Naujienų srautas

Sportas2020.05.20 14:18

„Ryto“ valdybos pirmininkas Bužinskas: palankesnes sąlygas siekti mūsų tikslų parodė Čempionų lyga

Antradienio vakarą oficialiai buvo paskelbta apie tai, kad Vilniaus „Rytas“ ilgalaikį bendradarbiavimą su Eurolyga keičia į partnerystę su FIBA ir kitame sezone startuos jos rengiamose Čempionų lygos varžybose.

Klubo valdybos pirmininkas Adomas Bužinskas pripažino, jog priimti tokį sprendimą buvo sunku, tačiau tai buvo padaryta vertinant ir ilgalaikes perspektyvas.

„Natūralu, kad vertinome visas aplinkybes. Sprendimas tikrai nebuvo lengvas. Dialogas su Čempionų lyga vyko ne pirmą sezoną. Norėjome išeiti taip, kad liktų atviros durys ir į Eurolygos sistemą ir išsiderėtume kuo palankesnes sąlygas klubui. Koronaviruso pandemijos krizė prisidėjo prie to, kad finansinė situacija buvo svarbi argumentacija.

Mes iki šiol nežinome, kokiomis sąlygomis galėsime žaisti kitais metais – kiek bus įleidžiama sirgalių, kalbama iki 500 žmonių, tad tos nežinomybės yra. Bet šis žingsnis yra svarbus visai organizacijai. Dedame pirmą žingsnį didžiulės pertvarkos plane. Ilgalaikėje perspektyvoje tikslas nesikeičia – žaisti stipriausiame klubiniame turnyre. Manome, kad tą tikslą pasiekti palankesnes sąlygas parodė Čempionų lyga“, – pasakojo A. Bužinskas.

Jis taip pat išskyrė du esminius faktorius, kurie nulėmė tokį apsisprendimą – tai yra finansinis aspektas bei geresnės sąlygos jauniems komandos žaidėjams.

„Yra du pagrindiniai argumentai. Finansinį stabilumą sudarys palankesnės sąlygos patekti į kitus etapus. Tos finansinės injekcijos yra didesnės. Tiek už perėjimą į kitus etapus, tiek ir apskritai už dalyvavimą reguliariajame sezone ir mums tos sąlygos pasirodė priimtinesnės. Europos taurė nieko panašaus pasiūlyti negalėjo.

Antra vertus, turime palankesnę platformą jaunimui. Pačių lygų pajėgumas top 8 ar top 10 komandų yra labai panašus. Tikrai nėra taip, kad mes išeiname į mažesnio pajėgumo turnyrą. Bet yra daugiau kukliau pasirodančių komandų ir tai galimybė tobulėti mūsų jaunimui. Dabar jie turi tik LKL, nes Europos taurėje tiek daug šansų negauna“, – svarstė pašnekovas.

Vilniečių komandos perėjimas iš Europos taurės į FIBA čempionų lygą buvo sutiktas dvejopai, tačiau pats A. Bužinskas sako, kad tokių atvejų jau yra pasitaikę anksčiau ir visos galimybės ateityje grįžti į Eurolygą išlieka.

„Ne vienas pavyzdys jau yra tų perėjimų. Eurolygos ir FIBA konfliktas tęsiasi ne vienus metus. Nežinia, kaip bus. Mes suprantame, kad per dviejų ar trijų metų laikotarpį mes nepasieksime to pajėgumo, kad galėtume žaisti stipriausiame turnyre. Po keturių ar penkių metų neaišku, kaip viskas bus ir kokie bus FIBA ir Eurolygos santykiai. Galime tik spėlioti, kas atsitiks su Europos taure. Eurolyga patiria milžiniškus finansinius nuostolius.

Taip, iš biznio pusės žiūrint, mes išėjome į konkuruojančios organizacijos turnyrą, bet mes ne pirmieji. Tų perėjimų yra. Mūsų išėjimas nebuvo konfliktiškas. Mes paaiškinome savo argumentus, Eurolyga juos suprato. „Virtus“ pavyzdys rodo, kad bendraujant su abiem pusėmis galima pasiekti naudingiausią kelią savo komandai“, – Bolonijos komandos pavyzdį prisiminė A. Bužinskas.

Jis taip pat sakė, jog pirminio FIBA pasiūlymo klubas rimtai net nesvarstė, tačiau palaipsniui pradėjo ten įžvelgti vis daugiau pliusų.

„Negali priimti tokio sprendimo tiesiog savo kabinete su niekuo nešnekėjęs. Įvertinome žaidėjų ir krepšinio ekspertų reakcijas. Kai tik gavome pasiūlymą iš FIBA mes ir patys buvome skeptiški ir labai rimtai nesvarstėme. Bet kuo toliau diskutavome, tuo mažiau skirtumų matėme tarp čempionatų pajėgumo ir vis daugiau skirtumų tarp mums siūlomų sąlygų.

Iš nei vienos klubui svarbios pusės nebuvo labai stiprios atmetimo reakcijos, todėl nusprendėme, kad reikia pamėginti eiti šiuo keliu", – pasakojo A. Bužinskas.

Viena populiariausių temų koronaviruso akivaizdoje – galimas komandos biudžetas artimiausiame sezone. Pastaraisiais sezonais jis vis traukėsi, o A. Bužinskas tikina, jog toks scenarijus yra realus ir kitiems metams

„Pandemijos sąlygomis išlaikyti tokį patį biudžetą būtų didelės sėkmės pavyzdys. Tai bus didelis iššūkis. Dar yra anksti apie tai kalbėti. Nežinome, kaip toliau rutuliosis pandemija. Natūralu, kad realistinis scenarijus yra kuklesnis biudžetas. Jau dirbame su rėmėjais ir matome konservatyvesnį požiūrį nei praėjusiais metais.

Verslams yra nemažai nežinomybės. Nežinome ir patys, ką siūlyti, kai nežinome, kiek sirgalių galės rinktis į rungtynes. Bet išlaidos gali būti ir mažesnės – stringant ekonomikai paslaugos taip pat pinga“, – situaciją įvertino pašnekovas.

Kalbėdamas apie po sezono likusias skolas, A. Bužinskas tikino, jog įvykdyti beveik visi įsipareigojimai, o apie būsimas sutartis jis per daug neišsiplėtė.

„Šnekant apie 2019-2020 metų sezoną mes jau esame uždarę beveik visas sutartis su žaidėjais. Liko tik keletas, bet žaidėjai geroniškai sutinka nusibraukti atlyginimą praėjusiam sezonui.

Dėl kito sezono – sutartys, kurios jau yra pasirašytos, mes turėsime jų įsipareigojimus įvykdyti. Bet sudarant naujas sutartis jos bus mažesnės, nes krepšininkų atlyginimai rinkoje tikrai mažės“, – svarstė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi