Naujienų srautas

Sportas2020.05.22 17:59

LRT Žinių sprintas: pirmosios sporto viktorinos atsakymai ir nugalėtojas

LRT.lt 2020.05.22 17:59

LRT naujienų portale ketvirtadienį baigėsi pirmoji LRT Sporto viktorina, kurios tema – Lietuvos futbolas ir jo istorija. Skelbiame pirmosios viktorinos nugalėtoją ir atsakymus.

Geriausiai futbolo viktorinoje pasirodė vartotojas „Vidmantas“, surinkęs 228101 taškų, gerokai aplenkęs antroje vietoje likusią „Stanislavą“ (227246 tšk.).

Su nugalėtoju susisieksime jo nurodytu elektroniniu paštu ir jam atiteks LRT prizas.

Nauja LRT sporto viktorina apie krepšinį jau pasiekiama LRT naujienų portale, o mes jums pateikiame futbolo viktorinos atsakymus:

Steponas Darius geriausiai žinomas, kaip vienas iš „Lituanicos“ pilotų, tačiau tarpukario Lietuvoje jis buvo ir labai aktyvus sportininkas, sveiko gyvenimo būdo propaguotojas. Žaidė krepšinį, futbolą, beisbolą, užsiėmė lengvąja atletika ir t.t. Daugiausiai pasiekė futbole, kur žaidė net ir Lietuvos rinktinėje. Kokia buvo S. Dariaus pozicija? ATSAKYMAS: vartininkas.

Tarpukariu Romualdas Marcinkus buvo rinktinės žaidėjas, kapitonas, vėliau – ir žaidžiantis treneris. Prasidėjus karui šis lakūnas pasitraukė į Vakarus, įstojo į Prancūzijos, o šiai kapituliavus – į Didžiosios Britanijos armiją. Paimtas į nelaisvę, kur kartu su kitais kaliniais pabėgo iš lagerio. Kaip vadinasi apie šį pabėgimą 1963 m. sukurtas filmas? ATSAKYMAS: Didysis pabėgimas.

1924 m. olimpinėse žaidynėse Paryžiuje įvyko Lietuvos olimpinis debiutas, o čia iki šiol vienintelį kartą dalyvavo ir futbolo rinktinė. Chaotiškai rinkta, tik pirmo mačo išvakarėse Prancūziją pasiekusi rinktinė pirmosiose rungtynėse net 0:9 pralaimėjo kam? ATSAKYMAS: Šveicarijai

Dabartinis Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius yra visų laikų rezultatyviausias (19 įvarčių) rinktinės žaidėjas, o antroje vietoje esantis žaidėjas (12 įvarčių) rinktinėje žaidė tarpukario laikotarpiu. Jo sužaistų rungtynių ir pelnytų įvarčių vidurkis (0,363) yra kur kas geresnis tiek už T. Danilevičiaus (0,267), tiek už kitų rinktinės legendų. Kas šis žaidėjas? ATSAKYMAS: Antanas Lingis.

Lietuva sovietų okupuota birželio 14 d., o paskutines futbolo rungtynes nepriklausomos Lietuvos rinktinė sužaidė vos prieš tris dienas nuo šios skaudžios istorinės datos. Žaidė lietuviai išvykoje prieš rinktinę, su kuria tarpukariu iš viso susitiko 3 kartus. Kurioje šalyje žaidė Lietuvos rinktinė (pralaimėjo net 0:7)? ATSAKYMAS: Švedijoje.

Lietuvos rinktinė yra žaidusi su trijų Afrikos valstybių komandomis. Tarpukario laikotarpiu po Paryžiaus žaidynių 0:10 buvo pralaimėta Egiptui, o 2007 m. irgi Paryžiuje 1:3 nusileista Malio futbolininkams. Trečia Afrikos rinktinė Lietuvoje viešėjo SSRS metais, kai 1966-asiais net 0:6 pralaimėjo iš Vilniaus „Žalgirio“ sudarytai rinktinei. Kurios Afrikos valstybės rinktinė 1966 m. viešėjo Lietuvoje? ATSAKYMAS: Libijos.

SSRS okupacijos laikotarpiu vyko Lietuvos futbolo klubų čempionatas. Kuris Lietuvos futbolo klubas daugiausiai kartų (7) tapo šalies čempionais SSRS okupacijos laikotarpiu? ATSAKYMAS: Šiaulių „Elnias“. Antroje vietoje su 5 čempiono titulais yra Kauno „Inkaras“, trečioje – su 4 titulais Klaipėdos „Atlantas“.

Atkūrus nepriklausomybę pirmąsias oficialias (ne draugiškas ar Baltijos taurės) rungtynes Lietuvos rinktinė sužaidė 1992 m. balandžio 28 d. Rezultatas – 2:2. Su kokios šalies rinktine išvykoje tada susitiko lietuviai? ATSAKYMAS: Šiaurės Airijos. Kviečiame skaityti apie šias rungtynes čia.

Kuriame stadione Lietuvos futbolo rinktinės žaidimą iki šiol stebėjo didžiausias skaičius žiūrovų? ATSAKYMAS: Londono „Wembley“ stadione 2015 m. buvo virš 83 tūkst. žiūrovų. 2017 m. čia Anglijos ir Lietuvos mačą žiūrėjo 77,7 tūkst. žmonių.

Kuris legendinis Lietuvos futbolininkas iki šiol yra vienintelis žaidėjas (nuo 1990 m.), įmušęs tris įvarčius per vienerias oficialias rinktinės rungtynes? ATSAKYMAS: Valdas Ivanauskas, apie šias rungtynes skaityti ir jas pamatyti galite čia.

2006 m. rugsėjo 2 dieną Lietuvos rinktinė Neapolyje žaidė su ką tik iškeptais pasaulio čempionais – Italijos rinktine. Rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1. Po kurio Lietuvos rinktinės žaidėjo įvarčio svečiai beveik 10 minučių pirmavo prieš tuomečius pasaulio čempionus? ATSAKYMAS: Tomo Danilevičiaus.

A lygoje 1999 m. tapti rezultatyviausiu viso sezono futbolininku pakako 10 pelnytų įvarčių (sezonas buvo sutrumpintas iki 18 turų). Juo tapo puolėjas, po karjeros tapęs futbolo komentatoriumi ir šį darbą dirbančiu iki šiol. Kas jis? ATSAKYMAS: Nerijus Vasiliauskas.

Šis žaidėjas rinktinėje yra pelnęs tik 4 įvarčius, iš kurių 3 – 11 metrų baudiniais. Iki šiol vienintelį kartą mūsų rinktinės istorijoje jis per vienerias rungtynes įmušė net du baudinius. Kas šis žaidėjas? ATSAKYMAS: Robertas Zdančius, du baudinius įmušęs 1993 m. kovo 30 d. draugiškame mače su Slovakija (2:2).

Lietuvos rinktinė yra žaidusi su nemažai galingų varžovų ir geriausiais pasaulio futbolininkais pripažintais žaidėjais. Iš žaidėjų, kurie yra gavę „Auksinio kamuolio“ apdovanojimą į lietuvių vartus mušė įvarčius yra Cristiano Ronaldo, Ronaldo, Luisas Figo, Andrejus Ševčenka ir? ATSAKYMAS: Pavelas Nedvedas, į lietuvių vartus iš viso įmušęs 2 įvačius per vienerias rungtynes 1999 m.

Dabartinis Lietuvos rinktinės treneris Valdas Urbonas beveik visą karjerą žaidė Lietuvos klubuose, tačiau prieš karjeros pabaigą pora metų gana sėkmingai rungtyniavo užsienyje. Kurioje valstybėje? ATSAKYMAS: Vengrijoje.

Abu broliai Česnauskiai profesionalų karjeras pradėjo tame pačiame klube – Panevėžio „Ekrane“. Tačiau skirtingais karjeros etapais jie abu yra žaidę ir viename Rusijos klube. Koks tai klubas? ATSAKYMAS: Maskvos „Dinamo“.

Cristiano Ronaldo vos per dvi rungtynes 2019 m. pasiuntė net 7 įvarčius į Lietuvos rinktinės vartus ir tapo daugiausiai įvarčių lietuviams oficialiose rungtynėse įmušusiu žaidėju. Kuris žaidėjas iki CR7 buvo daugiausiai kartų nuginklavęs Lietuvos rinktinės vartininkus? Jam tai pavyko padaryti 5 kartus. ATSAKYMAS: Aleksandras Mitrovičius, penkis įvarčius pelnęs 3 rungtynėse 2018 m. lapkritį, 2019 m. birželį ir 2019 m. spalį.

Buvęs rinktinės gynėjas Vidas Alunderis per savo karjerą su nacionalinės komandos marškinėliais yra pelnęs viso labo vieną įvartį. Į kokios šalies vartus tas įvartis krito? ATSAKYMAS: vienintelį įvartį V. Alunderis pelnė į savo paties vartus.

Praėjusiais metais karjerą baigęs Lietuvos vartininkas Žydrūnas Karčemarskas didžiąją savo karjeros dalį praleido užsienyje, tačiau yra trumpai atstovavęs ir dviem komandoms Lietuvoje. Pirmoji – gimtojo miesto Alytaus „Dainava“, o kokia yra antroji? ATSAKYMAS: Vilniaus „Žalgiris“

Jurgenas Kloppas šiuo metu yra neretai įvardinamas kaip vienas geriausių pasaulio trenerių. Nedaug kam žinomas faktas – jo vadovaujamoje komandoje yra rungtyniavęs ir vienas lietuvis. Kuris? ATSAKYMAS: Igoris Morinas, žaidęs „Mainz“ klube 2002–2003 m. J. Kloppas šią komandą 2001–2008 m.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi