Sportas

2020.05.23 13:54

Leidimas duotas – legendinis Milano stadionas gali būti nugriautas

LRT.lt2020.05.23 13:54

Žymusis „San Siro“ stadionas Milane skaičiuoja paskutinius savo gyvavimo metus – Italijos istorinio paveldo institucijos oficialiai davė leidimą jį nugriauti.

Stadionas buvo pastatytas 1926-aisiais, jį dalinosi dvi komandos – Milano „Inter“ ir „AC Milan“.

Dar praėjusiais metais abi komandos pateikė prašymą kartu investuoti į naują, 60 tūkstančių žmonių talpinantį stadioną vietoje greta senojo.

Neseniai buvo gautas leidimas griauti senąjį – nors šis sprendimas dar nėra galutinis, tačiau tai jau yra svarbus žingsnis link plano įgyvendinimo.

Kaip teigia atsakingi miesto organizacijų vadovai, statinys neturi jokio architektūrinio reikšmingumo, kuris galėtų neleisti stadiono griovimo.

Per savo istoriją stadionas ne kartą buvo renovuotas ir yra likusi tik labai nedidelė dalis senojo ir originalaus statinio.

Tiesa, Milano miesto vadovai, tarp kurių – ir meras Giuseppe Sala, ne kartą atvirai kvestionavo idėją stadioną nugriauti visiškai, tad pirminiai planai buvo šiek tiek pakeisti – dabar kalbama apie didelės stadiono dalies griovimą, tačiau svarstoma palikti jo dalį kaip simbolį, aplink kurį būtų kuriama sporto infrastruktūra miesto gyventojams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.