Sportas

2020.05.22 16:50

Tokijo žaidynių organizatorių nerimas – spalį paaiškės, ar reikės ruoštis „visiškai kitokiam“ renginiui

LRT.lt2020.05.22 16:50

Tokijo olimpinių žaidynių koordinavimo komisijos vadovas Johnas Coatesas pripažino, kad pasaulyje vis dar nesuvaldyta koronaviruso pandemija kelia didžiules problemas į 2021-uosius perkeltų žaidynių organizatoriams, skelbia insidethegames.biz.

Australo teigimu, jeigu iki spalio mėnesio pandemija nebus suvaldyta, reikės ruoštis „visiškai kitokioms“ olimpinėms žaidynėms nei buvo planuota.

Teigiama, kad vienas iš didžiausių laukiančių iššūkių – atletų iš viso pasaulio atvykimas iš Japoniją.

„Turime didžiulę egzistuojančią problemą, nes į Japoniją atvyks sportininkai iš 206 pasaulio valstybių, – aiškino J. Coatesas. – Dar vakar Brazilijoje buvo užfiksuota 10 tūkst. naujų koronaviruso atvejų. Tik nedaug šalių su virusu tvarkosi taip gerai kaip Australija.

Atvyks 11 tūkst. sportininkų, 5000 personalo narių ir trenerių, 20 tūkst. žurnalistų. Turime 4000 darbuotojų, dirbančių organizaciniame komitete, o žaidynių metu dirbs 60 tūkst. savanorių.

Tai yra didžiulis žmonių skaičius. Žaidynės gali įvykti tik 2021 metais. Nebegalime jų dar kartą perkelti. Turime suprasti, kad prasidėjus žaidynėms vakcina dar nebus sukurta, o jeigu ji jau ir egzistuos, ji laiku nebus išplatinta visiems.“

J. Coateso komentarai patvirtino Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) vadovo Thomaso Bacho žodžius, kurie tvirtino, kad reikia ruoštis įvairiems žaidynių vykdymo scenarijams.

Buvęs IOC viceprezidentas J. Coatesas aiškino, kad spalio mėnuo bus esminis sprendžiant žaidynių organizavimo kryptį bei įvertinant ar renginį gyvai galės stebėti žiūrovai.

Į kitus metus perkeltos olimpinės žaidynės prasidės liepos 23-iąją ir baigsis rugpjūčio 8-ąją. Paralimpinės žaidynės vyks rugpjūčio 24 – rugsėjo 5 dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.