – trečią sykį iš eilės triumfuoti čempionate.

Trakų „Trakai“ – „Klaipėdos granitas“. Spalio 30 dieną 20 val. Vilnius, LFF stadionas. Ankstesnės rungtynės: 4:2, 5:0, 4:1.

„Riteriai“ prieš rungtynes su kita uostamiesčio komanda jau greičiausiai žinos pirmos turo dvikovos baigtį Klaipėdoje. Tai gali turėti įtakos „Trakų“ motyvacijai, tačiau net ir susiklosčius bet kokiam scenarijui, granitiečių laukia labai sunkus mačas.

Valdo Urbono treniruojami futbolininkai po pergalių serijos antrą sykį sezone suklupo Utenoje ir, norėdami nukelti intrigą į 36-ą turą, turi tikėtis „Atlanto“ ir „Sūduvos“ malonės ir tuo pačiu nebarstyti taškų kovose su silpnesnėmis komandomis. „Trakai“ ankstesnėse tarpusavio akistatose su klaipėdiečiais didelių problemų neturėjo, tad Deivido Česnauskio diskvalifikacija neturės įtakos šio mačo baigčiai.

„Klaipėdos granito“ futbolininkai praėjusiame ture patyrė skaudžiausią pralaimėjimą šiame sezone, itin nuvildami strategą Gediminą Jarmalavičių. Treneris šį kartą negalės verstis beveik nekeičiamu saugu – Titas Vitukynas, spyręs marijampoliečių atstovui, bus priverstas praleisti artėjantį mačą. Nors G. Jarmalavičius minėjo, kad komanda atsisveikino su keliais žaidėjais, o likę jau laukia sezono pabaigos, bet „Klaipėdos granitas“ gali dar šoktelėti į septintą poziciją. Visgi artėjantis mačas su vienais čempionato lyderių gali būti tarsi įžanga į svarbesnes kovas su turnyro lentelės kaimynais.

Utenos „Utenis“ – Kauno „Stumbras“. Spalio 31 dieną 12 val. Utena, „Utenio“ stadionas. Ankstesnės rungtynės: 1:0, 1:1, 1:3.

„Utenis“, norėdamas kovoti dėl šeštos vietos, šio mačo pralaimėti nebegali. Jei uteniškiai pralaimės, jiems beliks koncentruotis į Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės kovas ir išlaikyti saugų atstumą nuo laipteliu žemiau žengiančio „Klaipėdos granito“.

Vidutiniškai mažiau nei po įvartį mušanti, bet solidžiai besiginanti Utenos ekipa šį kartą žaisti itin atsargiai negali. Lygiosios „Utenio“ neturėtų tenkinti, tad galime pamatyti aktyvesnį aukštaičių žaidimą puolime. Vis dėlto kurti atakas bus gerokai sunkiau, kadangi šiame mače dėl surinktų geltonų kortelių negalės žaisti vieni komandos lyderių – Povilas Krasnovskis ir Robertas Freidgeimas.

Kauniečiai netekčių taip turi: dvikovoje su „Žalgiriu“ raudoną kortelę prieš save pamatęs Audrius Račkus mačą praleis dėl diskvalifikacijos, o jo kolega Erikas Skripkinas – dėl traumos. „Stumbro“ treneris Darius Gvildys ne kartą akcentavo artėjančių tarpusavio susitikimų svarbą, o būtent po šio mačo gali paaiškėti, ar pirmenybių debiutantai pasieks savo tikslą – patekimą į pirmą šešetą.

Marijampolės „Sūduva“ – Šiaulių „Šiauliai“. Spalio 31 dieną 16 val. Marijampolė, „Arvi“ arena. Ankstesnės rungtynės: 3:0, 6:0, 2:0

Po techninės pergalės prieš Pakruojo „Kruoją“ „Šiaulių“ praraja nuo šios komandos sumenko iki trijų taškų. Deivio Kančelskio kariauna turi keturis bandymus iškovoti pergalę, tačiau pirmasis šiauliečių iššūkis – kaip reta sudėtingas.

Marijampoliečių triuškinanti pergalė prieš „Klaipėdos granitą“ dar kartą įrodė, jog „Sūduva“ šiuo metu yra puikios sportinės formos. Visuose tarpusavio mačuose Suvalkijos komanda šventė nesunkias pergales, tad ir šį kartą praretėjusioms šiauliečių gretoms, norint kovoti dėl taškų, reikės tikėtis prasto varžovų žaidimo ir sėkmės šypsnio. „Sūduvos“ treneris Aleksandras Veselinovičius negalės vestis Maximialianu Ugge, kadangi italas yra diskvalifikuotas.

D. Kančelskiui taip pat teks ieškoti pamainos geltonų kortelių prisirinkusiam gynėjui Tomui Rapalavičiui, tad „Šiaulių“ centro gynėjų linija tikėtina, jog vėl bus itin jauna. Nors šiauliečiai pastarųjų rungtynių pirmuose kėliniuose sugebėjo pakutenti nervus net ir lyderiams, tačiau jaunų futbolininkų patirties bei meistriškumo stoka varžovams sukuria situacijas, po kurių jie klysti tiesiog nebegali. Vargu, ar Saulės miesto atstovai sukurs didelę staigmeną Marijampolėje ir po šių rungtynių pakils į devintą poziciją.