Naujienų srautas

Sportas2015.10.29 11:46

J. Valančiūnas: tai – ne apie mane, o apie komandą

15min.lt 2015.10.29 11:46

21 taškas ir 15 atkovotų kamuolių – taip jau pirmosiose naujojo NBA sezono rungtynėse driokstelėjo „Toronto Raptors“ lietuvis Jonas Valančiūnas. Torontas džiūgauja. Už tokį žaidimą jam rugpjūtį buvo įteikta 64 milijonų JAV dolerių vertės sutartis. „Didžiulis pasirodymas. Tokio mes jo ir laukėme“, – J. Valančiūną po pergalės prieš „Indiana Pacers“ gyrė treneris Dwane`as Casey.

Šį kartą jis nesodino 23 metų krepšininko ant suolo lemiamomis minutėmis, kai sprendėsi mačo nugalėtojas. 213 cm ūgio „centras“ nenuvylė – per 6 minutes pelnė 5 taškus, atkovojo 3 kamuolius, blokavo metimą, pataisydamas netaiklų metimą likus žaisti 2 minutes išlygino rezultatą, o vėliau baudų metimais įtvirtino pergalę.

„Ačiū“, – linktelėjęs galvą dar prieš interviu pradžią, su žurnalistais juokavo J. Valančiūnas.

Šypsotis tikrai yra ko.

„Toronto Sun“ dar antraštėje pagrindiniu „Raptors“ pergalės kalviu išskyrė J. Valančiūną.

„Praėjusio sezono Valančiūnas buvo kiek išsigandęs, nedrąsus, tačiau to Valančiūno nebėra. Ši lietuvio versija arba eina tiesiai krepšio link, arba iškart meta“, – rašo „Toronto Sun“.

„Tiesiog dirbu ties metimu ir greitu išmetimu. Jokių klaidinančių judesių. Būsiu ryžtingesnis“, – paaiškino J. Valančiūnas.

„Toronto Sun“ rašo, kad J. Valančiūnas buvo vienintelis žaidėjas pirmoje rungtynių dalyje, kuriuo puolime buvo galima pasitikėti. Jis gavo daug perdavimų ir daugumą jų vertė taškais.

„Raptors“ vienu metu atsiliko 16 taškų skirtumu. Bet būtent J. Valančiūnas padėjo komandai kapstytis ir iki pertraukos pelnė 12 taškų.

„J. Valančiūnas buvo stabiliausias „Raptors“ žaidėjas nuo pirmos iki 48-osios minutės“, – pridūrė „Toronto Star“.

Priekaištingieji „Raptors Republic“ lietuvio žaidimą įvertino „A“. Aukštesnis – tik „A+“.

„Milžiniškas pasirodymas pirmoje pusėje. Jis pataikė daugumą savo metimų ir nesidrovėjo mesti iš toliau. Jonas kur kas geriau gaudė kamuolį po užtvarų, nes dabar yra užtikrintesnis, kad gaus kamuolį. Geras ir ketvirtasis kėlinys. Smagu matyti jį žaidžiantį ketvirtajame kėlinyje“.

JV gyrė ne tik treneris D. Casey, bet ir „Raptors“ lyderis Kyle`as Lowry: „Dar anksti kalbėti, bet manau, kad jis supranta, jog gali pataikyti iš toliau ir komandos draugai tikrai nesupyks, jei jis imsis tų metimų. Jis turi labai minkštą metimą ir gali dar daugiau mesti iš vidutinio nuotolio. Jo metimai toliau nuo krepšio mums labai palengvintų žaidimą.“

– Kiek svarbus jums buvo toks galingas startas?

– Tai – ne apie mane, o komandą. Krepšinis yra komandinis sportas. Svarbiausia, kad laimėjome.

Vienu metu atsilikome 16 taškų skirtumu, bet žaisdami kartu panaikinome atsilikimą. Dar turime daug ką tobulinti, bet dabar svarbiausia, kad laimėjome.

– Kas lėmė rungtynių lūžį?

– Žaidėme energingiau. Dalijomės kamuoliu, buvome aktyvūs, apsigynėme, atsarginių suolas įnešė impulso.

– Anksčiau žaisdamas su „Pacers“ kaudavotės su Roy`umi Hibbertu. Kuo dabar skiriasi „Pacers“ komanda?

– Jie žaidžia greičiau. Hibbertas buvo didelis pavojus po krepšiu, bet dabar „Pacers“ turi greitesnių žaidėjų. Jie labai pasikeitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi