Sportas

2020.05.23 19:31

Silverstounas ir toliau nepraranda vilties surengti GP etapą

LRT.lt2020.05.23 19:31

Penktadienį Didžiosios Britanijos vyriausybė oficialiai įvedė dviejų savaičių privalomąjį karantiną visiems atvykstantiems į šalį – tiek rezidentams, tiek ir užsienio piliečiams, rašo f-1.lt.

Tokiomis sąlygomis surengti Didžiosios Britanijos GP etapą iš karto po „Formulės-1“ lenktynių Austrijoje būtų neįmanoma, tačiau Silverstouno autodromo direktorius Stuartas Pringle tikisi, jog bus surastas kompromisinis variantas, leisiantis surengti F-1 lenktynes.

„Formulė-1“ yra globalus pasaulio čempionatas su sudėtinga logistikos grandine, – autodromo vadovas kalbėjo „Sky Sports“. – F-1 turi tiksliai žinoti, kada jie pradės judėti po visą pasaulį ir kokiomis sąlygomis jie galės sugrįžti į savo bazes Didžiojoje Britanijoje.

Neabejoju, kad vyriausybė supranta mūsų srities svarbą. Esu nusiteikęs optimistiškai ir tikiuosi, kad bus surastas teigiamas sprendimas. Kartu puikiai suprantu, kiek sunku yra kurti planus, kuomet viskas staigiai keičiasi ir nustumiami terminai. Antra vertus, išsaugau optimizmą ir galvoju, kad bus surastas pragmatiškas sprendimas.

Esu 100 proc. įsitikinęs, kad visos saugumo priemonės, kurių imasi „Formulė-1“, leidžia organizuoti GP etapą. Klausimas ne tas, jog reikia surengti 90 min. trukmės varžybas. Kalba eina apie tai, kad į darbą sugrįžtų visa F-1 industrija. Tai reiškia, jog daugiau kaip 40 tūkst. žmonių vėl pradėtų uždirbti pinigus. Visa mūsų industrija šiuo metu yra sustabdyta ir mes privalome sugrįžti į darbus“.

„Formulės-1“ atstovas „BBC Sport“ eteryje pakomentavo ir vyriausybės sprendimą dėl privalomojo 14 dienų karantino.

„Mes dirbame su vyriausybe, aiškindamiesi tokio sprendimo pasekmes „Formulei-1“ ir Silverstounui. Derybos tęsiamos ir norima surasti sprendimą, kuris leistų surasti pagrindinį mūsų prioritetą – žmonių saugumą", – teigė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.