Naujienų srautas

Sportas2020.05.22 22:49

Serena Williams nukarūnuota – daugiausiai pasaulyje per metus uždirbo kita tenisininkė

LRT.lt 2020.05.22 22:49

Dviejų „Didžiojo kirčio“ teniso turnyrų nugalėtoja ir buvusi pirmoji pasaulio raketė Naomi Osaka, „Forbes“ pateiktais duomenimis, pakilo į pirmąją vietą daugiausiai pasaulyje uždirbančių moterų sportininkių kategorijoje.

Kaip teigia „Forbes“, per pastaruosius 12 mėnesių iš įvairių turnyrų piniginių prizų bei reklamos sutarčių japonė uždirbo 37,4 milijono JAV dolerių ir iš pirmosios vietos išstūmė nuolatinę tokių reitingų lyderę Sereną Williams. Būtent amerikietė buvo nepralenkiama per pastaruosius ketverius metus.

Teigiama, kad tokia tenisininkės uždirbta suma yra rekordinė moterų kategorijoje ir gerokai lenkia Marijos Šarapovos 2015-aisiais pasiektą 29,7 mln. dolerių uždarbį.

Bendrame daugiausiai uždirbančių moterų ir vyrų sportininkų 100-uke N. Osaka rikiuojasi 29-oje vietoje, o S. Williams – 33-oje.

22-ejų metų N. Osaka 2018 m. „US Open“ turnyro finale nugalėjo S. Williams, o 2019 m. iškovojo ir „Australian Open“ čempionės titulą. Japonė tapo pirmąja Azijos žemyno atstove, pakilusia į pirmąją vietą pasauliniame geriausių planetos tenisininkių reitinge. To nėra padaryti ir nė vienam tenisininkui iš Azijos vyrų reitinge.

N. Osaka per savo karjerą vien jau yra uždirbusi 14,5 mln. dolerių iš laimėtų teniso turnyrų. Vien per 2019-uosius japonė uždirbo kiek mažiau nei pusę minėtos sumos.

Šiuo metu pasauliniame WTA moterų reitinge N. Osaka užima 10-ąją vietą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi